Лекции.Орг

Поиск:


Спосіб застосування та дозування
Категорично забороняється проведення щеплення вдома.

Характеристика Вакцинація Ревакцинація
Час проведення На 3-5 день життя (проводять вранці, безпосередньо у палаті, після огляду дітей педіатром та термометрії). У дітей віком від 7 до 14 років.
Доза вакцини 0,05 мл на введення – для вакцинації здорових новонароджених дітей з масою тіла 2500 г. і вище та дітей, не прищеплених в пологовому будинку у зв’язку з протипоказаннями. Інші профілактичні щеплення можуть бути здійснені з інтервалом не менше 1 місяця до та після щеплення проти туберкульозу БЦЖ (за виключенням вакцинації проти гепатиту В). Інші щеплення не проводять в ту ж саму руку протягом 3-х міс. (запобігання післявакцинальних ускладнень).   0,1 мл на введення.Проводиться тільки здоровим дітям і підліткам з негативною реакцією напробу Манту з 2 ТО ППД-Л. Інтервал між проведенням проби Манту та ревакцинацією має бути не менше 3 днів і не більше 2 тижнів.
Підготовка дози вакцин для введення Для одного щеплення стерильним шприцом набирають:  
0,1 мл розведеної вакцини (2 дози для вакцинації дітей), потім випускають у стерильний ватний тампон 0,05мл, щоб витіснити повітря та підвести поршень шприца під потрібне градуювання - 0,05; 0,2 мл (2 дози для ревакцинації дітей), потім випускають в стерильний ватний тампон 0,1 мл, щоб витіснити повітря та підвести поршень шприца під потрібне градуювання - 0,1мл.
Техніка введення Тільки внутрішньошкірно на межі верхньої та середньої третини зовнішньої поверхні лівого плеча,обробивши шкіру 70% спиртом, який обов'язково має вивітритися. Голку вводять зрізом догори у поверхневий шар шкіри. Підшкірне введення неприпустиме -може утворитися холодний абсцес.
Правильне На місці введення вакцини утворюється папула білуватого кольору діаметром не менше 5-10 мм, яка зникає через 15-20 хвилин.
Реакція на введення: Через6-8 тижнівпри вакцинації Через1-2 тижніпри ревакцинації
На місці введення вакцини розвивається специфічна реакція у вигляді папули діаметром 5-10 мм. Згодом в центрі папули виникає пустула, що загоюється рубчиком (2-10 мм у діаметрі). Іноді замість пустули утворюється виразка діаметром 5-8 мм. Реакція має зворотний розвиток протягом 2-3 міс, інколи й у більш тривалий термін.
         

 

Поява рубчика на місці щеплення свідчить про наявність сформованого імунітету (виявляється за допомогою проби Манту). Рубчик має утворитись у 90-95 % вакцинованих

Для вакцинації (ревакцинації) застосовують шприци одноразового використання об'ємом 1,0 мл (додаються до комплекту з вакциною). Після кожної ін'єкції шприц із голкою та ватні тампони замочують у дезінфікуючому розчині (5% хлорамін), потім централізовано знищують. Забороняється використання з іншою метою інструментів, які призначені для проведення щеплень проти туберкульозу.

При дотриманні температурного режиму (2 - 8 С) розчинену вакцину можна використовувати протягом 4-х годин. Після набирання в шприц вакцину потрібно використовувати відразу. Невикористану вакцину знищувати кип'ятінням (30 хвилин) або зануренням у дезінфікуючий розчин (5 % розчин хлораміну на 60 хвилин).

 

Протипоказання до вакцинації:

• Недоношеність, коли маса тіла при народженні менше 2500 г.

• Внутрішньоутробна інфекція.

• Гнійно-септичні захворювання.

• Гемолітична хвороба новонароджених.

• Тяжкі пологові травми нервової системи з неврологічною симптоматикою.

• Генералізовані шкірні ураження.

• Гострі захворювання.

• Вроджені імунодефіцити.

• Злоякісні захворювання крові та новоутворення.

• Випадки генералізованої БЦЖ-інфекції у інших дітей в родині.

• Діти, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів (щеплення проводять після зняття діагнозу ВІЛ-інфікування).

Дітям, які не були вакциновані у періоді новонародженості, щеплення проводять після виключення протипоказань за висновком відповідних спеціалістів. Дітям у віці 2-х місяців і старше попередньо проводять пробу Манту з 2 ТО ППД-Л і вакцинують лише туберкулінонегативних.


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 434 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:
© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.