Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Завдання 2. Ознайомитись з проспектами нових гербіцидів, які рекомендуються на посівах сільськогосподарських культур в даний час.




Завдання 3. Виписати в зошит норми, строки та способи виробничого застосування гербіцидів під сільськогосподарські культури за формою, наведеної в таблиці 2, використовуючи додаток 1:

Таблиця 2.

Гербіцид % діючої речо-вини Норма препа-рату Зовнішній вигляд препарату Культура, на якій засто-совують Бур’яни, про-ти яких зас-тосовують гербіциди Строк і спосіб застосу- вання
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               

Зробити висновок:

Після виконання завдання студент повинен

знати: 1. Найголовніші гербіциди, що застосовуються при інтенсивній технології вирощування озимої пшениці, цукрового буряку, соняшнику, кукурудзи уміти: 1. Розрізняти найбільш поширені види гербіцидів

Завдання для самостійної роботи:

1. Єщенко В.О. С 64-81

2. Гудзь В.П. С 45-58

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 4

Тема заняття: Розробка комплексу агротехнічних та хімічних заходів боротьби з бур’янами.

Мета заняття: Розробити комплексні заходи боротьби з бур’янами на полях сівозміни.

Робоче місце: аудиторія.

Матеріально - технічне забезпечення робочого місця: Таблиці «Хімічні заходи боротьби з бур’янами». Довідники по боротьбі з бур’янами, олівець, лінійка, література.

Правила безпеки: Не займатися сторонніми справами, не захаращувати робоче місце, обережно поводитися з таблицями, та підручною літературою.

Зміст та послідовність виконання завдання

Завдання 1. Ознайомитись з комплексними заходами боротьби з бур’янами

Виробничою практикою доведено, що жоден із зазначених заходів за індивідуального застосування не може забезпечити ефективного очищення грунту від насіння та органів вегетативного розмноження, а посівів від бур’янів. Це пов’язано з тим, що дія окремих заходів надзвичайно короткочасна, швидко втрачає ефективність під впливом несприятливих погодних умов (дощ, зниження температури повітря ігрунку тощо) або захід не можна застосовувати у цей час. Тому для ефективнішої дії запобіжні і винищувальні заходи поєднують у різних комбінаціях, що й дістало назву комплексних заходів боротьби з бур’янами. Головними складовими комплексних заходів боротьби з бур’янами залишаються обробіток ґрунту та сівозміни, тобто механічне та фітоценетичне знищення бур’янів. У комплексі з ними застосовуються і всі інші заходи.

У практиці часто поєднують механічні і фітоценотичні заходи. За такого поєднання бур’яни активно знищуються або дуже послаблюються механічними заходами боротьби (оранкою, глибоким безполицевим розпушуванням чи поверхневим обробітком ґрунту), а створені таким чином належні умови для росту і розвитку дають змогу культурним рослинам успішно конкурувати з бур’янами, заглушуючи їх добре розвиненою надземною частиною.

Дуже часто поєднують механічні і хімічні заходи, які, доповнюючи один одного, дають можливість вести ефективну боротьбу з багатьма видами бур’янів. Так, після збирання ярих зернових і озимих культур вегетуючі багаторічні бур’яни обробляють відповідними гербіцидами системної дії. Ці препарати дуже послаблюють життєздатність бур’янів, які легше знищуються наступними механічними обробітками. Поєднання механічних, біологічних і фітоценотичних заходів сприяє не тільки більш повному знищенню бур’янів, а й дає можливість боротися з ними впродовж довшого періоду вегетації, що і визначає високу ефективність цього заходу. Отже, заснована на раціональному використанні вже відомих заходів інтегрована система захисту посівів від бур’янів і очищення ґрунту від їх насіння та органів вегетативного розмноження є реальним кроком до підвищення культури землеробства та ефективного використання орних земель.

Хід роботи

Завдання 2. Вивчити правила застосування гербіцидів, техніка безпеки.

Завдання 3. Скласти комплексні заходи боротьби з бур’янами на умовному полі за формою, наведеної в таблиці 3, використовуючи додаток 2 та літературу.

Таблиця 3.

Чергування культур у сівозміні площа га Поширені бур’яни Бал забруд–неності Заходи боротьби
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           

 

Зробити висновок:

Після виконання завдання студент повинен

знати: 1. Комплексні заходи боротьби з бур’янами на полях сівозміни уміти: 1. Встановлювати відповідний захід відносно видів бур’янів та балу забур’яненості поля

Завдання для самостійної роботи:

1. Єщенко В.О. С. 64-81,

2. Кравченко М.С. С. 164-177

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 5





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 408 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

2242 - | 2051 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.006 с.