Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Етапи ПП товарів та їх характеристика




Процес продажу — це сук. етапів, які торговий агент проходить під час продажу того чи того товару або послуги: пошук та оцінювання покупця, підготовка до контакту, проведення контакту, презентація і демонстрація, усування суперечностей, оформлення угоди та супровід угоди.

1) Пошук потенційних покупців полягає передовсім у визначенні своєї частки ринку.

Також торговому агенту дуже важливо, особливо щодо продажу товарів виробничого призначення, якомога точніше виявити тих, хто в даній орг-ації чи п-ві може прийняти остаточне рішення про купівлю.

Наступна особливість пошуку клієнтів — це розуміння торговим агентом справжніх потреб і побажань клієнта.

Для ефективного пошуку клієнтів використовують різні джерела: довідники, поради окремих осіб, дані різних груп людей, орг-цій і п-в.

Реакція покупців у відповідь на рекламу у вигляді телефонних дзвінків і листів також є джерелом інформації.

Усю зібрану інф-цію такого роду систематизують за певним алгоритмом і зберігають разом з інформацією про результати контактів.

2) Після виявлення потенційних покупців торговий агент повинен знайти оптимальний підхід до спілкування з кожним з них, використовуючи всю зібрану інф-цію, тобто провести ефективну підготовку до контакту.

Планування підготовки до контакту гарантує, що весь процес продажу буде добре обґрунтованим, а тому ефективним.

3) Досвідчені продавці вміють знизити напруження першої зустрічі кількома простими прийомами проведення контакту.

Існує кілька способів підходу до покупця.

Компліментарний підхід — це прийом, коли зустріч починають із добре підготовленого, «тонкого» компліменту покупцеві.

Підхід із посиланням полягає в тому, що продавець згадує кількох задоволених покупками клієнтів, які відомі покупцеві та шановані ним.

Підходу з пред’явленням зразка, як правило, передує тривала церемонія знайомства і домовляння про зустріч.

Підхід із зазначенням переваг починається з описування вигод, які матиме покупець від купівлі цього товару.

«Драматичний» підхід застосовується для привертання уваги, якщо всі інші виявилися невдалими. Це досить ризикований прийом, адже коли в клієнта бракує почуття гумору, агент за одну мить може втратити репутацію.

Підхід із демонструванням зразка товару використовується на початку зустрічі і дає змогу потенційному покупцеві одразу побачити, що пропонує торговий агент.

Підхід із запитаннями застосовується, коли клієнт залучається до двостороннього спілкування вже на найпершому етапі зустрічі.

Цей підхід є найгіршим.

4) Кожна презентація товару має задовольняти такі вимоги: при­вертати увагу потенційного клієнта до товару, стимулювати бажання скористатися якостями товару, що пропонується, переконати в необхідності покупки, спонукати клієнта придбати товар.

5) Дуже важливою є тактика відповіді торгового агента на заперечення покупця. Щодо цього варто дотримуватися таких основ­них принципів усування суперечностей:

1. Ніколи не варто швидко відповідати на заперечення; 2. Спростовуючи заперечення, не треба ошелешувати клієнта зливою інформації та технічних подробиць. 3. Продавець не має права дати недостовірну, брехливу інф-цію у відповідь на заперечення.

4. Продавець не повинен втягуватися в нескінченні дискусії з клієнтом. 5. Ніколи не треба запитувати в клієнта, чи задовольняє його відповідь.

6) Завершення переговорів — це передостанній етап ПП. Умінням завершити бесіду й відрізняється справді талановитий торговий агент від пересічного ремісника.

Якщо клієнт сказав «так», далі його переконувати не треба. Торговий агент уточнює технічні деталі підписання угоди і прощається.

Коли потенційний клієнт каже «ні», досвідчений торговий агент не впадає в розпач, а намагається домовитися про наступну зустріч чи запросити клієнта на презентацію.

Укладанням угоди процес продажу, однак, не закінчується. Далі, крім торгового агента, беруться за роботу інші працівники підприємства: хтось регулярно вивчає думку споживачів про куплені ними товари і про самих торгових агентів, хтось забезпечує регулярні технічні консультації і т. п.

Вистачає роботи і торговим агентам. Вони збирають інформацію про скарги і проблеми споживачів і, наскільки це можливо, намагаються особисто залагодити їх.

Тільки прийняття справедливого з погляду покупця рішення забезпечує торговому агенту можливість і дальшого спілкування з ним, особливо коли торговий агент дотримується правила «покупець завжди правий».

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 475 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Ваше время ограничено, не тратьте его, живя чужой жизнью © Стив Джобс
==> читать все изречения...

2245 - | 2190 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.