Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розглядування малюнка (зошит, с. 45)




— Кого ви бачите на малюнку?

— Що вони роблять?

2 Самостійне читання вірша

— Між ким відбувалася розмова?

— Що запитав джміль?

— Що запитала бджола?

Робота в парах

Складання діалогу «Розмова бджоли та джмеля».

Фізкультхвилинка

Джмелі і бджоли

Збирали мед у полі,

Носили додому:

Бджоли — бджілкам,

Джмелі — джмеликам.

VII. Продовження роботи в зошиті

1 Письмо речення за зразком: Бджілка з джмеликом літали, квіточки збирали

— Назвіть слова, що вказують на дію предмета.

Творча робота

— Відновіть порядок букв, запишіть слова у вільний рядочок, створіть їх звукові моделі.

емдж лоредже льмідж

3 Запис речення під диктовку: Дзвенить вода у джерелі

— Прочитайте речення, уявивши в кінці знак питання, оклику.

VIII. Підсумок уроку.

— Яке буквосполучення ви писали на уроці?

— Який звук воно позначає на письмі?

— Наведіть приклади слів із цим буквосполученням.

— Яких комах ми згадували на уроці?

— Що вони робили?

 

Урок 201 (читання)

Тема. Звук [дж]. Позначення його буквосполученнями Дж, дж

Мета: формувати в учнів навички злитої вимови звука [дж]; продовжувати формувати в пер­шокласників уявлення про невідповідність між звуками і буквами; удосконалювати навички правильного, свідомого читання; розвивати усне мовлення, образне мислен­ня; виховувати бережливе ставлення до природи, бажання берегти її.

Обладнання: предметні малюнки (джміль, бджілка, знаряддя праці); схеми звукових моделей; карта-малюнок джерельця; картки для роботи в парах; сигнальні картки з цифрами.

Хід уроку

I. Організаційний момент

От і знову дзвінок лунає,

Мелодійно і срібно звучить.

Він до класу дітей скликає,

Щоб успішно вас знову учить.

Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

1 Бесіда

— З яким звуком ви ознайомилися минулого уроку?

— Наведіть приклади слів з цим звуком.

— Як він позначається на письмі?

— Чи є в українській мові звук, який на письмі передається двома буквами?

2 Слухання вірша (розповідає підготовлений учень)

Що ж до букв «де», «же», «де», «зе»,

Пам’ятаймо всі таке:

Означають букви ці:

Звуки [дж], [дз], [дз′].

Ось, наприклад, джерело,

Дзенькіт, дзюркіт, джміль, дзвінок.

3 Читання слів, поданих аналітико-синтетичним способом

4 Добирання звукових моделей до поданих малюнків

На дошці — малюнки: джміль і бджілка.

5 Створення проблемної ситуації

Хтось конверт у двері всунув. А у нім, здається, лист. І від кого ж він цікаво. І що пишеться у нім? Пишуть разом джміль і бджілка: «В лісі трапилась біда. Дзюркотіло джерельце дзвінко Та хтось каміння в нього наскидав».

Учитель розгортає малюнок. На ньому — джерельце, вода в деяких місцях перекрита камінням.

Вони і план джерельця нам прислали.

Вода і справді, майже не тече.

«Врятуйте! Нам каміння не підняти

І не розчистити від бруду джерельце.»

— Що, врятуємо джерельце? Тоді помандруємо разом із ним і, виконуючи різні завдання, будемо прибирати камінці.

Фізкультхвилинка

Ми бродили по лісах, Підійшли до річки. І ділили навпіл все, Як маленькі стрічки. Тобі — квітка! Мені — квітка! Тобі — грибок! Мені — грибок! Річку ми ділить не стали, Як міцненький той горіх, Бо моря, поля і далі В світі створені для всіх.

II. Основна частина

1 П ідготовча робота до опрацювання вірша « Д жерельце»

— Щоб прибрати перший камінчик, потрібно виконати завдан­ня. А для цього розгорніть Буквар на сторінці 130.

— Прочитайте стовпчик слів.

— Яка різниця між словами джерело і джерельце?

— Що може бути джерельним?

— А як ви гадаєте, яка вона — джерельна вода?

На малюнку вчитель прибирає камінчик, фарбою малює воду до на­ступного камінчика, так робить кожного разу, коли учні виконають за­вдання.

2 Р обота над віршем « Д жерельце»

Розглядування малюнка на с. 131

— Кого ви бачите на малюнку?

— Що лежить біля джерельця?

— Як ви вважаєте, навіщо хлопчику лопатка?

— Що ви можете сказати про хлопчика?

4 Читання вірша вчителем

— Де виблискує джерельце?

Словникова робота

виблискує водою

до ладу

6 Читання вірша учнями

7 Відтворення змісту прочитаного

— Від чийого імені, на вашу думку, говориться у вірші?

— Що хоче зробити хлопчик?

— Як ви розумієте вислови «задзвенить, заспіва вода»?

8 Виразне читання вірша учнями

— Погляньте на джерельце. Водичка швидко побігла і, от лихо, знову зупинилася!

Фізкультхвилинка

Дзюрчить у джерелі водиця,

Нахилимося, щоб умиться.

До сонечка потягнемося

І святій землі поклонимося.

9 Робота в парі

Кожна пара отримує картку.

Улісідзвінкодзюркотитьджерельце.

— Прочитайте речення.

— Сигнальною карткою покажіть кількість слів у реченні.

— А тепер покажіть картку з номером правильної графічної моделі.

— Перешкоду подолали. Рушаємо далі!

Робота в групах

— Для того щоб розчистити джерельце, вам потрібні інстру­менти. (Діти обирають інструменти та об’єднуються у групи.)

1) Складання розповіді за малюнком

Виступи груп

Учитель прибирає останнє забруднене місце.

III. Заключна частина

— Ось і вдалося розчистити джерельце.

Світла стелиться стежинка,

Дзюркотить джерельце дзвінко.

— Я біжу, я біжу!

Срібні дзеркальця держу,

Щоб дивились в нього друзі,

Синьоокі квітки в лузі.

— З чим порівнюється джерельце?

— Коли воно буде схожим на дзеркальце?

— Що можна побачити, глянувши в чисту воду?

 

 

Урок 202 (письмо)

Тема. Закріплення навичок письма слів з буквосполученням дж. Розвиток мовлення.Закріплення знань про текст. Усний переказ

Мета: закріплювати навички письма слів із буквосполученням дж; удосконалювати вміння учнів робити звуко-буквений аналіз слів, складати речення, списувати текст з друко­ваного шрифту; розвивати увагу, зв’язне мовлення, вміння усно переказувати текст; виховувати у дітей охайність, старанність, інтерес до навчання.

Обладнання: каса букв; картки з друкованими і рукописними буквами; фішки для звуко-складових моделей; зошити з навчання грамоти; плакат «Правильно сиди під час письма».

Хід уроку

I. Організаційний момент

Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Повторення вивченого матеріалу

Фронтальне опитування

— Яке буквосполучення писали на минулому уроці?

— Який звук воно позначає на письмі?

— Наведіть приклади слів з цим буквосполученням.

2 Гра « В піймай звук»

Бджілка з джмеликом літали,

Бджілка з джмеликом дзижчали:

— Джжу! Дззу!

— Джжу! Дззу!





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 537 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинать всегда стоит с того, что сеет сомнения. © Борис Стругацкий
==> читать все изречения...

2300 - | 2053 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.