Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розвиток читацьких навичок




1) Читання складової таблиці з нарощуванням темпу

2) Читання стовпчиків слів

дзьоб дзьоб дзьоб дзьоб дзьоб ик ати нути атий дзвін дзвін дзвін дзвін дзвін ок очок кий ніти

— Що цікавого ви помітили в кожному стовпчику слів?

— Поставте до кожного слова запитання.

3 В права « С лухняний ротик»

Читання скоромовки з нарощуванням темпу.

Дзьобнув хлібця горобець,

Дзьоб обтер об стовбурець.

Барабольки подзьобав,

По бруківці пострибав.

— Назвіть слова з буквосполученням дз.

Побудова звукових моделей слів дзьобнув, подзьобав.

Фізкультхвилинка

Трава низенька-низенька,

Дерева високі-високі,

Вітер дерева колише, гойдає,

Птахи летять, відлітають,

А діти тихенько за парти сідають.

III. Повідомлення теми та завдань уроку

— Сьогодні на уроці ви працюватимете над текстом, що має назву «Л.с.в.й м.йст.р».

— Отже, як називається текст?

— Отже, сьогодні ви дізнаєтеся, кого називають лісовим май­стром, що він майструє і яка його роль у природі.

IV. В ивчення нового матеріалу. Р обота за Б укварем (с. 129).

Робота над текстом

Читання тексту вчителем

— Так кого ж називають лісовим майстром?

Словникова робота

дзвінку дзьобів видзьобую шкідливих затишна знищують міцних

— Значення яких слів вам незрозумілі?

3) Читання тексту «пташиним базаром»

4) Відтворення змісту прочитаного

— Чию дзвінку пісню було чути?

— Що робив дятел?

— Для кого дятел готує хатку?

— Чому дятел готує хатку іншим пташкам?

Читання за особами

— Між ким велася розмова?

— Чиї ще слова, крім дятла та сойки, можна виділити в тексті?

— Знайдіть речення, в кінці яких стоїть знак оклику (питання).

— Кому вони належать?

— Прочитайте ці речення з відповідною інтонацією.

Фізкультпауза (гімнастика для очей)

Стомились очі у малят.

Спочиньте трішки.

Сонце спить, небо спить,

Навіть вітер не шумить.

Рано-вранці сонце встало

І проміння всім послало.

Робота над загадкою

— Прочитайте і відгадайте загадку.

— Які слова вам допомогли її відгадати?

— Утворіть словосполучення: дятел (який?)...,...дятел (що ро­бить?)...

3 Робота в парах. Гра «Хвостики»

— Відновіть вірш.

Дятел дзьобом дуб...

І хатки пташкам...

Дзьоб міцний у нього...,

Шкідників ним... (Лікує, будує, є, дістає)

4 Робота над прислів’ям

1) Читання прислів’я учнями

2) Пояснення його змісту

3) Заучування прислів’я напам’ять

V. П ідсумок уроку

— Який новий текст ви читали на уроці?

— Кого називають лісовим майстром?

— Чому, де багато пташок, там нема комашок?

— Як потрібно ставитися до птахів? Чому?

 

 

Урок 198 (письмо)

Тема. Закріплення навичок письма складів, слів з буквосполученням дз

Мета: повторити й закріпити в учнів навички написання складів, слів з буквосполученням дз, удосконалювати навички письма під диктовку, правильного поєднання букв; розвивати

вміння зіставляти графічну форму друкованих і рукописних букв, усне зв’язне мов­лення; збагачувати словниковий запас першокласників; виховувати у дітей охайність, старанність, інтерес до навчання.

Обладнання: каса букв; картки з друкованими і рукописними буквами; фішки для звукових моделей; сигнальні картки; предметні малюнки до загадок; зошити; плакат «Правильно сиди під час письма».

Хід уроку

I. Організаційний момент

Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань учнів

Фронтальне опитування

— Назвіть букви, написані на дошці.

р а г а к ш і

— Назвіть букви, які позначають голосні, приголосні звуки.

— З поданих букв утворіть слово.

— Назвіть свою улюблену іграшку. Опишіть її.

2 Відгадування загадки

— А про яку іграшку йдеться в загадці?

У дівчинки Наталочки

Є іграшка одна:

Як заведеш — покрутиться

І спиниться вона. (Дзиґа)

3 Побудова звукової моделі слова дзиґа

— Чи співпадає кількість звуків і букв у цьому слові? Чому?

Фізкультхвилинка

Станем струнко! Руки в боки! Пострибаєм, як сороки, Як сороки білобоки — Стрибу-стрибу! Скоки-скоки! А тепер, як жабенята, Хочем трохи пострибати. Ква-ква-ква! Ква-ква-ква! Щоб спочила голова.

III. Повідомлення теми та завдань уроку

— Сьогодні на уроці ви будете читати склади, слова з вивченим буквосполученням, відгадувати загадки, писати під диктовку, спи­сувати речення з друкованого шрифту, а також пригадайте, які ре­чення утворюють текст. На уроці ви повинні бути уважними, ста­ранними, щоб правильно виконати всі завдання.

IV. П овторення та закріплення вивченого матеріалу

1 Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розміщувати зошит під час письма

Правила сидіння за партою

— Сидіти потрібно зручно, ноги тримати на підлозі повною ступнею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки ліворуч і вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розглядання плаката.)

Розміщення зошита на парті

— Розгорніть зошит, покладіть перед собою, лівою рукою притри­муйте його. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

Як тримати ручку під час письма

Візьміть ручку в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікоть на парту. Ручку тримайте тільки трьома пальцями — великим, вка­зівним, середнім, але писати допомагає вся рука. Ручка більше спирається на середній палець, підтримується великим, а зверху — вказівним. Усі три пальці знаходяться на відстані ширини вказів­ного пальця від кінця ручки. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

2 Письмо буквосполучення дз (у робочому зошиті в косу лінію)

Гра «[ дз] чи [дз]?»

Учні користуються сигнальними картками двох кольорів.

Дзвін, кукурудза, ґедзь, дзьобати, дзюркотить, ґудзик, дзвін­ко, дзьоб, дзеленчати, дзвіночки, дзиґа.

3 Письмо складів під диктовку

Дза, дзи, дзу, дзьо, дзі, дзя, дзе, дзо, дзю.

Гра « В ідшукай початок»

Ридають літери у кожному рядочку.

Від слів лишилися лише тільки шматочки.

Початок треба відшукати,

Щоб всі слова ті врятувати.

-ґа, -бати, -ркало, -рчати.

4 Письмо слів-відгадок

— Відгадайте загадки і запишіть слова-відгадки.

Білі зуби маю, та усі ховаю.

Довгі коси маю, та не заплітаю. (Кукурудза)

Знаєш ти його давно.

Не вікно, хоча й скляне.

Підморгнеш йому — й воно

Твоїм оком підморгне. (Дзеркало)

— Пригадайте, яка іграшка була в Наталочки. Запишіть це слово.

— Із записаних слів оберіть трискладове і виконайте його звуко-буквений аналіз.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 530 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Есть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © Аристотель
==> читать все изречения...

4244 - | 4159 -


© 2015-2026 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.