Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Зміст та послідовність виконання завдань




Систему обробітку ґрунту в сівозміні розробляють у рік її освоєння з урахуванням вимог культур, ґрунтово-кліматичних умов зони, типу і ступеня забур’яненості полів, продуктивності техніки, досягнень науки і передового досвіду та ін. При цьому намагаються зменшити кількість обробітків і проходів по полю сільськогосподарських машин та знарядь, передбачати застосування комбінованих агрегатів, які виконують кілька операцій за один прохід.

Система зяблевого обробітку ґрунту складається з двох взаємопов’язаних ланок - лущення стерні і наступної оранки. Завдяки лущенню поверхня ґрунту розпушується, знищуються вегетуючі бур’яни, шкідники і пожнивні рештки з осередками збудників хвороб, провокується проростання насіння бур’янів.

Основним заходом зяблевого обробітку ґрунту є культурна оранка плугами ПЛН-3-3,5, ПЛН-4-35, ПН-3-35,ПТК-9-35. Глибину її треба встановлювати залежно від товщини гумусового шару, типу грунту та його окультуреності, враховуючи також біологічні особливості культур в сівозміні так, щоб забезпечити їм оптимальні умови розвитку, досягти економії пального і скоротити їм строки проведення робіт.

На території України запроваджено диференційовану систему обробітку грунту на різну глибину. Вона поєднує в сівозміні глибокий (25-30-32 см) під просапні культури; звичайний (18-20-22 см)- під інші культури (овес, ячмінь, озимі зернові, по пласту багаторічних трав 23-25 см) і мілкий (до 16 см)- під ярі та озимі зернові по чистих попередниках, а також під післяукісні та післяжнивні культури.

В Лісостепу на чорноземах і темно-сірих опідзолених грунтах під цукрові і кормові буряки орють на глибину 30-32 см, під картоплю і кукурудзу - на 25-27 см, під зернові колосові і зернобобові - на 20-22 см.

У зоні Полісся за сучасного внесення органічних та мінеральних добрив оптимальна глибина оранки під зернові колосові й зернобобові 18-20 см, під просапні культури 22-25 см.

В інших грунтово-кліматичних зонах заорюють рослинні рештки однорічних та багаторічних трав на глибину 28-30 см, одночасно ущільнюючи розпушений грунт кільчасто-шпоровими котками.

Диференційний обробіток у сівозміні на різну глибину запобігає утворенню шкідливого для багатьох культур ущільненого прошарку ґрунту - плужної підошви, яка утворюється за незмінної глибини оранки.

При збиранні кукурудзи у пізні строки поле зразу дискують боронами БДТ-7, а слідом орють плугами з передплужниками в агрегаті з кільчасто-шпоровими котками, що дає змогу зберегти вологу в грунті і добре загорнути післяжнивні рештки.

Лише при створенні глибокого однорідного і окультуренного шару, чого досягають проведенням якісної різноглибинної оранки, в полях сівозміни можна застосовувати мінімальний мілкий обробіток грунту під ярі й озимі зернові, а також під проміжні культури.

Ранньовесняний (передпосівний) обробіток грунту полягає в розпушуванні, вирівнюванні верхнього шару грунту для того, щоб зменшити втрати вологи, прискорити прогрівання посівного шару і створити сприятливі умови для проростання насіння польових культур,

Якість боронування і шлейфування (закриття вологи) значною мірою залежить від вологості грунту. Не можна боронувати дуже вологий грунт, оскільки він не розпушується, мажеться, ущільнюється, а пізніше, з настанням сухої погоди, твердіє і пересихає. Не можна боронувати і сухий грунт, тому що він також не розпушується, а надмірно розпилюється.

Малоструктурні грунти доцільно розпушувати культиваторами на глибину 8-12 см з одночасним боронуванням. Під пізні ярі крім передпосівної проводять ще 1-2 додаткові культивації залежно від появи сходів бур’янів. Для цього використовують культиватори суцільного розпушування (КПС-4), які розпушують грунт на однакову глибину і повністю відрізають бур’яни. Разом з культиватором КПС-4, залежно від механічного складу і вологості грунту, використовують борони, шлейфи та кільчасто-шпорові котки, що дає змогу провести одночасно культивацію, боронування й вирівнювання поверхні поля.

Хід роботи

Завдання 1. Розробити системи обробітку ґрунту в сівозміні, ознайомившись з основними заходами обробітку ґрунту в сівозміні, та обґрунтувати ці заходи під різні культури в різних ланках сівозміни, різних ґрунтово-кліматичних зон країни.

Прийоми обробітку ґрунту в розроблюваній системі зазначаються у послідовності їх виконання під кожну культуру в ланці сівозміни.

Записи ведуться за формою таблиці 11.

Таблиця 11.

№ поля Культура Основний обробіток Передпосівний обробіток.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

 

Зробити висновок:

Після виконання завдання студент повинен

знати: 1. Поняття "система обробітку ґрунту" 2. Прийоми обробітку грунту. уміти: 1. Розробляти прийоми обробітку грунту під культури в сівозміні.

Завдання для самостійної роботи:

1. Кравченко М.С. С. 233-247.

 

 

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 11





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 489 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2351 - | 2153 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.