Лекции.Орг

Поиск:


Завдання на лабораторну роботу. 2.2.1 Вивчити методи організації різних дисциплін обслуговування в СМО
2.2.1 Вивчити методи організації різних дисциплін обслуговування в СМО.

2.2.2 Вивчити групу процедур системи імітаційного моделювання SIMС, необхідних для моделювання черги, обслуговуючого приладу, виведення на друк, статистики зібраної в результаті моделювання.

2.2.3 Побудувати імітаційну модель наступної СМО (у вигляді програми на SIMС). Виконати покрокове трасування.

Постановка задачі: На фабриці на складі працює один комірник. Він видає запчастини механікам, які обслуговують станки і встановлюють ці частини на станках що вийшли з ладу. Час необхідний для задоволення запиту, залежить від типу запчастини. Запити бувають двох категорій. Відповідні дані представлені в табл.2.1.

 

Таблиця 2.1- Інтервали часу приходу та часу обслуговування запитів механіків

Категорії запиту Інтервали часу приходу, с Час обслуговування, с

 

Комірник обслуговує механіків по принципу “першим прийшов – першим обслуговується” незалежно від категорії запиту. Така дисципліна обслуговування черги зображена на рис.2.1.

Кола та трикутники зображують механіків, які роблять запити категорії 1 та 2 відповідно. Запит категорії 2 обслуговується, а один запит категорії 1 і два запити категорії 2 чекають своєї черги у вказаному порядку.

 
 

Рисунок 2.1 - Модель обслуговування черги

 

Дисципліна обслуговування на рис.2.1 називається «перший прийшов – першим обслужився». А в дисципліні з пріоритетом комірник обслуговує низькопріоритетні запити тільки тоді, коли черга високопріоритетних запитів порожня.

Якщо обслуговуючий прилад вибирає вимогу з найменшим середнім часом обслуговування, то говорять, що має місце дисципліна обслуговування “найближча операція – найкоротша”. Тільки у тому разі, коли в черзі немає жодної Вимоги категорії 2, обслуговуються Вимоги категорії 1.

Оскільки поламаний станок нічого не виробляє, то простій механіка в черзі приносить збиток 0,025 грошових одиниць за секунду (90 грошових одиниць в годину). Ця вартість не залежить від того, за якою запасною частиною пішов механік. Керівник вважає, що середнє число механіків можна зменшити якщо запити категорії 2 на складі будуть задовольнятися скоріше, ніж запити категорії 1.

Необхідно створити модель роботи складу для обох дисциплін обслуговування черги та виконати моделювання для кожної із них на протязі восьми годинного робочого дня. Чи зменшиться середнє число механіків, які чекають в черзі? Скільки коштів кожного дня буде заощаджено при використанні пріоритетного обслуговування? У вартість втрат не потрібно включати простоювання механіків під час обслуговування.


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 375 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:
© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.