Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


III. За стадіями застосування:.




1) тактичні прийоми, що застосовуються у стадії пору­шення справи;

2) тактичні прийоми, що застосовуються на стадії підго­товки справи до розгляду;

3) тактичні прийоми, що застосовуються на стадії судово­го розгляду;

4) тактичні прийоми, що застосовуються на стадії оскар­ження рішень.

IV. За множинністю застосування:

1) одноразові - прийом, який можна застосувати лише один раз;

2) багаторазові - може застосовуватися декілька разів упродовж справи.

Планування та здійснення кожного тактичного прийому відбувається на основі певних вимог та правил. Вони є своє­рідними тактичними принципами, які встановлюють вимоги щодо допустимості того чи іншого прийому:

1) законність - тактичний прийом не повинен суперечити закону;

2) доцільність - придатність прийому для досягнення за­планованої мети;

3) ефективність - застосування прийому, який з урахуван­ням обставин, може дати найкращий результат;

4) індивідуальність - кожен тактичний прийом повинен застосовуватися з урахуванням конкретних обставин справи;

5) безпечність - ризик негативних наслідків повинен бути мінімальний;

6) плановість - тактичні прийоми застосовуються послідов­но і планомірно;

7) надійність - висока ймовірність отримання запланова­ного результату;

8) узгодженість - тактичні прийоми повинні взаємодіяти між собою, сприяючи досягненню однієї стратегії;

9) рентабельність - відповідність затрачених зусиль та цінності отриманого результату.

Окремо.можна виділити принципи застосування тактичних прийомів, їх дотримання забезпечує максимальну ефектив­ність прийому. До таких належать: 1) раптовість; 2) таємність-3) оперативність. Зупинимося на цих принципах докладніше.

Раптовість

Суть. Тактичні прийоми потрібно застосовувати несподі­вано для протилежної сторони. Раптовість дозволяє зламати позицію, обрану протидіючою стороною, створити умови для отримання необхідної інформації.

Застосування. Раптовість - це спосіб дій з метою досяг­нення результату в розрахунку на несподіваність. Раптовість досягається непередбачуваним для противника обранням та використанням засобів досягнення мети, тобто виконання не-передбачуваного тактичного прийому або використання не-очікуваного прийому, несподіваним способом або у несподі­ваному місті чи в несподіваний час.

Тактичні прийоми, що забезпечують раптовість:

1) вжиття заходів попереджального характеру;

2) відстрочення очікуваних дій;

3) повторне виконання певних дій;

4) вичікування тактичних помилок противника;

5) залучення до участі у процесі нових осіб, зміна осіб;

6) цілеспрямоване формування у противника невірного пе­реконання про свої наміри та дії;

7) зміна тактики.

Фактор раптовості найкраще застосовувати тоді, коли противник перебуває у стані заспокоєння.

Таємність

Суть. Противник не може зламати плани, з якими не обі­знаний.

Застосування. Кожна із сторін зацікавлена, що б інша сто­рона не знала про те, що вона збирається робити, які у неї є додаткові можливості впливу на спір. Але абсолютної таємни­ці досягти не вдається ніколи і майже нікому. Плани против­ника можна спрогнозувати з його дій, розмов, поведінки в суді та ін. Але такі висновки можуть бути і помилковими. Більше того, досвідчений супротивник може навмисно діяти таким чином, щоб створити помилкове враження про свої наміри, вдатися до маскування своїх дій.

Таємність забезпечується ретельним збереженням доку­ментів, конфіденційністю розмов, дезінформуванням против­ника, застосуванням маскувальних тактичних прийомів.

Оперативність

Суть. Діяти таким чином, щоб інша сторона не мала часу для правильного, продуманого реагування. Цейтнот призво­дить до помилок.

Застосування. Оперативність досягається:

1) обранням найкращого моменту для вчинення дії. Найкращий момент настає тоді, коли противник не готовий відреагувати на ваші дії. Наприклад, через відсутність у пев­ному місці, через недостатність грошей, через інші об'єктивні фактори, що йому протидіють;

2) швидким реагуванням на дії супротивника. Кожна дія противника повинна розглядатися не сама по собі, а як ча­стина його стратегії. Тому й оцінювати її потрібно системно, тобто, у сукупності з усіма іншими факторами. Саме такий підхід дозволяє розкрити задум противника і правильно на нього відреагувати.

Реагування не завжди виявляється в активних діях. Деколи буває доцільно «промовчати». Але в будь-якому випадку, дії противника повинні негайно враховуватися у плануванні влас­них тактичних операцій;

3) вжиттям контрзаходів. Є два види контрзаходів. Перші застосовуються у відповідь на вчинені противником дії. їх ме­та - усунути негативні наслідки. Наприклад, за клопотанням позивача суд вжив заходів забезпечення позову. Можливі контрзаходи: оскарження ухвали; клопотання про зміну об­раного засобу.

Другий вид контрзаходів - превентивні дії, тобто усунення небезпеки від того чи іншого ймовірного тактичного прийому противника до його застосування. Такі дії значно ефективніші, ніж перші. Але й застосовувати їх складно, адже невідомо, які саме прийоми застосовуватиме інша сторона. Для цього по­трібно вивчати його тактичні можливості. Наприклад, відпові­дач припускає, що позивач звернеться із клопотанням про на­кладення арешту на спірне майно. Превентивний контрзахід пропонує відчужити це майно до постановления ухвали суду про арешт.

Оперативність - це не лише швидкість застосування тактич­ного прийому, але і його своєчасність. Оскільки обстановка в процесі змінюється і та сторона, яка здатна швидше присто­суватися до цих змін, звернути їх на свої користь, отримує перевагу.

Ефективність тактичних прийомів багато в чому залежить також від тактичної грамотності процесуального противника та позиції судді. Не раз траплялося, що суддя унеможливлю­вав здійснення тактичних прийомів незаконним відхиленням клопотань, ігноруванням вимог та заперечень сторони, проце­суальними спрощеннями. З метою усунення такого деструктив­ного впливу судді рекомендовано застосовувати спеціальні тактичні прийоми роботи із судом.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-19; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 657 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2241 - | 2105 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.