Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Робота над словами у стовпчиках




1) Читання мовчки, хором, «ланцюжком»

2) Вибіркове читання

— Прочитайте слова зі звуками [дз], [дз′].

— Прочитайте слова з буквосполучення дз на початку слова.

— Прочитайте слова, що називають дію.

— Прочитайте слова, що відповідають на запитання як?

5 Гра «Хвостики»

Учитель починає читати слово, а учні його закінчують.

IX. Підсумок уроку

— З яким новим буквосполученням ви ознайомилися на уроці?

— Які звуки воно позначає на письмі?

— Встановіть межі речення.

Унасзадзвенівтелефон.

— У якому слові не співпадає кількість звуків і букв? Чому?

— Пригадайте гру «Чий дзьоб?» і назвіть птахів, яких ми мо­жемо зустріти в нашому краї.

 

 

Урок 196 (письмо)

Тема. Письмо буквосполучення дз. Звуко-буквений аналіз слів. Розвиток зв’язного мовлення. Текст

Мета: вчити учнів правильно промовляти звук [дз], позначати його двома буквами, правиль­но поєднувати букви д і з між собою та з’єднувати з іншими буквами у словах, спису­вати речення, подані рукописним шрифтом; удосконалювати вміння звуко-буквеного зіставлення слів; розвивати усне зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас; виховувати в дітей охайність, старанність, інтерес до навчання.

Обладнання: каса букв; картки з друкованими і рукописними буквами; фішки для звукових моделей; предметні малюнки; картки для роботи в парі; зошити із навчання грамоти; плакат «Правильно сиди під час письма».

Хід уроку

I. Організаційний момент

Любі хлопчики й дівчатка!

Щирою посмішкою всіх вас вітаю,

Доброго настрою я вам бажаю.

Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Гра «Знайди помилку»

На дошці — букви, у записах яких допущені помилки.

— Подивіться на дошку. Що ви помітили?

— Кожен з вас може себе уявити вчителем, вийти до дошки, знайти помилку, пояснити написання букви.

2 Відгадування загадки-добавлянки

Хто з вас, діти, нас не знає?

Ми у лісі проживаєм,

Дзвоном сонце зустрічаєм,

Маєм гарні сині очки,

Називаємось... (дзвіночки).

— Що це за дзвіночки?

— Розгляньте малюнки на дошці. Чи є серед зображених пред­метів ще дзвіночки?

— Складіть речення з цим словом.

Дівчатка складають речення про дзвіночки-квіти, хлопчики — про дзвіночок — сигнальний інструмент.

3 Звукове моделювання слова дзвіночки

— Який перший звук у цьому слові?

— Як цей звук позначається на письмі?

Фізкультхвилинка

Раз! Два! Всі присіли. Потім вгору підлетіли. Три! Чотири! Нахилились, Зі струмочка дружно вмились. П’ять! Шість! Усі веселі. Летимо на каруселі. Сім! Вісім! В потяг сіли Ніжками затупотіли. Дев’ять! Десять! Відпочили Іза парти дружно сіли.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

— Як ви думаєте, що ми будемо писати сьогодні на уроці?

— Сьогодні ми будемо не тільки писати буквосполучення дз, а й навчимося поєднувати його з іншими буквами, будемо писати слова, робити звуковий аналіз слів, складати речення, ви дізнаєте­ся ще багато цікавого.

IV. В ивчення нового матеріалу

1 Робота за малюнками в зошиті (с. 44)

— Що зображено на першому малюнку?

— Назвіть третій звук у цьому слові. Проаналізуйте його.

— Утворіть словосполучення: ґудзик (який?)...,...,...

— Відгадайте загадку.

На городі молода

Пишні коси розпліта.

У зеленії хустинки

Золоті хова зернинки. (Кукурудза)

— Складіть речення зі словом-відгадкою.

— Скільки складів у слові кукурудза? Назвіть останній склад.

— Запишіть звукову модель цього слова.

— Доповніть речення:

«У слові кукурудза —... букв,... звуків».

2 Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розміщувати зошит під час письма

Правила сидіння за партою

— Сидіти потрібно зручно, ноги тримати на підлозі повною ступнею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки ліворуч і вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти напарту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розглядання плаката.)

Розміщення зошита на парті

— Розгорніть зошит, покладіть перед собою, лівою рукою притри­муйте його. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

Як тримати ручку під час письма

— Візьміть ручку в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікоть на парту. Ручку тримайте тільки трьома пальцями — великим, вка­зівним, середнім, але писати допомагає вся рука. Ручка більше спирається на середній палець, підтримується великим, а зверху — вказівним. Усі три пальці знаходяться на відстані ширини вказів­ного пальця від кінця ручки. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

3 Пояснення написання буквосполучення Дз, дз

Звертається увага на безвідривне поєднання букв д («де») та з («зе»).

— Коли буквосполучення Дз буде писатися з великої літери? Наведіть приклад.

— Доберіть слова з цим буквосполученням.

4 Письмо слова дзвін

— Доберіть слова-родичі.

5 Письмо слова дзеркало

Фізкультпауза (пальчикова гімнастика)

Ми одну долоню розвертаєм,

Плескати легенько починаєм.

Ця долоня гарно аплодує,

А тепер хай інша попрацює.

— Складіть речення з цим словом.

6 Запис речень, поданих рукописним шрифтом: Дзвінко співав струмок. У Зіни кукурудза

— Поясніть уживання великої літери.

— До якого речення підходять ці графічні моделі? Обґрунтуйте свою відповідь.

V. Р озвиток зв’язного мовлення

1 Бесіда

— З чого складається наше мовлення?

— З чого утворюються слова?

2 Порівняння груп речень

1) Кукурудза — корисна рослина. Прилинули здалеку хмари. Дрі­має ліс.

2) Кукурудза — корисна рослина. З неї виробляють крупи. Варені качани кукурудзи дуже смачні.

— Про що говориться в першій групі речень?

— А про що — у другій?

— У якій групі речення пов’язані між собою?

— Чому ви так вважаєте?

— Отже, друга група речень становить текст, бо вони зв’язані між собою за змістом.

Робота в парах

— Відновіть деформований текст.

Там було повно риби.

Був гарний сонячний день.

Котик пішов до річки.

Але котик забув вудку.

Рибки вистрибували з води і сміялися з нього.

Формулювання висновку

Висновок. Речення, зв’язані між собою за змістом і розташовані в певній послідовності, утворюють текст.

VI. Підсумок уроку

— Яке буквосполучення ви писали на уроці?

— Які звуки воно позначає на письмі?

— Наведіть приклади слів із цим буквосполученням.

— Які речення утворюють текст?

 

Урок 197 (читання)

Тема. Закріплення вміння читати склади, слова і текст із буквосполученням дз

Мета: закріплювати вміння читати склади, слова, текст з буквосполученням дз; продовжу­вати роботу над звуко-буквеним аналізом слів, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення, мислення; виховувати у дітей любов до природи, бажання оберігати та примножувати її.

Обладнання: предметні малюнки (дятел, сойка); картки із завданням для роботи в парах; складова таблиця; фішки для звукових моделей.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Любі хлопчики й дівчатка,

Поспішіть місця зайняти,

Нам урок час розпочати.

Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу

Фронтальне опитування

— З якими новими звуками ознайомилися минулого уроку?

— Якими буквами вони позначаються на письмі?

— Наведіть приклади слів із цими звуками.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 569 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

4403 - | 4259 -


© 2015-2026 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.