Фахівці з організації виставок і ярмарків визначають поняття «персонал стенда» як сукупність осіб з основними й допоміжними функціями, на яких покладено відповідальність за організацію і здійснення участі у виставці (ярмарку) та які мають ту саму мету — забезпечити успіх цієї акції.
Персонал для стенда добирається на підставі даних про кваліфікаційний рівень, досвід, духовні якості, особливості спілкування (відкритий товариський чи відлюдкуватий характер певної особи) тощо. Підготовка персоналу для участі у виставці (ярмарку) охоплює такі аспекти, як коди спілкування (усна й писемна мова, рухи тіла, вираз обличчя тощо), соціальні канони (нрави, звичаї, віросповідання, звички відвідувачів і персоналу), стиль реакції на подразники, який має гармоніювати з вимогами й цінностями соціального оточення; підприємницькі цілі участі в конкретній виставці (ярмарку).
Підготовка персоналу починається із загальної інформації про:
роль і значення конкретної виставки (ярмарку) на ринку;
якісний склад її традиційних відвідувачів;
характер послуг, що пропонуються (можливості, характерні риси, вади, специфіка, ціни та комерційні умови);
конкурентні позиції самого підприємства та інших підприємств-експонентів, які є конкурентами;
основні групи покупців, яким підприємство адресує свої товари;
особливості кожної групи адресатів;
методи встановлення контактів з відвідувачами та ефективної презентації підприємства-експонента та його продукції.
Наступним етапом навчання персоналу є надання спеціальної інформації такого роду:
способи поліпшення репутації фірми та усвідомлення того, що персонал стенда репрезентує підприємство на виставці (ярмарку), а його дії можуть зміцнити цю репутацію або послабити її;
ознайомлення з цілями участі підприємства в конкретній виставці (ярмарку) і роз’яснення того, що головне завдання полягає у досягненні цих цілей, а не у спілкуванні заради спілкування (хоча останнє також може дати певний позитивний результат);
техніка контакту з відвідувачем (див. розділ 8);
методи пробудження зацікавленості покупця за допомогою стендових засобів комунікації;
техніка ведення переговорів.
Найголовнішою складовою стенда є експонати. Тому під час підготовки передовсім треба визначити: що саме експонуватиметься, скільки експонатів необхідно мати, як визначити їхню ціну.
Кількість експонатів визначається суто практично: виходячи з розмірів стенда, величини самих експонатів і кількості заходів, які необхідно здійснити в період проведення виставки (ярмарку).
Стенд — це комплекс орендованої підприємством площі, а також елементи конструкції (оформлення) та комунікативних засобів. Стенд має бути настільки виразним, щоб з першого погляду розкрити мету участі експонента у виставці (ярмарку) та закарбуватися в пам’яті відвідувачів. Експонатами є також корпоративна комунікація, дизайн і культура підприємства, які пов’язуються з оформленням стенда. Тому стенд має поєднувати специфіку підприємства і характерні особливості виставки (ярмарку).
У процесі роботи стенда, тобто в період проведення виставки (ярмарку), експонент намагається використати всі можливості для того, щоб виконати завдання, зумовлені цілями його участі в цьому заході. Персонал стенда в період проведення виставки (ярмарку) повинен з максимальною ефективністю використати всі засоби комунікації для залучення відвідувачів, професійно провести кожний комерційний контакт, зібрати технічну, економічну та комерційну інформацію, спостерігати дії своїх конкурентів, пропагувати імідж підприємства-експонента, організувати контакти із засобами масової інформації, періодично (щодня) оцінювати результати діяльності стенда, вивчати реакцію та загальну поведінку відвідувачів, визначати й усувати недоліки.
Найважливішими видами діяльності експонента на стенді є:
налагодження контактів із потенційними клієнтами;
співпраця із засобами інформації;
забезпечення роботи експонатів під час їхнього демонстрування;
узгодження роботи всього персоналу стенда.
Функції упаковки товару
Упаковка - місткість, оболонка, тара для зберігання та транспортування продукції. Невід'ємною частиною упаковки є маркування та друкована інформація, етикетки, вкладиші.
Сучасна упаковка виконує такі функції:
1. зберігає товар від псування та пошкоджень;
2. забезпечує створення раціональних одиниць товару для продажу(Популярною упаковкою буде та, що враховує: об'єм, вагу продукту;- зручність відкриття, -зручність використання;- естетичніст;
- можливість повторного використання);
3. забезпечує захист товару при транспортуванні, складуванні, навантаженні та розвантаженні;
4. слугує носієм інформації про товар, виступає в ролі "рекламного агента" підприємства.