Лекции.Орг


Поиск:
Розбирання і збирання гранатомета
Розбирання гранатомета може бути неповним і повним: неповне – для чищення, змащення й огляду гранатомета; повне — для чищення при сильному забрудненні гранатомета, після знахождения його під дощем або в снігу, при переході на нове мастило, для огляду в розібраному вигляді і при ремонті. Зайве часте розбирання гранатомета шкідливе, тому що прискорює зношування частин і механізмів.

Розбирання і збирання гранатомета необхідно робити на столі або чистій підстилці; частини і механізми класти в порядку розбирання, поводитись з ними обережно. Відокремлюючи або приєднуючи частини гранатомета, не застосовувати зайвих зусиль і різких ударів. При розбиранні і збиранні гранатомета застосовувати інструмент, що входить у комплект ЗІП.

Порядок неповного розбирання гранатомета.

1. Зняти чохли спочатку з казенної, а потім з дулової частини гранатомета.

2. У гранатомета РПГ-7Д розібрати ствол: утримуючи трубу лівою рукою, віджати великим пальцем важіль механізму блокування, повернути патрубок правою рукою проти годинникової стрілки до упору і відокремити його від труби. Якщо після тривалої стрільби із гранатомета відділити патрубок від труби важко, то зафіксувати ключем-викруткою у віджатому положенні важіль механізму блокування; потім одному гранатометчику утримувати трубу, а другому повернути патрубок проти напрямку руху годинної стрілки.

Розбирання ствола робити тільки для переводу гранатомета в положення для десантування, огляду і чищення в місці з'єднання труби і патрубка.

У гранатомета з нічним прицілом попередньо відокремити сошку: підняти важіль, вивести сергу із зачепа стрижня і відкинути верхню частину хомута сошки.

3. Відокремити ударно-спусковий механізм: покласти гранатомет на стіл планкою для кронштейна оптичного прицілу вниз; натиснути ключем-викруткою або пристосуванням для збирання і розбирання ударно-спускового механізму на розрізну частину чеки і утопити її, потім виштовхнути (вибити) вибивачем чеку і, взявшись за рукоятку, відокремити ударно-спусковий механізм від ствола.

У гранатомета РПГ-7Д с тросовим механізмом блокування ударно-спусковий механізм при неповному розбиранні не відокремлюється.

4. Відокремити бойковый механізм: повернути гранатомет бойковим механізмом догори (або поставити його у вертикальне положення); утримуючи ствол лівою рукою, правою рукою за допомогою ключа-викрутки вигвинтити ніпель і вийняти з основи бойкового механізму бойок, пружину бойка й опорну втулку.

5. Відокремити кришку корпуса ударно-спускового механізму: взяти ударно-спусковий механізм у ліву руку, правою рукою за допомогою ключа-викрутки вигвинтити чотири гвинти і зняти кришку корпуса ударно-спускового механізму. У гранатомета з нічним прицілом після вигвинчування двох верхніх гвинтів відокремлюється основа механізму світлоблокування.

Порядок збирання гранатомета після неповного розбирання.

1. Приєднати кришку корпуса ударно-спускового механізму: поставити на місце кришку корпуса і загвинтити чотири гвинти.

У гранатомета з нічним прицілом спочатку вгвинтити два нижніх гвинти, а потім за допомогою двох верхніх гвинтів приєднати основу механізму світлоблокування.

2. Приєднати бойковий механізм: одягти на бойок пружину, вставити опорну втулку і бойок із пружиною в основу бойкового механізма і загвинтити ніпель ключем-викруткою до відмови в опорну втулку.

3. Приєднати ударно-спусковий механізм: ввести виступ основи бойкового механізму у виріз на корпусі ударно-спускового механізма, притиснути ударно-спусковий механізм до стволу і з лівої сторони вставити (забити) чеку в отвір.

4. У гранатомета РПГ-7Д зібрати ствол: утримуючи трубу лівою рукою, віджати великим пальцем важіль механізму блокування, вставити патрубок у трубу так, щоб секторні виступи патрубка ввійшли у відповідні виїмки труби (при цьому стійка повинна бути приблизно на лінії механічного прицілу); відпустити важіль, повернути патрубок правою рукою по направлению руху годинної стрілки до заходу защіпки (виступу важеля) за торець секторного виступу патрубка.

У гранатомета з нічним прицілом приєднати сошку: між підставою мушки і ударно-спусковим механізмом установити сошку так, щоб нога із пружинною застібкою була з лівої сторони, опустити верхню частину хомута, ввести сергу за зачіп стрижня і опустити до кінця важіль.

5. Перевірити правильність збирання гранатомета: поставити курок на бойовий взвод (при цьому повинен бути чутний щиглик); при натисканні на спусковий гачок курок повинен энергійно вдарити по бойку.

6. Надягти чохли спочатку на дулову, а потім на казенну частину гранатомета.

Примітка. Бойковий механізм може бути відділений від гранатомета і приєднаний до нього і при не відокремленому ударно-спусковому механізмі. Для цього треба попередньо поставити курок на бойовий взвод і перемістити вправо запобіжник.

 

 

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 444 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

571 - | 532 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.