Вітрина- це осн засіб торгової реклами на місці продажу.Виокремлюють два типи вітрин:
-торгівельні-розраховані на безпосередній ефект,тобто збільшення продажу.
-престижні-на створення високого іміджузакладу.У престижних вітринах виставляються новинки останньої моди,звертається увага на широкий асортимент інших високоякісних товарів у цьому закладі.
Вітрина як засіб реклами виконує різноманітні ф-ції. Вона інформує про наявність товарів у продажу або про можливість надходження якоїсь суперновинки у майбутньому, що створ привабливу для деякої категорії покупців атмосферу чекання і таємничості.Вона стимулює продаж товарів, указуючина ярликах виставлених товарів інформ про ціни та знижки на них.Вона нагадує про наближення сезону або відпочинку або свята.Вона не тільки прикрашає вулицю, але і виховує естетичні смаки.Безпосередній контакт з товаром як і раніше, відіграє основну роль в процесі купівлі, тому що найуспішніше рекламує себе сам товар.Вітрина впливає передовсім на зорове сприйняття товару.Людина досить часто переносить своє задоволення і здивування майстерно зробленою вітриною на сам товар як невідємний її елемент.
Вітринний показ має такі переваги:
-людина може скільки завгодно разів підійти до вітрини і оглідати її стільки часу, скільки потрібно.
-вітрина дає змогу з максимальною ефективністю викор можливості натурал кольорує-вітрина показує товар у натурал величину
Особливе зн-ення має сюжет вітрини,її оригінальність які можуть вигідно відрізнити показ товарів торгов закладу від вітрин його конкурентів.Оформляючи вітрини необхідно враховувати такі фактори:
-своєчасність показу сезонних вітрин
-підтримання принадності та ефективності вітрин,що були оформлені уже давно
-треба посилити показ у вітринах тих товарів, що мають успіх у покупців
-зорову принадність товару,що його було відібрано для показу у вітрині.
-вплив вітрини на престижність торгового закладу
-логіку комбінування у вітрині різних за призначенням товарів.
Оскільки, дуже важливо знати, як зробити вітрину ефективним рекламним засобом і які прийоми необхідно для цього використати.
37. Cутність та зміст прямого маркетингу (директ маркетингу)
Прямим маркетингом називають будь-яку маркетингову (рекламну) дiяльнiсть, що створює та використовує прямi особистi зв'язки мiж тими, хто продає товари (виробниками або посередниками), та тими, хто купує цi товари (фактичними та потенцiйними покупцями).
Прямий маркетинг є складовою частиною комунікацій разом з особистим продажем, стимулюванням збуту, паблік рілейшнз, рекламою на місці продажу.
Для реалiзацiї товарів за принципом прямого маркетингу необхiдно мати: по-перше, набiр товаpiв (продуктiв, послуг або iдей); по-друге, перелiк можливих покупцiв; по-трете, технiчнi засоби, якi б вiдповiдали товару i цiльовiй аудиторiї; по-четверте, певну суму коштiв для проведення маркетингу. Усе це свiдчить про високу вартість такої акції, особливо в Укр., де необхiднi умови для розвитку прямого маркетингу тiльки створюються. Проте там, де є достатня кiлькiсть платоспроможниx покупцiв, використання прямої реклами є цiлком виправданим, оскiльки в розрахунку на одного потенцiйного покупця вона є значно дешевшою i не пiдлягає жодним обмеженням на вiдмiну від інших видів реклами. Пряма реклама дaє виробнику товару чи посереднику-реалiзатору можливiсть точно визначити та регулювати контингент своїх адресатiв.
Найчастiше використовують прямий маркетинг невеликi торговi пiдпpиемства, якi не можуть скористатися з дорожчих технiчних засобiв рекламування; торговi пiдприемства, якi обслуговуютьневелику кiлькiсть мiсцевих споживачiв; провiнцiйнi та сiльськi торговi пiдприемства, вiддшіенi вiд великих торгових зон та центрiв; спецiшіiзованi торговi пiдприемства з вузьким acopтимeнтom товаpiв; торговi пiдприемства, якi обслуговують покупцiв, котрi належать до однiєї соцiальної групи, торговi пiдпpиемства, acopтимeнт товарiв яких розрахований на попит постiйних покупцiв.