Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Побудова моделей до записаних речень




9 Аналіз роботи команд (активність, поведінка, охайність під час письма, дотримання правил письма)

Фізкультхвилинка (під музику)

III. Заключна частина

— Наша мандрівка завершується. Ракети готові повернутися до рідної Землі. Жителі казкової планети вдячні вам за науку. Для запуску ракети потрібно дати відповіді на запитання.

— Подумайте: що є в Чернігові і в Челябінську, а немає в Одесі? (Звука [ч])

— Розгадайте метаграму.

З «ка» дерева захищає, і на них вона завжди;

З «ен» звірятко заховає, коли треба від біди,

З «ге» з-за хмари виглядає, шапку сніжну не скидає. (Кора — нора — гора)

IV. П ідсумок уроку

— Що повторили на уроці? Що нового дізналися?

— Що вдалося зробити легко?

— Яке завдання було важким?

— Кому працювати було цікаво?

 

 

Урок 191 (читання)

Тема. Звуки [ф], [ф′]. Позначення їх буквами Ф, ф («еф»)

Мета: ознайомити учнів з буквою «еф» та її звуковим значенням; відпрацьовувати артикуляцію звуків [ф], [ф′]; формувати вміння робити звуко-буквений аналіз слів; розши­рювати словник учнів; розвивати усне мовлення, мислення; виховувати допитливість.

Обладнання: скринька зі смужками різних кольорів; макет сонечка з буквами; схеми звуко-складових моделей; фішки для звукових моделей; малюнки із серії «Пори року»; зошити; плакат «Правильно сиди під час письма».

Хід уроку

I. Організаційний момент

Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу

1 Відгадування загадки

Стоїть дуб, на ньому 12 гілок,

На кожній гілці по 4 гілочки,

На кожній гілочці по 7 жолудів.

(Рік, місяці, тижні, дні)

2 Розглядування малюнків

— Назвіть зображену на малюнку пору року, обґрунтуйте свою відповідь і складіть речення за малюнком.

Робота в групах

Кожен учень дістає зі скриньки смужку певного кольору, відповідно утворюються групи.

— Подивіться на колір смужки і здогадайтеся, про яку пору року ваша група буде складати розповідь. (Білий — зима, зеле­ний — весна, червоний — літо, жовтий — осінь.)

4 Презентація розповідей

5 Слухання вірша з подальшим обговоренням

Щиглі в кущах пищали.

Щоранку сповіщали:

«В кущах вітрище свище,

Гуляє морозище».

Г. Бойко

— Про яку пору йдеться у вірші?

— Назвіть слова з буквою щ («ща»).

— Скільки звуків позначає ця буква на письмі? Назвіть їх.

Продовження роботи в групах

Звуко-буквений аналіз слів щавель, плащ, щука, щиглик, ящик.

III. Мотивація навчальної діяльності учнів

1 Відгадування загадки-добавлянки

Намалювати можна нею

Будинки, хмари і поля,

Зелену затишну алею,

Високі гори і моря.

Зачарувати можна нею —

Така вона чудова й гарна!

Ти знаєш, як зовуть цю фею?.. (Фарба).

— Поділіть це слово на склади.

— Назвіть наголошений склад та перший звук у цьому складі.

— З яким новим звуком ознайомимось сьогодні на уроці?

IV. П овідомлення теми і завдань уроку

— Сьогодні, діти, ви ознайомитесь зі звуками [ф], [ф′] і бук­вою, яка їх позначає, разом попрацюємо над правильною вимовою слів з цими звуками, будемо відпрацьовувати навички звуко-буквеного аналізу. А також ви поповните свій словниковий запас новими словами.

V. В ивчення нового матеріалу. Ознайомлення з новим звуком.

1 Виділення звука [ф]

Жирафа, Федір, форма, олівець, шарф, хвіст, кофта, шеф, небо, зошит, фіалка.

— Назвіть слова зі звуками [ф], [ф′]. Визначте їх позицію в на­званих словах.

2 Артикуляція звуків [ф], [ф], віднесення їх до приголосних, позначення фішками

Мовна розминка

фа фо фу фи фі ва во ву ви ві хва хво хву хви хві

форма — хвоя

фартух — хвастун

фірма — хвіртка

фото — хвиля

4 Гра «Мікрофон по колу»

Учні добирають свої слова з новими звуками.

VI. Фізкультхвилинка

Знає добре буква кожна,

Що хворіти їй не можна.

І тому на фіззарядку

Всі побігли без оглядки.

Зупинилися сестрички

На пісочку біля річки.

Буква «еф» гукає з боку:

— Всім узяти руки в боки!

І робіть, як я, дівчатка,—

Починається зарядка.

І. Січовик





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 709 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

4273 - | 4100 -


© 2015-2026 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.