Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Списування речень з друкованого шрифту




Прийдеш до лісу і чуєш дзвін. То дзвонять квітки конвалії. Кожна квітка — маленький срібний дзвіночок.

— Назвіть слова з буквосполученням дз.

— Чи можна ці речення назвати текстом? Чому?

V. П ідсумок уроку

— Що сподобалось вам на уроці?

— Чи можна списані вами речення назвати текстом? Чому?

 

 

Урок 199 (читання)

Тема. Звук [дж]. Позначення його буквосполученнями Дж, дж

Мета: формувати в учнів навички злитої вимови звука [дж]; продовжувати формувати в учнів уявлення про невідповідність між звуками і буквами; удосконалювати нави­чки правильного, свідомого читання; розвивати усне мовлення, образне мислення; виховувати бережливе ставлення до природи, ввічливе ставлення одне до одного.

Обладнання: картки-блискавки; макет сонечка з буквами; фішки для звукових моделей; зошити без друкованої основи; плакат «Правильно сиди під час письма».

Хід уроку

I. Організаційний момент

Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань учнів

Читання карток-блискавок

ца дзу за ці дзо зе

— Назвіть слова з буквосполученням дз.

— Складіть звукові моделі цих слів.

2 «Цифрова криптограма»

— Поясніть значення цього прислів’я.

— З прислів’я доберіть слово до поданої звуко-складової моделі.

III. Мотивація навчальної діяльності учнів

1 Слухання вірша з подальшим обговоренням

Джміль збирав нектар із квітів,

меду наносив в дупло.

Працював він ціле літо,

облітав усе на світі,

щоб маленькі джмеленята

годувати чим було.

А. Німенко

— Про кого цей вірш?

— Що робив джміль?

— Для кого він збирав медок?

Утворення словосполучення

Джміль (що робить?)...,...

Складання речення

4 Звуковий аналіз слова джміль

IV. П овідомлення теми та завдань уроку

— Сьогодні на уроці ви ознайомитесь із новим звуком, який на письмі позначається двома буквами, будете вчитися читати слова з ним. Разом попрацюємо над інтонаційним читанням творів, прига­даємо, що таке «чарівні слова» і яке значення вони мають у житті.

V. В ивчення нового матеріалу. Ознайомлення з новим звуком.

1 Виділення звука [дж] у слові джміль

2 Артикуляція звука [дж], віднесення його до приголосних, позначення фішкою

Звук вимовляється злито.

3 Аналітико-синтетичні вправи

1) Гра « У твори склад»

Учитель називає звуки, учні утворюють склад.

2) Гра « Н азви звуки»

Учитель називає склад, учні називають звуки, що його утворюють.

4 Гра « В піймай слово і назви позицію звука [дж]»

Бджола, дзеркало, джерело, ходжу, дзвін, джем, саджаю, дзюр­чить.

VI. Фізкультхвилинка

Жу-жу-жу! Жу-жу-жу! Я із сонечком дружу Шу-шу-шу! Шу-шу-щу! З вітерцем я теж дружу. Джміль над квіточкою кружить. Джміль і квітка міцно дружать. Нахилюсь і поглажу травицю. Відпочив! І сідаю я вчитись.

VII. Ознайомлення з буквосполученням дж

— Звук [дж] — складний, він злитий з двох звуків [д] і [ж], тому на письмі ці звуки позначаються двома буквами — «де» і «же».

1 Читання складової таблиці

2 Читання піраміди слів

— Яке слово «солодке» на смак?

— Яка різниця між словами бджола і бджілка?

3 Друкування буквосполучень Дж, дж у зошитах

4 Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розміщувати зошит під час письма

5 Читання складів з вивченим буквосполученням, запис їх у зошит

На дошці — малюнок сонечка, в середи­ні — буквосполучення дж, на промінцях — а, о, і, и, у, е. Під керівництвом учителя діти читають прямі та обернені склади.

Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)

Стомились очі й рученята.

Спочиньте трохи, мої малята!

Сонце спить, небо спить.

Навіть вітер не шумить.

Рано-вранці сонце встало

І проміння всім послало.

VIII. Робота за Букварем (с. 130).

1 Р озглядування малюнків. С кладання звукових моделей слів бджола, джміль

— Кого ви бачите на малюнку?

2 В права « С лухняний ротик»

1) Інтонаційне читання скоромовки





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 643 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Большинство людей упускают появившуюся возможность, потому что она бывает одета в комбинезон и с виду напоминает работу © Томас Эдисон
==> читать все изречения...

4597 - | 4242 -


© 2015-2026 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.