Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Предмет соціального менеджменту




 

Розмаїття напрямів і шкіл у менеджменті, незавершеність процесу формування соціального менеджменту як наукової і навчальної дисципліни породжують розбіжності у підходах до трактування предмета цього виду менеджменту. До цього слід додати, що предмет соціального менеджменту надзвичайно складний і багатогранний, так само як складні, багатогранні та динамічні соціальні відносини. Цим пояснюється відсутність поки що короткого і всеохоплюючого визначення предмета соціального менеджменту. Соціальний менеджмент, який вивчає реальні соціальні процеси і явища, перебуває в постійному розвитку і тому предмет його дослідження змінюється, уточнюється.

Визначення предмета соціального менеджменту різними авторами:

1. Соціальний менеджмент – розділ менеджменту, предметом якого є процеси, котрі відображають мотивації людської поведінки, соціальні відносини, їх закономірності, аналіз соціальних наслідків економічних та інших рішень, що приймаються на різних рівнях управління персоналом та іншими сферами, пов’язаними з діяльністю організації [77, с. 23].

2. Соціальний менеджмент вивчає систему соціальних відносин, соціальних процесів, соціальну сферу, соціальні ресурси і управлінські та організаційні відносини, що виникають в них, їх закономірності і принципи [79, с. 69].

3. Соціальний менеджмент визначає теоретико-методологічну базу соціального механізму управління економікою, який у свою чергу визначає обличчя суспільства і характер його динаміки [80, с. 19].

Наведені визначення дають підставу стверджувати, що предметом соціального менеджменту є вивчення системи соціальних відносин, соціальних процесів, соціальної сфери, соціальних ресурсів і управлінських та організаційних відносин, які при цьому виникають, а також ї законів і закономірностей їх розвитку. Отже, соціальний менеджмент – різновид менеджменту, який спрямований на управління соціальною сферою шляхом визначення мети, формування проблем, складання планів і досягнення обраних цілей через використання різноманітних видів діяльності та методів у рамках певного процесу (технології) в соціальній сфері.

Соціальний менеджмент охоплює виробничу сферу, культуру, охорону здоров’я, мистецтво, науку, освіту. Ключовими напрямами теорії і практики соціального менеджменту є визначення цілей розвитку соціальних організацій, фінансових структур, фірм, суспільства в цілому, а його "дія" розгортається в соціальній сфері життєдіяльності людського суспільства, в якій реалізується соціальна політика держави, спрямована на розподіл матеріальних і духовних благ, забезпечення прогресу всіх сторін суспільного життя, покращення якості життя кожної особи. Вона охоплює весь життєвий простір людини від умов його праці, побуту, здоров’я, дозвілля до соціально-класових, національно-етнічних відносин. Зміст поняття "соціальний" складають відносини між соціальними групами, індивідами з приводу їх становища, місця і ролі в суспільстві, способу життя.

Для повного уявлення про соціальний менеджмент як навчальну і наукову дисципліну слід мати на увазі, що управління – це особлива, специфічна сфера людської діяльності. Однак воно не існує саме по собі як абсолютно самостійний процес. Управління включене в більш широку систему, котра відображає його видові особливості. Видові особливості, форм управління і засоби, які при цьому використовуються, залежать від особливостей предмета управління, а також від системи, в якій воно здійснюється. Разом із тим є загальні принципи та закономірності управління, притаманні всім його різновидам.

Характерна особливість соціального менеджменту полягає в тому, що він може мати досить складну організаційну структуру і організаційну схему управління. У сфері соціального менеджменту виникають проблеми врахування і узгодження економічних, технічних, організаційних, соціологічних, психологічних і політичних питань, що потребує приведення в дію значної кількості знань та інформації.

Управління являє собою специфічний соціальний процес. Врахування характеру людини, рівня її культури і освіти у всіх сферах людської діяльності відіграє велику роль у забезпеченні ефективності соціального менеджменту.

Отже, змістом соціального менеджменту є виявлення сутності законів, закономірностей, принципів, функцій, методів цілеспрямованої діяльності суб’єктів управління, в процесі управлінських відносин, які виникають в соціальному середовищі, яке постійно змінюється. Основна проблема соціального менеджменту – як сформовану систему управлінських впливів привести у відповідність із протіканням соціальних процесів, розвитком соціальної сфери і при цьому забезпечити ефективне використання соціальних ресурсів, що є надзвичайно складним завданням для сучасних менеджерів.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-22; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 413 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2463 - | 2219 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.