Лекции.Орг


Поиск:
Будова пострілів до гранатомета.
Постріл ПГ-7В складається з протитанкової гранати і порохового заряду.

До складу протиганкової гранати входить головна частина, підривач, реактивний двигун і стабілізатора (розміщеного в пороховому заряді).

Постріл ПГ-7ВМ подібний до пострілу ПГ-7В, але має деякі особливості:

1). Підривач в обох пострілах уніфікований. Підривач пострілу ПГ-7ВМ відрізняється від підривача пострілу ПГ-7В тільки складом, запресованим у втулку запобіжника, а також тим, що його нижня частина піджата кільцем з прокладкою.

2). Пороховий заряд пострілу ПГ-7ВМ (ПГ-7ПМ) невзаємозамінний з пороховим зарядом пострілу ПГ-7В (ПГ-7П), тому використання в пострілі ПГ-7ВМ порохового заряду ПГ-7П або в пострілі ПГ-7В порохового заряду ПГ-7ПМ недопускається.

3). Для підвищення надійності з'єднання порохового заряду ПГ-7ПМ із гранатою на виступ з різьбою дна реактивного двигуна надіта пружинная шайба, яка при повністю навинченном пороховому заряді впирається в цоколь стабілізатора і розпрямляється. Пороховий заряд варто нагвинчувати до упору так, щоб забезпечувалося щільне притискування шайби; при цьому зайвих зусиль, які могли б викликати ушкодження картонної гільзи порохового заряду, не прикладати. Постріли, у яких порохові заряди нагвинчуються не повністю, до стрільби не допускаються.

4). Змащення різьби виступу гранати пострілу ПГ-7ВМ не здійснюється.

Головна частина гранати складається з корпуса, обтікача, струмопровідного конуса, ізоляціоної втулки, ізоляційного кільця, втулки заряду, воронки, провідника і розривного заряду.

У втулку обтікача вгвинчується головна частина підривача, у донне віконце вставляється донна частина підривача. Підривач (п'єзоелектричний) служить для забезпечення розриву гранати при зустрічі її з ціллю (перешкодою). Він складається з головної і донної частин.

Головна частина підривача має п’єзоелемент, який при ударі гранати об перешкоду виробляє електричний струм. Для захисту пєзоелемента від випадкового удару в службовому обігу на корпус головної частини підривача надітий запобіжний ковпачок із чекою.

Донна частина підривача має електродетонатор, який при подачі на нього електричного струму від п’єзоелемента вибухає і викликає розрив головної частини гранати.

Електричний зв'язок обох частин підривача здійснюється через зовнішній і внутрішній ланцюги, які утворюються, металевими частинами гранати. Зовнішній ланцюг: обтікач - корпус; внутрішній ланцюг: струмопровідний конус – воронка - провідник.

У службовому обігу підривач безпечний, тому що повзун, на якому розташований електродетонатор, зміщений убік і електродетонатор відключений від електричного ланцюга.

У донної частини підривача міститься самоліквідатор, призначений для розриву гранати, якщо відмовить електрична частина підривача, або якщо граната протягом 4-6 секунд після вильоту з каналу ствола гранатомета не зустрінеться з перешкодою.

Реактивний двигун гранати служить для збільшення швидкості польоту гранати. Він складається із труби, соплового блоку, фіксатора із шайбою, упору, діафрагми і дна.

У трубі міститься пороховий заряд, запалювач і піросповільнювач, що служить для запалення порохового заряду реактивного двигуна.

Сопловий блок має шість закритих герметизаторами соплових отворів, через які після пострілу витікають порохові гази з реактивного двигуна.

Фіксатор при заряджанні входить у виріз на дуловій частині ствола гранатомета і забезпечує розташування капсюля-запалювача гранати проти бойка.

Шайба за рахунок пружних властивостей утримує гранату в гранатометі, що дозволяє вести стрільбу під від’ємними кутами.

Дно має радіальний і осьовий канали, заповнені димним порохом. У радіальному каналі поміщений капсюль-запалювач, а в осьовому - ковпачок, що охороняє порох від вологи і висипання. Дно, крім того, має виступ з різьбою для нагвинчування порохового заряду.

Для запобігання капсюля-запалювача від випадкового наколу і різьби виступу від ушкодження при транспортуванні на дно нагвинчується запобіжник із прокладкою.

Пороховий заряд призначений для надання гранаті початкової швидкості. Він конструктивно об'єднаний зі стабілізатором і складається зі стрічкового нитрогліцеринового пороху і розміщений у гільзі з патронного паперу. Позаду стабілізатора встановлений пиж з пінопласту. Пороховий заряд міститься в паперовому пеналі для захисту його від вологи і механічних ушкоджень при зберіганні і транспортуванні.

Стабілізатор забезпечує стійкий політ гранати. Він розміщений в середині порохового заряду і складається із хрестовини, чотирьох пір'їн (вільно обертаючихся на осях), цоколя і турбінки.

Цоколь виконує роль обтюратора, що перешкоджає прориву порохових газів до реактивного двигуна. Хрестовина має різьбу для нагвинчування порохового заряду на виступ дна реактивного двигуна.

Турбінка служить для надання гранаті обертання. У гнізді турбинки розміщений трассер.

 

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 404 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Что разум человека может постигнуть и во что он может поверить, того он способен достичь © Наполеон Хилл
==> читать все изречения...

769 - | 680 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.