Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема заняття: Проектування системи обробітку ґрунту під озимі культури у різних сівозмінах залежно від умов зони та забур’яненості.




Мета заняття: Навчитися складати систему обробітку ґрунту під озимі культури.

Робоче місце: аудиторія.

Матеріально-технічне забезпечення робочого місця: завдання викладача, робочий зошит, ручки, лінійки, олівці, підручник, практикум.

Правила безпеки: не займатися сторонніми справами, не захаращувати робоче місце, обережно поводитися з підручниками.

Зміст та послідовність виконання завдання:

Озимі культури в структурі посівних площ становлять значну частку і в основному формують продовольчий фонд зерна. Оскільки сівба озимих проводиться на початку осені вслід за періодом високих літніх температур, то для отримання добрих сходів важливо накопичити і зберегти в орному шарі грунту 20-30 мм доступної вологи. Це і є основним завданням обробітку грунту під озимі культури.

З метою створення сприятливих умов для подальшого розвитку рослин і отримання високих урожаїв зерна озимих культур допосівним обробітком ґрунту потрібно максимально очистити поле від бур’янів, збудників хвороб і шкідників, створити достатні запаси поживних речовин, а також виключити або ослабити вплив негативних умов під час вегетації культур. Не менш важливим завданням обробітку під озимі є доведення ґрунту до дрібногрудочкуватого стану, створення рівного, ущільненого і разом з тим вологого ложа для насіння.

Нестабільне випадання опадів у літньо-осінній період, а також сівба після різних попередників потребують творчого застосування системи обробітку під озимі культури.

Основний обробіток під озимі культури після чистих парів, парозаймаючих і непарових культур складається з обробітку ґрунту дисковими лущильниками (ЛДГ-10) чи важкими дисковими боронами в двох напрямках, вносять добрива і проводять оранку. Іноді, якщо з осені під пар не була проведена оранка, то її проводять весною, виконують полицеву оранку на глибину 20-22 см. Якнайраніше, поки грунт не висох і добре кришиться. Це здійснюється здебільшого відразу після сівби ранніх ярих. Для цього плуг агрегатують з важкою зубовою бороною для поліпшення кришення скиби і вирівнювання рілля. За посушливої весни кращий ефект дає агрегатування плуга з кільчасто-шпоровим катком чи подрібнювачами грудок ПВР-2,3 або ПВР-3,5.

При підготовці поля до сівби озимих культур слід безпосередньо після оранки, не чекаючи пересихання верхнього шару, обробити його культиваторами або боронами, доводячи до дрібногрудочкового стану. В конкретних умовах можна використовувати також агрегати РВК-3,0, ВІП-5,6, культиватор УСМК-5,4 та ін.

Щоб краще вирівняти поверхню поля, передпосівний обробіток грунту проводять під кутом до напрямку оранки і з перекриттям між суміжними проходами 15-20 см. Якісно підготовлене до сівби озимих поле має бути вирівняним і містити в посівному шарі не менше 80% грудочок розміром від 1 до 5 см. Наявність у ньому грудочок понад 10 см в діаметрі не допускається, а відхилення від норми глибини передпосівного обробітку не повинно перевищувати не більше і не менше 1 см.

Хід роботи

Завдання 1. На базі отриманих знань, з урахуванням умов господарства, зони, повідомлених викладачем, необхідно спроектувати систему обробітку ґрунту під озимі культури після різних попередників. Записи зробити в таблиці 10.

Таблиця 10.

Культура Попередник Прийоми обробітку Час прове-дення Глибина обробіткусм Знаряддя обробітку
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           

 

Зробити висновок:

Після виконання завдання студент повинен

знати: 1. Прийоми обробітку ґрунту. 2. Операції обробітку ґрунту. уміти: 1. Проектувати прийоми обробітку ґрунту залежить від умов господарства, попередника, забур’яненості поля.

Завдання для самостійної роботи:

1. Єщенко В.О. С. 200-211

2. Кравченко М.С. С. 246.

 

 

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 10





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 495 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент всегда отчаянный романтик! Хоть может сдать на двойку романтизм. © Эдуард А. Асадов
==> читать все изречения...

2394 - | 2151 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.006 с.