Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


–озчинн≥сть малорозчинного осаду сильного електрол≥ту за рахунок пептизац≥њ
”творений осад малорозчинного електрол≥ту при додаванн≥ надлишку осаджувача може розчин€тис€ в результат≥ утворенн€ колоњдноњ системи. –озгл€немо це €вище на приклад≥ розчиненн€ осаду AgI при додаванн≥ до системи Ђосад-розчинї надлишку йодиду. јріентум йодид утворюЇтьс€ при взаЇмод≥њ аріентум н≥трату з кал≥й йодидом:

AgNO3 + KI = AgI↓ + KNO3

якщо до розчину KI додавати краплинами розчин AgNO3, то на поверхн≥ €дра колоњдноњ частинки, що складаЇтьс€ з m молекул AgI, будуть адсорбуватис€ виб≥рково т≥льки йодид-≥они, €ких в даний момент у розчин≥ надлишок, ≥ частинка набуде в≥дТЇмного зар€ду.  олоњдна частинка Ї не просто дисперсною частинкою у вигл€д≥ пол≥молекул€рного агрегату колоњдних розм≥р≥в з де€кими ф≥зичними властивост€ми (к≥нетичною рухлив≥стю, електричним зар€дом ≥ ≥н.), а €вл€Ї собою складне новоутворенн€, у €кому речовина дисперсноњ фази (€дро частинки) знаходитьс€ в певному ф≥зико-х≥м≥чному звТ€зку з навколишн≥м середовищем через стаб≥л≥зуючий подв≥йний електричний шар йон≥в ≥ через щ≥льну сольватну оболонку з молекул розчинника. “аке новоутворенн€ називаЇтьс€ м≥целою. як найменша к≥льк≥сть колоњдноњ речовини, м≥цела здатна ≥снувати самост≥йно у вигл€д≥ в≥докремленоњ частинки та визначаЇ вс≥ основн≥ властивост≥ колоњдноњ системи.

ƒо складу м≥цели вход€ть:

Ц €дро кристал≥чноњ структури чи аморфноњ будови;

Ц подв≥йний електричний шар ≥з сольватованих йон≥в;

Ц дифузна частина подв≥йного шару з проти≥он≥в.

–озгл€немо схему будови м≥цели зол€ аріентум йодиду, утвореноњ за умови надлишку йодид-≥он≥в у розчин≥ та розпод≥ленн€ потенц≥ал≥в у подв≥йному електричному шар≥:

{m [AgI] nI-(n-x)K+}х- xK+

”мовн≥ позначенн€:

m Ц число молекул в €др≥ частинки (€дро заключено в квадратн≥ дужки);

n Ц число йон≥в, м≥цно адсорбованих на поверхн≥ €дра. ¬они називаютьс€ потенц≥алвизначальними;

x Ц число проти≥он≥в, що утворюють зовн≥шн≥й, так званий дифузний шар йон≥в;

(n-x) Ц частина проти≥он≥в, що вход€ть в адсорбц≥йний шар ≥ до складу частинки (частинка заключена у ф≥гурн≥ дужки).

” безпосередн≥й близькост≥ до поверхн≥ €дра, в≥дТЇмно зар€дженоњ потенц≥алвизначальними адсорбованими йонами nI-, на в≥дстан≥, що дор≥внюЇ середньоу йонному рад≥усу, розташований перший шар проти≥он≥в (n-x)K+. ÷≥ йони вход€ть до складу адсорбц≥йного шару ≥ в звичайних умовах вони нерухом≥, а перем≥щуютьс€ разом з €дром частинки. ƒал≥ в≥д адсорбц≥йного шару йон≥в Ц у навколишньому розчин≥ Ц дифузно розпод≥лений залишок загального зар€ду у вигл€д≥ безперервного обТЇмного зар€ду, що знижуЇтьс€ асимптотично до нул€ в м≥ру в≥ддаленн€ в≥д ст≥нки в глибину розчину. ÷е дифузна частина шару ≥з йон≥в, що залишились, Ц xK+. “овщина дифузноњ частини подв≥йного шару, в залежност≥ в≥д концентрац≥њ електрол≥ту, може зм≥нюватись у широких межах.

 олоњдн≥ частинки мають дуже мал≥ розм≥ри. ѓх д≥аметри знаход€тьс€ в межах 1-150 нм, але б≥льш≥ за молекули розчинника. ќск≥льки д≥аметри колоњдних частинок менш≥ в≥д довжини хвиль св≥тла видимоњ област≥ спектра, то св≥тло в≥д таких частинок не в≥дбиваЇтьс€, а лише маЇ м≥сце дифракц≥€ св≥тлових промен≥в. “ому колоњдн≥ частинки невидим≥ нав≥ть у потужн≥ св≥тлов≥ м≥кроскопи.

ѕроцес переходу речовини ≥з стану осаду в колоњдний стан п≥д впливом введених у систему Ђосад-розчинї розчин≥в сильних електрол≥т≥в називаЇтьс€ пептизац≥Їю. Ќа швидк≥сть розчиненн€ малорозчинних осад≥в за рахунок пептизац≥њ впливають концентрац≥€ ≥ х≥м≥чн≥ властивост≥ електрол≥ту, що викликаЇ пептизац≥ю, к≥льк≥сть ≥ стан осаду, температура, перем≥шуванн€ ≥ ≥н.

« пептизац≥Їю мають справу в практиц≥ х≥м≥чного анал≥зу при ≥нтенсивному промиванн≥ осад≥в.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-01-29; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 792 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

—воим успехом € об€зана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © ‘лоренс Ќайтингейл
==> читать все изречени€...

344 - | 342 -


© 2015-2023 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.007 с.