1. При черевному тифі некротизовані пейерові бляшки тонкої кишки, забарвлюються в жовто-коричневий колір. Який пігмент просочує некротизовану тканину?
A. * Біллірубін
B. Гемоглобін
C. Ліпофусцин
D. Індол
E. Меланін
2. У померлого 67 років на розтині виявлені ознаки фіброзного запалення в слизовій товстого кишечника. При бактеріологічному дослідженні виявлені шигелли. Ваш діагноз:
A. *Дизентерія
B. Амебіаз
C. Черевний тиф
D. Холера
E. Балантідіаз
3. На розтині померлого, такого, що приїхав з тропічної країни, виявлений гемомеланоз печінки, селезінки і елементів ретикулоендотеліальної строми. Для якого захворювання характерні такі зміни?
A. *Малярія
B. Дизентерія
C. Цукровий діабет
D. Висипний тиф
E. Грип
4. Хворий, житель приморського міста півдня країни, з профузними проносами і блювотою, помер від обезводнення. На розтині визначається картина гострого гастроентериту з серозно-десквамінативним запаленням в тонкій кишці. Виберіть найбільш вірний діагноз.
A. *Холера
B. Бактерійна дизентерія
C. Черевний тиф
D. Амебіаз
E. Сальмонеліоз
5. У чоловіка 43 років, померлого в хірургічному відділенні при явищах розлитого гнійного перитоніту, на розтині в дистальному відділі тонкого кишечника виявлені виступаючі в просвіт пейерові бляшки, поверхня деяких з них була покрита струпом, коричневий-зеленуватого кольору, в центрі деяких бляшок були глибокі дефекти, що досягають серозного шару. Для якого захворювання характерні зміни, виявлені при розтині?
A. * Черевний тиф
B. Дизентерія
C. Туберкульоз кишечника
D. Хвороба Крону
E. Стафілококовий ентерит
6. Смерть хворого до, 16 років, наступила від розлитого (поширеного) фібринозно-гнійного перитоніту. На розтині, в нижньому відділі тонкої кишки виявлена виразка, яка повторювала форму пейерової бляшки, з перфорацією стінки кишки. Мікроскопічне дослідження виявило стертя малюнка лімфоїдної тканини, витіснення її проліферуючими моноцитами, що формують гранулеми. Яка причина, що є ускладненням захворювання?
A. * Черевного тифу
B. Дизентерія
C. Холера
D. Бруцельозу
E. Неспецифічного виразкового коліту
7. При розтині трупа чоловіка, що хворів на черевний тиф, виявлені зміни в тонкій кишці: групові лімфоїдні фолікули збільшені, виступають над поверхнею слизистої оболонки, сіро-червоного кольору, соковиті, їх поверхня має вид звивини і борозни. При мікроскопічному дослідженні наголошується утворення черевнотифозних гранулем. Вкажіть, яка з перерахованих стадій черевного тифу найбільш вірогідна?
A. *Мозкоподібного набухання
B. Некрозу
C. Утворення виразок
D. Чистих виразок
E. Загоєння
8. При розтині померлої дитини, що страждала діареєю, виявлений ексикоз і поширений фібринозний коліт. У мазанні-відбитку слизистої оболонки виявлені грамнегативні палички. Ваш попередній діагноз:
A. * Дизентерія
B. Холера
C. Стафілококова кишкова інфекція
D. Черевний тиф
E. Сальмонельоз
9. Хворий захворів гостро, наголошувалася висока температура, збільшення і хворобливість селезінки. На 10 день на шкірі живота з'явилася папульозна сип. На 21 день наступила смерть від перитоніту. При патологоанатомічному дослідженні в клубовій кишці виявлені глибокі виразки в області некротизованих групових лімфоїдних фолікулів. Одна з виразок перфорувала, є фібринозно-гнійний розлитий перитоніт. Про яке захворювання можна подумати в даному випадку?
A. *Черевний тиф
B. Дизентерія
C. Амебіоз кишечника
D. Холера
E. Сальмонельоз
10. При мікроскопічному дослідженні прямої кишки виявлені крупні вогнища некрозу слизистої оболонки, некротичні маси просочені фібрином, утворюючи плівку. Слизова і підслизова оболонка по периферії ділянок некрозу повнокровні, набряклі з крововиливами і лейкоцитарною інфільтрацією, Яке захворювання можна припустити?
A. *Дизентерія
B. Холера
C. Амебіоз
D. Черевний тиф
E. Сальмонеліоз
11. При розтині хворого, померлого від розлитого перитоніту в дистальних відділах тонкої кишки виявлені численні виразки овальної форми, розташовані уздовж кишки. Дно виразок чисте, гладке, утворено м'язовою або серозною оболонкою, краї виразок рівні, закруглені. У двох виразках є перфоративні отвори діаметром до 0,5 див. Яке захворювання наголошувалося у хворого?
A. *Черевний тиф
B. Дизентерія
C. Холера
D. Туберкульоз
E. Висипний тиф
12. Жінка 38 років поступила в хірургічне відділення з приводу розлитого гнійного перитоніту. Під час операції виявлена перфорація виразки повздовжньої кишки, виразка ушита. Черевна порожнина дренована. Через 4 дні хворий помер. На розтині в клубовій кишці - виразки в Пейерових бляшках, уздовж кишки. Дно деяких виразок з поперечною покресленою. Для якого захворювання характерні такі зміни?
A. *Черевного тифу
B. Туберкульозу кишечника
C. Дизентерія
D. Пухлини тонкої кишки
E. Амебіозу кишечника
13. У хворого, що страждав черевним тифом, через 4 тижні від початку захворювання розвинулася картина гострого живота і при явищах інтоксикації, хворий помер. На розтині патологоанатом виявив перфорацію стінок клубової кишки і розлитий гнійний перитоніт. Для якої стадії захворювання характерне дане ускладнення?
A. *Стадія чистих виразок
B. Стадія мозкового набрякання
C. Стадія некрозу
D. Стадія загоєння виразок
E. Бактеремії
14. У хворого 30 років з дизентерією, яка підтверджена бактеріологічно, з'явилися ознаки парапроктиту. Про яку найбільш вірогідну стадію місцевих змін йдеться у даного хворого?
A. *Стадия утворення виразок
B. Фібринозний коліт
C. Фолікулярний коліт
D. Катаральний коліт
E. Стадія загоєння виразок
15. Хворий помер на 3-й день після операції з приводу перфорації стінки товстої кишки з явищами розлитого гнійного перитоніту. На розтині: слизиста оболонка стінки товстої кишки потовщена, покрита фібриновою плівкою, одиничні виразки проникають на різну глибину; гістологічно: некроз слизистої, фібрин, інфільтрація лейкоцитами з вогнищами геморарагій. Ускладнення якого захворювання стало причиною смерті хворого?
A. *Дизентерія
B. Черевний тиф
C. Неспецифічний виразковий коліт
D. Хвороба Крону
E. Амебіоз
16. Чоловік 36 років знаходився в інфекційній лікарні з профузною діареєю, ознаками ексикозу, падінням температури тіла. Помер від уремії. Під час розтину виявлено: у просвіті тонкої кишки безбарвна рідина у вигляді рисового відвару; слизиста оболонка набрякла. При мікроскопічному дослідженні тонкої кишки - повнокров'я судин, окремі крововиливу, десквамація ентероцитів, гіперсекреція келихоподібних клітин і лімфо-лейкоцитарна інфільтрація строми слизистої оболонки.
A. Холера
B. Сальмонельоз
C. Дизентерія
D. Черевний тиф
E. Хвороба Крону
17. На розтині померлого в сигмоподібній і прямій кишці множинні червоні виразки неправильної форми, між якими слизова оболонка покрита брудно-сірою плівкою. Етіологія захворювання:
A. *Шигелла
B. Амеба
C. Мікобактерія туберкульозу
D. Сальмонела
E. Стафілокок
18. Працівник тваринницької ферми помер через 3,5 місяця від початку захворювання. При розтині у внутрішніх органах виявлені гранулеми, що складаються з епітеліоїдних, гігантських кліток Пірогова-Ланхганса, плазматичних клітин, еозинофілів. У гранулемі багато судин. У судинах внутрішніх органів продуктивно-деструктивний васкуліт. Про яке захворювання слід думати?
A. *Бруцеллез
B. Сибірська виразка
C. Туберкульоз
D. Висипний тиф
E. Лепра
19. Працівник тваринницької ферми гостро захворів і при наростаючих явищах інтоксикації помер. На розтині встановлено, селезінка збільшена, млява, на розрізі темно-вишневого кольору, шкребок пульпи рясний. М'які мозкові оболонки зведення і підстави мозку набряклі, просочені кров'ю, мають темно-червоний колір (“шапочка кардинала”). Мікроскопічно: серозно – геморагічне запалення оболонок і тканин головного мозку з руйнуванням стінок дрібних судин. Поставте діагноз.
A. *Сибирская виразка
B. Туляремія
C. Бруцельоз
D. Чума
E. Холера
20. На розтині трупа чоловіка у віці 56 років в термінальному відділі тонкої кишки виявлено декілька виразок розмірами від 4 до 5 см. Краї виразок піднімаються над поверхнею слизової оболонки, стінки виразок покриті сірувато-жовтуватими масами, які кришаться. Реакція Відаля позитивна. Поставте діагноз.
A. *Черевний тиф
B. Паратиф
C. Поворотний тиф
D. Дизентерія
E. Хвороба Крону
21. На розтині чоловіка, померлого на 5 добу від черевного тифу, виявлені наступні зміни: групові фолікули ободової кишки збільшені, повнокровні і виступають над слизовою оболонкою, на їх поверхні видно борозни і звивина. Гістологічно: повнокров'я і набряк тканини, наявність гранулем, що складаються з великих кліток з світлою цитоплазмою тих, що містять черевнотифозні палички. Про який період місцевих змін при черевному тифі можна думати?
A. *Стадия мозковидного набухання
B. Стадія некрозу
C. Стадія загоєння виразок
D. Стадія чистих виразок
E. Стадія утворення виразок
22. При розтині трупа чоловіка 40 років виявлений різко розширений просвіт тонкої кишки, переповнений рідиною, що нагадує “рисовий відвар”. Стінка кишки набрякла, на слизистій велика кількість дрібноточкових крововиливів. Для якого інфекційного захворювання характерний описаний ентерит?
A. *Холера
B. Дизентерія
C. Сальмонельоз
D. Амебіоз
E. Черевний тиф
23. Групові лімфатичні фолікули тонкої кишки збільшені, виступають над поверхнею слизової, на їх поверхні видно борозни і звивини (нагадують поверхню мозку), на розрізі вони соковиті, сіро-червоні. Мікроскопічно наголошується проліферація моноцитів, гістіоцитів; макрофаги утворюють скупчення (черевнотифозні гранулеми). Назвіть морфологічну стадію черевного тифу.
A. Мозкоподібне набухання
B. Некроз
C. Утворення виразок
D. Чисті виразки
E. Загоєння
24. При якому захворюванні на місці впровадження збудника з'являється невелика червона пляма, в його центрі - бульбашка з серозно-геморагічною рідиною, потім центральна частина некротизується, стає чорною, схожою на вугілля. У набряклих навколишніх тканинах велика кількість мікробів, фагоцитоз відсутній, одночасно з'являється серозний-геморагічний лімфаденіт.
A. Сибірська виразка
B. Чума
C. Сифіліс
D. Туляремія
E. Бруцельоз
25. Чоловік 40 років, м'ясник, помер від сепсису. На правій щоці визначається конусовидний, щільний, темно-червоний інфільтрат 6 см з чорною скориночкою в центрі. Права половина особи і шиї різко набряклі, щільні. При мікроскопічному дослідженні в інфільтраті щонайгостріше серозно-геморагічне запалення, в центрі інфільтрату некроз епідермісу і належних шарів. Ваш діагноз?
A. *Сибірська виразка
B. Чума
C. Туляремія
D. Флегмона шиї
E. Фурункул
26. При розтині хворого 40 років в тонкій кишці виявлені збільшені групові фолікули, поверхня їх з борознами і звивиною, малюнок нагадує мозок дитини, фолікули виступають під слизовою оболонкою кишки. На розрізі вони соковиті, сіро-червоні. При мікроскопічному дослідженні проліферація моноцитів, гістіоцитів, ретикулярних клітин, скупчення макрофагів, які утворюють гранулеми, лімфоцити витиснені. Для якого захворювання характерні описані зміни?
A. *Черевний тиф
B. Холера
C. Дизентерія
D. Сальмонеліоз
E. Амебіоз
27. При огляді хворого, що знаходився на гірських пасовищах, поступив у важкому стані з високою температурою, лікар відзначив, що пахові лімфатичні вузли збільшені до 8 см, спаяні з навколишньою тканиною, нерухомі, шкіра над ними червона, різко хвороблива. При мікроскопічному дослідженні в лімфатичному вузлі щонайгостріше серозно-геморагічне запалення. Для якого захворювання це характерно?
A. *Чуми
B. Туляремії
C. Сифілісу
D. Бруцельозу
E. Сибірської виразки
28. Хвора 35 років, доярка, померла від серцево-судинної недостатності. При розтині патологоанатом діагностував поліпозно-виразковий ендокардит аортального клапана. При мікроскопічному дослідженні в аортальному клапані поліморфноклітинна запальна інфільтрація. У стромі міокарду склероз, гранулеми, що складаються з безладно розташованих епітеліоїдних, гігантських клітин, плазматичних, еозинофілів, в судинах васкуліт. Для якого захворювання характерні описані зміни в серці?
A. *Бруцельоз
B. Хронічний сепсис
C. Ревматизм
D. Системний червоний вовчак
E. Системна склеродермія
29. Хворий 45 років, робітниця хутряного ательє, померла раптово. При розтині м'які мозкові оболонки зведення і підстави головного мозку темно-червоного кольору, просочені кров'ю, як би покриті “червоним чіпцем”. Мікроскопічно в м'яких мозкових оболонках і в тканині мозку серозно-геморагічне запалення, некроз стінок дрібних судин, множинні крововиливи. Яке захворювання найймовірніше у хворої?
A. * Сибірська виразка
B. Крововиливу в мозок при гіпертонічній хворобі
C. Крововиливу в мозок при травматичному пошкодженні
D. Менінгококова інфекція
E. Туберкульозний лептоменінгіт
30. При розтині дитини 9 років в слизовій оболонці прямої кишки виявлені множинні неправильної форми дефекти різної глибини з нерівними краями, а також сіро-білі плівки, щільно зпаяні з тією, що підлягає до тканини. Про яке захворювання слід думати?
A. *Дизентерія
B. Сальмонеліоз
C. Холера
D. Черевний тиф
E. Амебіоз
31. При розтині хворого, померлого через тиждень від початку профузної діареї, виявлений різко виражений ексикоз, всі тканини сухі, кров густа. При бактеріологічному дослідженні вмісту тонкої кишки, який нагадує рисовий відвар, знайдені вібріони. Яке захворювання привело хворого до смерті?
A. *Холера
B. Дизентерія
C. черевний тиф
D. Сальмонельоз
E. харчова токсикоінфекція
32. У хворого на 5-й день після початку діареї при колоноскопії в запаленій слизистій оболонці прямої кишки виявлені сіро-зелені плівчасті накладення, щільно фіксовані з прилеглими тканинами. Який діагноз найбільш вірогідний?
A. * Дизентерія
B. Черевний тиф
C. Неспецифічний виразковий коліт
D. Сальмонельоз
E. Хвороба Крону
33. При розтині хворого, померлого від чуми, на тлі геморагічного синдрому виявлений геморагічний некроз шкіри стегна, лімфангіт, паховий геморагічний лімфаденіт. Назвіть форму чуми.
A. * Шкіряна-бубонна
B. Бубонна
C. Первинно-септична
D. Первинно-легенева
E. Геморагічна
34. На розтині померлого від інтоксикації хворого в тонкій кишці виявлений набряк групових лімфатичних фолікулів, виступаючих над поверхнею слизової оболонки у вигляді м'яко-еластичних бляшок з нерівною поверхнею у вигляді борозен і звивини, що нагадують поверхню мозку. Який діагноз найбільш можливий?
A. *Черевний тиф
B. Дизентерія
C. Сальмонельоз
D. Гострий ентерит
E. Холера
35. Хворий помер від інтоксикації на 4-у добу після вживання сирих яєць. На розтині слизова оболонка шлунку і тонкої кишки запалена, покрита слизистим ексудатом; у легенях, головному мозку і печінці виявлені абсцеси. Який діагноз найбільш вірогідний?
A. *Сальмонельоз (септична форма)
B. Дизентерія
C. Сальмонельоз (черевна форма)
D. Сальмонельоз (інтестинальна форма)
E. Черевний тиф
36. На розтині тіла чоловіка віком 46 років в прямій і сигиовидній кишках на слизистій оболонці виявили множинні коричнево-зелені нашарування, крововиливи, в просвіті кишки слиз, невелика кількість крові, Гістологічно - фібринозний коліт. При бактеріологічному дослідженні вмісту кишки висіяна S. Sonnе. Діагностуйте виявлене на секції захворювання.
A. *Дизентерія
B. Холера
C. Сальмонельоз
D. Ієрсиніоз
E. Хвороба Крону
37. Хворий скаржився на лихоманку, сильний головний біль, задишку, серцебиття. При огляді виявлено: педикульоз, пролежні гомілок, гангрена стопи. Помер при ознаках серцевої недостатності. Гістологічно в тканині довгастого мозку спостерігаються: гіперемія, стази, муфти з плазматичних клітин і вогнища проліферації мікроглії (гранулеми Попова). Ваш діагноз?
A. *Эпідемічний висипний тиф
B. Сибірський менінгоенцефаліт
C. Менінгококовий менінгіт
D. Черевний тиф
E. Краснуха
38. У померлого унаслідок серцевої недостатності на шкірі визначаються сліди висипань у вигляді плям і крапок. В області крижів, остистих відростків хребців -пролежні. При мікроскопічному дослідженні ЦНС, шкіри, надниркових, в судинах мікроциркуляторного русла і дрібних артеріях -наявність гранулем Попова, в серці - інтерстиційний міокардит. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?
A. *висипний тиф
B. Ку-лихоманка
C. Черевний тиф
D. Вузликовий періартеріїт
E. Віл-інфекція
39. У хворого з дизентерією при колоноскопії виявлено, що слизова оболонка товстої кишки гіперемійована, набрякла, її поверхня покрита сіро-зеленими плівками. Назвіть морфологічну форму дизентерійного коліту.
A. *Фібринозний коліт
B. Катаральний коліт
C. Виразковий коліт
D. Гнійний коліт
E. Некротичний коліт
40. При розтині в прямій і сигмовидній кишці видно дефекти слизистої оболонки неправильної форми з нерівними контурами, вони зливаються між собою, залишаючи невеликі острівці слизової оболонки, що збереглася. Про який різновид коліту слід думати?
A. *Виразковий коліт
B. Фібринозний коліт
C. Гнійний коліт
D. Фолікулярний коліт
E. Катаральний коліт
41. У чоловіка 50 років діагностована дизентерія. Смерть наступила на 8-й день захворювання. Під час розтину виявлено потовщення стінки сигмовидної і початкових відділів прямої кишки, фібринозну плівку на поверхні слизової. Гістологічно: глибокий некроз слизової оболонки з просоченням некротичних мас фібрином. Який вид коліту мав місце?
A. *Дифтерійний коліт
B. Катаральний коліт
C. Виразковий коліт
D. Гангренозний коліт
E. Фолікулярний коліт
42. Хворий доставлений в лікарню в стані глибокої церебральної коми. Відомо, що за життя у нього мали місце періодичні напади лихоманки. На розтині виявлено: сіро-аспідний колір головного мозку, лімфатичних вузлів, збільшення печінки і селезінки. Гістологічно в названих органах мав місце гемомеланоз і гемосидероз. Який з діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Малярія
B. Гемолітична анемія
C. Адісонова хвороба
D. Септицемія
E. Чорная віспа
43. Після позалікарняного аборту у жінки розвинувся гнійний ендометрит із смертельним результатом. При розтині померлої виявлені численні абсцеси легенів, субкапсулярні гнійники в нирках, гіперплазія селезінки. Яка форма сепсису виникла у хворої?
A. *Септикопіемія
B. Септіцемія
C. Хроніосепсис
D. легеневий сепсис
E. Уросепсис
44. У жінки 30 років померлої від сепсису в результаті постабортного ендомериту при розтині виявлені: гнійний ендометрит з гнійним лімфаденітом, абсцеси в легенях, нирках, міокарді, гіперплазія селезінки, дистрофічні зміни паренхіматозних органів. Визначите клініко-анатомічну форму сепсису.
A. *Септикопіємія
B. Септіцемія
C. Септичний ендокардит
D. Гранулематозний сепсис
E. Хроніосепсис
45. Жінка 32 років померла в післяродовому періоді. На розтині були знайдені ознаки гнійного ендометриту, гнійний тромбофлебіт вен матки, множинні абсцеси легенів, абсцеси нирок і селезінки, апостематозний міокардит і гнійний менінгіт. Діагностуйте вид сепсису
A. *Септикопіємія
B. Септіцемія
C. Хроніосепсис
D. Затяжний септичний ендокардит
46. У чоловіка 40 років на ділянці шиї виникло почервоніння і набряк шкіри, з часом розвинувся невеликий гнійник. На розрізі він щільний жовто-зеленого забарвлення. У гнійних масах білі крупинки. Гістологічно виявлено спори грибка, плазматичні клітини, макрофаги. Вкажіть найбільш вірогідний вид мікозу.
A. *Актиномикоз
B. Аспергільоз
C. Кандидоз
D. Споротріхоз
E. Кокцикоїдомікоз
47. При гістологічному дослідженні печінки виявлений міхур, що має хітинову і білкову оболонку, заповнений безбарвною прозорою рідиною. При якому захворюванні можуть спостерігатися такі зміни?
A. *Эхінококоз
B. Балантідіаз
C. Цистіцеркоз
D. Опісторхоз
E. Шистосомоз
48. Під час розтину в печінці померлої було виявлено утворення у вигляді міхура округлої форми з гладкою поверхнею діаметром 5 см. У його порожнині знаходилася велика кількість дрібних бульбашок з прозорим безбарвним вмістом. Тканина печінки навколо міхура склерозована. Який діагноз найбільш вірогідний?
A. *Гідіатозний ехніококоз
B. Альвеококкоз
C. Цистіцеркоз
D. Опісторхоз
E. Шистосомоз
49. Під час розтину чоловіка, у якого після поранення кінцівки розвинулося тривале нагноєння рани, померлого при явищах інтоксикації, виявлено загальне виснаження, обезводнення, буру атрофію печінки, міокарду, селезінки, поперечно-смугастої мускулатури і амілоїдоз нирок. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Хроніосепсис
B. Септікопіємія
C. Септіцемія
D. Хвороба Черногубова
E. Бруцельоз
50. Хворий з пересадженою ниркою отримував іммуносупрессорную терапію, помер від інтоксикації. При морфологічному дослідженні в легенях, нирці, підшлунковій залозі виявлені гігантські клітки з крупними ядрами і світлим обідком, що нагадують око сови. Назвіть захворювання.
A. *Цитомегалія
B. Туберкульоз
C. Сифіліс
D. Лепра
E. Чума
51. На розтині жінки, з середньої Азії, тривалий час страждаючої виснажуючою лихоманкою, були виявлені збільшена печінка і селезінка аспідно-чорного кольору. Кістковий мозок гіерплазований, такого ж кольору. Кора головного мозку сіро-димчастого кольору. Для якого захворювання характерні такі зміни?
A. *Малярія
B. СНІД
C. Висипний тиф
D. Сепсис
E. Гепатит
52. Патологоанатом в біоптаті шкіри побачив гостре серозно-геморагічне запалення і ділянку некрозу. З анамнезу: захворювання почалося з появи невеликої червоної плями, в центрі якого утворився міхур з серозний-геморагічною рідиною. Пізніше центральна частина стала чорною. Що найймовірніше з перерахованого?
A. *Карбункул при сибірській виразці
B. Актиномікоз шкіри
C. Алергічний дерматит
D. Карбункул стрептококовий
E. Хімічний дерматит
53. При розтині молодої людини виявлений обширний тромбоемболічний інфаркт лівої півкулі мозку, а також велика септична селезінка, імунокомплесний гломерулонефрит, виразки в стулках аортального клапана, прикриті поліповидними тромбами з колоніями стафілококів. Яке захворювання привело до церебральної тромбоемболії?
A. *Септичний бактерійний ендокардит
B. Септіцемія
C. Гострий ревматичний вальвуліт
D. Септікопіємія
E. Ревматичний тромбоендокардит
54. У чоловіка 40 років, померлого від одонтогенного сепсису, на розтині виявлео різке потовщення півмісяцевих клапанів аорти, вони були білясті, непрозорі, малорухливі, на зовнішній поверхні розташовувалися тромботичні накладення розміром 1х1.5 см. Про яку форму ендокардиту йдеться?
A. *Поліпозно-виразковий ендокардит
B. Дифузний ендокардит
C. Гострий бородавчастий ендокардит
D. Фібропластичний ендокардит
E. Поворотно-бородавчастий ендокардит
55. У хворого, який тривалий час вживав наркотики, лихоманка, явища інтоксикації, на ехокардіоскопії виявлені масивні накладення на клапанах серця. З крові висіяний стафілокок. Хворий помер від тромбоемболії легеневої артерії. Вкажіть на зміни серця, виявлені у хворого під час розтину.
A. Поліпозно-виразковий ендокардит
B. Ендокардит Лібмана-сакса
C. Дифузний вальвуліт
D. Гострий бородавчастий ендокардит
E. Поворотно-бородавчастий ендокардит
Самостійна робота студента:
1. Клініко-морфологічна характеристика та класифікація інфекційних захворювань.
2. Сепсис: етіологія і патогенез, особливості клініко-морфологічних проявів, класифікація.
3. Клініко-морфолгічна характеристика септицемії.
4. Клініко-морфологічна характеристика септиконіємії.
5. Септичний (бактеріальний) ендокардит: етіологія, патогенез, класифікація, патоморфологія.
Зміст
Туберкульоз. Сифіліс.
1. У хворого М. 14 років, діагностована тріада Гетчинсона: зуби дугоподібної форми, паренхіатозний кератит і глухота. Для якої хвороби характерні виявлені зміни?
A. * Сифіліс
B. Токсоплазмоз
C. Проказа
D. Туберкульоз
E. Опісторхоз
2. При розтині чоловіка 62 років виявлений надклапанний розрив аорти. При гістологічному дослідженні висхідного відділу аорти в зовнішній і середній оболонках - інфільтраті з лімфоїдних, плазматичних, епітеліоїдних клітин, вогнища некрозу в середній оболонці, проліферація адвентицільних кліток судин зовнішньої оболонки. Зміни в аорті характерні для:
A. *Сифілітичного аортриту
B. Септичного аортриту
C. Ревматичного аортриту
D. Атеросклерозу
E. Гіпертонічної хвороби
3. У хворий 18 років пахові лімфатичні вузли збільшені в розмірах, щільні при пальпації. На ділянці слизистої оболонки геніталій невеликих розмірів виразка з ущільненими краями і "лакованим" дном сіруватого кольору. Поставити діагноз.
A. Сифіліс
B. Туберкульоз
C. Лепра
D. Трофічна виразка
E. Гонорея
4. Чоловік 38 років помер при спробі підняття тяжкості. Розвився колаптоїдний стан. На аутопсії виявлений розрив обширної аневризми грудного відділу аорти. Впродовж життя страждав вісцелярним сифілісом. Який патологічний процес в даному випадку зумовив зменшення міцності стінки аорти, її розширення і розрив.
A. Зникнення еластичних волокон
B. Зникнення колагенових волокон
C. Атрофія м'язового шару
D. Зміни інтим за типом "шагреневої шкіри"
E. Новоутворення судин
5. При гістологічному дослідженні біоптату шийки матки була виявлена запальна інфільтрація із залученням стінок дрібних судин, артерій і вен, наявність в інфільтраті плазматичних клітин, лімфоцитів, епітеліоїдних клітин з ділянками склерозу і гіплінозу тканин. Про яке захворювання слід думати?
A. *Сифілис
B. Туберкульоз
C. Лейкоплакия
D. Ерозія шийки матки
E. Кондилома
6. На слизистій оболонці правої піднебінної мигдалини спостерігається безболісна виразка з гладким лакованим дном і рівними ххрящеподібної консистенції краями. Мікроскопічно: запальний інфільтрат, що складається з лімфоцитів, плазмоцитів, невеликої кількості епітеліоїдних клітин, а також наявність ендо і периваскуліту. Про яке захворювання йдеться?
A. *Сифіліс
B. Актиномікоз
C. Туберкульоз
D. Дифтерія зіву
E. Виразково-некротична ангіна Венсана
7. При мікроскопічному дослідженні крайньої плоті чоловіка 20 років, видаленою з приводу фімозу патологоанатом виявив поліморфний інфільтрат, що складається з безладно розташованих плазматичних, лімфоїдних, епітеліоїдних кліток. У судинах виражений васкуліт. Для якого захворювання характерні описані зміни?
A. *Сифілис
B. Туберкульоз
C. Актиномікоз
D. Вузликовий періартеріїт
E. Проказа
8. У хворого на слизовій оболонці щоки виразка овальної форми з підведеними краями і хрящеподібним інфільтратом. Дно виразки м'ясисто-червоного кольору, покрито сіруватим сальним нальотом. При мікроскопічному дослідженні - лімфоплазмоцитарний інфільтрат, переважає навколо дрібних судин з проліферацією ендотелію. Вкажіть захворювання:
A. *Сифіліс
B. Травматична виразка
C. Ерозивно-виразкова лейкоплакія
D. Виразка-рак
E. Виразково-некротичний стоматит Венсана
9. При розтині померлого, такого, що хворів на туберкульоз, у верхній частці правої легені виявлена порожнина розмірами 3х2 см, яка сполучається з бронхом. Стінка порожнини щільна, має три шари: внутрішній - піогенний, середній - шар туберкульозної грануляційної тканини, зовнішній, - сполучнотканинний. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Фіброзно-кавернозный туберкульоз
B. Фіброзно-осередковий туберкульоз
C. Туберкулема
D. Гострий осередковий туберкульоз
E. Гострий кавернозний туберкульоз
10. У хворого 48 років із зміненим тембром голосу проведена біопсія гортані; при гістологічному дослідженні виявлені скупчення клітин довгастої форми з світлим ядром, крупних клітин з ядрами розташованими на периферії у вигляді підкови, дрібних округлої форми клітин з гіперхромно забарвленими ядрами і дуже вузьким обідком цитоплазми; на більшому протязі описані клітини формують вузлики з тенденцією до злиття і наявністю в центрі гомогенних в рожевий колір забарвлених мас з уламками ядер. Виявлені гістологічні зміни характерні для?
A. *Туберкульозу
B. Лепра (прокази)
C. Сифілісу
D. Ськлероми
E. Лімфогранулематоза
11. Патологоанатом у жінки 21 року при гістологічному дослідженні в збільшених шийних лімфатичних вузлах виявив вузлики, що складаються переважно з плоских, злегка витягнутих клітин з блідо забарвленим ядром, гігантських, округло-овальної форми клітин з блідо-рожевою цитоплазмою і з ядрами, розташованими на периферії і дрібних, округлої форми клітин, з вузьким обідком цитоплазми; у центрі деяких вузликів - безструктурні маси, забарвлені в блідо-рожевий колір. Виявлені зміни характерні для:
A. *Туберкульозу
B. Лімфогранулематозу
C. Саркоїдозу
D. Бруцельозу
E. Неспецифічного гіперпластичного лімфаденіту
12. При гістологічному дослідженні збільшених надключичних лімфатичних вузлів у жінки 40 років виявлено порушення їх структури з вогнищами скупчення злегка витягнутої форми клітин з світлим ядром, багатоядерних великих овально-округлої форми клітин, багатих цитоплазмою, з ядрами, розташованими на периферії у вигляді частоколу, оточених лімфоїдними клітками; у центрі - скупчення клітин, безструктурні маси, забарвлені в рожевий колір. Описані зміни характерні для?
A. *Туберкульозного лімфаденіту
B. Метастазу пухлини
C. Лімфогранулематоза
D. Гіперпластичного лімфаденіту
E. Саркоїдозу
13. У оперативно видаленій частці легені з приводу нагниваючої кісти, в 8 сегменті виявлено вогнище неправильно-округлої форми діаметром 1,8 см, щільний. На розрізі - біло-жовтого кольору, з тьмяною поверхнею і дрібними ділянками кісткової щільності. Макроскопічна картина характерна для:
A. *Зажившого туберкульозного афекту
B. Периферичного раку легені
C. Хондроми
D. Карніфікаціі
E. Хронічній пневмонії
14. На розтині чоловіка 52 років, що тривалий час страждав туберкульозним простатитом і померлого від менінгоенцефаліту, в м'яких оболонках підстави і бічних поверхонь головного мозку, селезінці, нирках, печінки виявлено велика кількість щільних, сірого кольору вузликів діаметром 0,5-1 мм; при гістологічному дослідженні вузлики складаються з епітеліоїдних, лімфоїдних і нечисленних гігантських клітин з ядрами, розташованими на периферії клітин у вигляді підкови. Виявлені зміни сві про:
A. *Гострому міліарному туберкульозі
B. Щонайгострішому туберкульозному сепсисі
C. Хронічному міліарному туберкульозі
D. Крупновогнищевому десимінованому туберкульозі
E. Септікопіємії
15. При розтині чоловіка 40 років, який 10 років хворів на туберкульоз, в I і II сегментах правої легені виявлена порожнина з щільною стінкою. Внутрішня поверхня порожнини нерівна, з балками, які є облітероаними бронхами або тромбованими судинами. Середня і нижня долі щільні, на розрізі з жовтуватими вогнищами. Яку форму туберкульозу можна запідозрити у хворого?
A. *Фіброзно-кавернозний
B. Гострий кавернозний
C. Фіброзно-осередковий
D. Туберкулема
E. Цирротичний
16. 40-річний ув'язнений помер у виправно-трудовій колонії від туберкульозу. При дослідженні аутопсії тіла померлого встановлена деформація і зменшення розмірів верхівок обидвох легень, множинні порожнини з щільними стінками, завтовшки 2-3 мм у верхніх відділах обидвох легень, диссимійоване вогнище діаметром від 5 мм до 2 см казеозного некрозу в нижніх відділах легенів. Діагностуйте форму туберкульозу.
A. *Вторинний фіброзно-кавернозний
B. Вторинний фіброзно-осередковий
C. Гематогенний з поразкою легенів
D. Первинний, зростання первинного афекту
E. Вторинний цирротичний
17. 10-річна дівчинка поступила в травматологічне відділення з симптомами патологічного перелому правої стегнової кістки. В ході гістологічного дослідження операційного матеріалу виявлено, що в кістковому мозку видаленого фрагмента стегнової кістки розположені множинні вогнища казеозного некрозу, оточені по периферії епітеліальними клітинами; зони казеозного некрозу розповсюджуються і на прилеглі ділянки кісткової тканини, руйнуючи її. Діагностуйте захворювання.
A. *Туберкульозний остеомієліт
B. Туберкульозний спондиліт
C. Туберкульозний коксит
D. Загальний кпупновогнищевий туберкульоз
E. Вторинний гострий осередковий туберкульоз
18. При розтині тіла померлого чоловіка віком 48 років у області 1-го сегменту правої легені виявлена кругле утворення діаметром 5 см з чіткими контурами, оточене тонким прошарком сполучної тканини, заповнене білими масами, що кришаться. Діагностуйте форму вторинного туберкульозу.
A. *Туберкулома
B. казеозна пневмонія
C. Гострий кавернозний туберкульоз
D. Гострий осередковий туберкульоз
E. Фіброзно-кавернозний туберкульоз
19. На розтині 17-річної дівчинки, померлої унаслідок легеневої недостатності, виявлено: у нижній частці правої легені зливні зони казеозного некрозу, в бронхопульмональних, бронхіальних лімфатичних вузлах - явища казеозного некрозу. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Ріст первинного афекту при первинному туберкульозі
B. Гематогенная форма прогресування первинного туберкульозу
C. Гематогенний туберкульоз з переважаючою поразкою легенів
D. Туберкулема
E. Казеозна пневмонія при вторинному туберкульозі
20. У жінки 20 років при гістологічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлені вузлики, що складаються з валів епітеліоїдних, лімфоїдних кліток і багатоядерних гігантських кліток Пірогова-лангханса, розташованих між ними. У центрі вузликів визначається казеозний некроз. Який збудник потрібно виявити в зоні некрозу для установки остаточного діагнозу?
A. *Мікобактерії Коха
B. Мікобактерії лепри
C. Бліду трепонему
D. Рикетсії
E. Гриби
21. У хворого, померлого від туберкульозу виявлено: у I сегменті правої легені вогнище біло-сірого кольору, оточене капсулою, діаметром 3 см. Мікроскопічно: вогнище некрозу з капсулою, відсутність перифокального запалення. Назвіть форму туберкульозу.
A. *Туберкульома
B. Гострий кавернозний туберкульоз
C. Фіброзно-кавернозний туберкульоз
D. Цирротичний туберкульоз
E. Казеозна пневмонія
22. У чоловіка 50 років, що страждав туберкульозом і померлого при явищах легенево-серцевої недостатності, при розтині виявлений лобарний характер поразки легенів: верхня частка правої легені збільшена, щільна, на розрізі жовтого кольору, вигляду, що кришиться, на плеврі - фібринозні накладення. До якої з форм вторинного туберкульозу відноситься дана патологія?
A. *Казеозна пневмонія
B. Фіброзно-осередковий туберкульоз
C. Інфільтративний туберкульоз
D. Туберкулома
E. Гострий осередковий туберкульоз
23. Померлій жінці був встановлений клінічний діагноз: хронічний абсцес легенів. При розтині виявлено порожнину в 2 сегменті правої легені розміром 5 см, округлої форми. Внутрішня поверхня порожнини була сформована казеозними масами, зовнішня - щільною тканиною легенів, піогенна мембрана відсутня. Про який процес на ваш погляд йдеться?
A. *Гострий кавернозний туберкульоз.
B. Фіброзно-кавернозний туберкульоз.
C. Гострий абсцес.
D. Хронічний абсцес.
E. Первинна легенева каверна.
24. У хворого на рентгенограмі легенів виявлено затемнення. Під час діагностичної експрес-біопсії лімфатичного вузла бронха виявлено: казеозний некроз, навколо якого розташовані епітеліоїдні і лімфоїдні клітини з домішкою багатоядерних гігантських клітин. Вкажіть причину лімфаденіту.
A. Туберкульоз
B. Пневмонія
C. Сифіліс
D. Метастази раку
E. Аденовірусная інфекція
25. При розтині трупа хлопця 19 років виявили, що легені декілька роздуті, м'які, повнокровні, зовні і на розрізі усіяні безліччю просоподібних вогнищ сірого кольору. Гістологічно ці вогнища складалися з лімфоїдних, епітеліоїдних, гігантських кліток Пірогова-ланхганса. Про яке захворювання йдеться?
A. Туберкульоз
B. Крупозна пневмонія
C. Бронхопневмонія
D. Інтерстиціальна пневмонія
E. Бронхоєктатічеськая хвороба
26. При мікроскопічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлено скупчення епітеліоїдних кліток, лімфоцитів і гігантських кліток Пірогова-лангханса. У центрі казеозний некроз. Вкажіть найбільш вірогідну патологію.
A. * Туберкульоз
B. Ріноськлерома
C. Саркоїдоз
D. Сап
E. Сифіліс
27. У чоловіка 30 років при гістологічному дослідженні біоптату з шийного лімфатичного вузла виявлені гранулеми, що складаються з епітеліоїдних, лімфоїдних, багатоядерних гігантських клітин типа Пірогова-лангханса. У центрі гранулем визначається некроз. Який збудник потрібно виявити в зоні некрозу для підтвердження діагнозу туберкульоз?
A. *Мікобактерію Коха
B. Бліду трепонему
C. Стафілокок
D. Бацили Волковіча-фріша
E. Сальмонелли
28. На розтині чоловіка 35 років в другому сегменті правої легені виявлено вогнище ущільнення діаметром 5 см, оточений тонкою капсулою. Вогнище представлене щільною сухою тканиною, що кришиться, з тьмяною поверхнею. Морфологічні зміни в легені характерні для:
A. Туберкуломи
B. Раку легені
C. Хондроми
D. Туморозной форми силікозу
E. Запального для поста пневмосклерозу
29. При дослідженні біопсії чоловіка 57 років в II-м сегменті правої легені виявлений туберкульозний панбронхіт, з вогнищем казеозної бронхопневмонії, навколо якого спостерігається вал епітеліоїдних клітин з домішкою лімфоїдних і гігантських клітин Пірогова-лангханса. Яка форма туберкульозу легенів в даному випадку?
A. *Гострий осередковий туберкульоз легенів
B. Первинний туберкульозний комплекс
C. Зростання первинного афекту
D. Гострий міліарний туберкульоз легенів
E. Інфільтративний туберкульоз
30. Хворий 22-х років поступив в стаціонар з скаргами на лихоманку, слабкість. Один із збільшених шийних лімфовузлів узятий на гістологічне дослідження. Результати: у тканині лімфовузла виявлені вогнища некрозу, оточені епітеліоїдними клітинами, гігантськими багатоядерними клітинами Пірогова-лангханса, а також лімфоцитами. Яке захворювання можна припускати в даному випадку?
A. *Туберкульоз
B. Лімфогранулематоз
C. Лімфолейкоз
D. Саркоїдоз
E. Сифіліс
31. На розтині чоловіка віком 34 року діагностований туберкульоз з наявністю у верхньому відділі правої легені зони казеозної пневмонії, казеозного лімфаденіту в збільшених лімфатичних вузлах середостіння і множинні міліарні вогнища в багатьох органах. Назвіть форму туберкульозу.
A. *Первинний змішаної форми тієї, що генералізує
B. Первинний гематогенно-генералізований
C. Первинний лімфогенно-генералізований
D. Первінний із зростанням первинного афекту
E. Гематогенний
32. У дитини після перенесеної ангіни різко збільшилися лімфатичні вузли: паратрахіальні, біфуркаціоні, шийні. При мікроскопічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлені вогнища некрозу, відмежовані лімфоцитами, епітеліоїдними клітками, і клітками Пірогова-лангханса. Вкажіть найбільш вірогідну патологію.
A. *Туберкульоз
B. Саркоїдоз
C. Ріноськлерома
D. Сап
E. Сифіліс
33. Чоловік 40 років помер від легеневої кровотечі. При розтині у верхній частці правої легені - порожнина діаметром 4 см з щільними стінками і нерівною внутрішньою поверхнею із згортками крові; при мікроскопії у внутрішньому шарі стінки - лейкоцити, що розпадаються, в середньому - розростання епітеліоїдних, лімфоїдних і гігантських багатоядерних клітин з ядрами у вигляді підкови. Виявлені в легені зміни характерні для:
A. Туберкульозної каверни
B. Бронхоектатичної каверни
C. Абсцесу легенів
D. Природженої кісти
E. Інфаркту легені з септичним розпадом
34. При розтині у чоловіка 40 років в 3 сегменті правої легені субплеврально виявлена ділянка ущільнення діаметром 1,5см з чіткими межами, оточений білуватою волокнистою тканиною, на розрізі з ділянками біло-жовтого кольору, що кришаться. Наявність даного вогнища характерна для:
A. Інкапсульованого первинного афекту
B. Периферичного раку
C. Хондроми
D. Фіброми
E. Інфаркту легені, що організовується
35. На розтині трупа чоловіка 44 років, померлого від легенево-серцевої недостатності, виявлено пневмосклероз, емфізему легенів, гіпертрофію правого шлуночку серця. У обох легенів множинні переважно субплевральні вогнища діаметром до 1 см. Гістологічно: у центрі вогнища - зона некрозу, на периферії - вал з епітеліоїдних кліток і лімфоцитів з добавкою макрофагів і плазматичних клітин. Визначаються гігантські клітини Пірогова-лангханса. Невелике число кровоносних капілярів визначається на периферії вогнища. Яке захворювання має місце у хворого:
A. Гематогенний туберкульоз.
B. Актиномікоз легенів.
C. Саркоїдоз.
D. Сифіліс.
E. Силікоз.
36. При розтині у дитини виявлені первинний кишковий туберкульозний комплекс: первинна афект-виразка сліпої кишки, лімфагніт і регіонарний казеозний лімфаденіт. Смерть наступила від перфорації виразки і розвитку розлитого перитоніту. Назвіть шлях зараження дитини туберкульозом.
A. Аліментарний.
B. Трансплацентарний.
C. Аерогенний.
D. Змішаний.
E. Контактний.
37. При розтині тіла чоловіка 48 років, померлого від туберкульозу легенів, знайдені частково спорожнені симетричні туберкульозні каверни в кортико-плевральних зонах з переважанням продуктивної тканинної реакції; у обох легенях - нижній сітчастий пневмосклероз і емфізема; “легеневе серце”; у біфуркаційних лімфовузлах – туберкульозний казеозний лімфоденіт. У III сегменті правої легені - вогнище Гону. Вкажіть, який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Гематогенно-десимінований туберкульоз.
B. Гематогенна генералізація первинного туберкульозу.
C. Хронічний первинний туберкульоз.
D. Хронічний міліарний туберкульоз.
E. Цирротічеській туберкульоз.
38. У чоловіка 28 років при гістологічному дослідженні шийного лімфовузла виявлено порушення малюнка унаслідок розростання епітеліоїдних, лімфоїдних кліток і макрофагів з ядрами у вигляді підкови, в центрі деяких ськоплений кліток - безструктурні ділянки блідо-рожевого кольору із залишками ядер. Для якого захворювання характерні дані зміни?
A. Туберкульоз
B. Лімфогранулематоз
C. Актиномікоз
D. Метастаз пухлини
E. Сифіліс
39. У хворого з субфібрильною температурою в біоптаті збільшеного лімфатичного вузла виявлені численні гранулеми, що містять в центрі казеозний некроз, оточений епітеліоїдними клітками, гігантськими багатоядерними клітками Пірогова-Ланхганса і лімфоцитами. Для якого захворювання характерні такі патогістологічні зміни?
A. Туберкульоз
B. Лімфогранулематоз
C. Лімфосаркома
D. Лімфолейкоз
E. Банальний лімфаденіт
F. Гранулема
40. Під час розтину тіла дівчинки 9 років у верхівці правої легені субплеврально було знайдено вогнище казеознго некрозу діаметром 15 мм, біфуркаційні лімфатичні вузли збільшені, містять дрібні вогнища некрозу коагуляційного типу. Мікроскопічно - в легеневому вогнищі і в лімфатичних вузлах навколо некротичних мас епітеліоїдні клітини, лімфоцити і одиночні багатоядерні гігантські клітини. Діагностуйте захворювання.
A. *Первинний туберкульоз
B. Гематогенний туберкульоз з переважаючою ураженням легень
C. Гематогенний генералізований туберкульоз
D. Вторинний осередковий туберкульоз
E. Вторинний фіброзно-осередковий туберкульоз
41. На розтині тіла чоловіка 63 років, були знайдені множинні патологічні порожнини в обох легенях, мікроскопічно у внутрішньому шарі стінки порожнини виявлені некротичні маси, які дифузно інфільтровані нейтрофілами, середній - містить інфільтрат з епітеліоїдних клітин, лімфоцитів і багатоядерних гігантів, зовнішній шар складається зі зрілої сполучної тканини. Діагностуйте форму вторинного туберкульозу.
A. *Фіброзно-кавернозный
B. Гострий осередковий
C. Фіброзно- осередковий
D. Гострий кавернозний
E. Циротичний туберкульоз
42. У чоловіка 72 років, на секції виявлено збільшення і деформацію правого колінного суглоба. При гістологічному дослідженні тканин суглоба і прилеглих ділянок виявлено: масивні вогнища казеозного некрозу, оточені валом епітеліоїдних, лімфоїдних клітин з наявністю гігантських макрофагів. Діагностуйте захворювання.
A. *Туберкульозний артрит
B. Сифілітичний артрит
C. Ревматоїдний артрит
D. Гонорейний артрит
E. Деформуючий остеоартроз
43. У чоловіка 43 років, що тривалий час хворів на туберкульоз, розвинулася кровотеча з легенів, яка призвела до смерті. На розтині в легенях виявлено декілька порожнин овальної або круглої форми, стінка яких утворена некротичними масами і тканиною легенів. Для якої форми туберкульозу характерні такі зміни
A. *Гострий кавернозний
B. Фіброзно-кавернозний
C. Туберкулома
D. Казеозна пневмонія
E. Гострий осередковий
44. На розтині померлого 18 років селезінка вагою 580 грам, темно-червоного кольору на розрізі. Гістологічно виявлена виражена проліферація ретикулярних клітин, наявність великої кількості зрілих нейтрофілів в синусоїдних капілярах. Як правильно назвати таку селезінку?
A. *“Септична”
B. “Сагова”
C. “Порфіринна”
D. “Цианотичная”
E. “Лейкозна”
45. У хворого, що страждав вторинним сифілісом, з'явилися вогнища депігментації шкіри у верхніх відділах спини. Назвіть патологічний процес в шкірі.
A. *Лейкодерма
B. Метаплазія
C. Лейкоплекія
D. Дисплазія
E. Паракератоз
Самостійна робота студента:
1. Етіологія, патогенне і класифікація туберкульозу.
2. Первинний туберкульоз: варіанти перебігу захворювання, їх клініко-морфологічна характеристика.
3. Прогресування первинного туберкульозу: морфологічна характеристика окремих (4) форм.
4. Клініко-морфологічна характеристика різних форм (3) гематогенного туберкульозу.
5. Клініко-морфологічна характеристика різних форм (8) вторинного туберкульозу.
Зміст