Лекции.Орг

Поиск:
Решета і сита
Робочою частиною грохоту, на котрій безпосередньо відбувається процес грохочення, є решето або сито, що утворює поверхню грохоту , що просіває. Крім грохотів, решета і сита застосовуються в якості робочої поверхні у різноманітних збагачувальних машинах і апаратах.

Колосникове решето складаються з ряду паралельно розташованих колосників різноманітного перетину. Розмір отворів колосникових грат визначається шириною щілини між колосниками. Форма перетину колосників впливає на якість роботи грохоту.

Колосникове решето і грохоти мають обмежене застосування в основному на ямах привізного вугілля для попереднього грохочення, а також для мокрого грохочення. Колосникове решето має щілину більш 50 мм. Недолік колосникового решета - малий живий перетин.

Коефіцієнтом живого перетину решета (сита) називають відношення площі всіх отворів до загальної площі решета (сита).

Аркушеві сита виготовляють з аркушевої сталі зі штампованими або свердловинними отворами. При штампуванні отвори роблять розширеними донизу, що покращує проходження часток через отвори. Товщина сита залежить від розміру. Переваги аркушевих сит - щодо тривалий термін служби, міцність, жорсткість. Недоліки - мала площа живого перетину і порівняно велика маса. Аркушеві сита застосовують на грохотах для попереднього і підготовчого сухого і мокрого грохочення.

Дротові сита виготовляють із сталевого дроту з квадратними і рідше з прямокутними отворами. По засобу виготовлення дротові сита бувають:

рифлені (Р), у яких дроти основи і утка мають вигин рифлення в місцях переплетення;

складнорифлені (СР), у яких дроти основи і утка мають додаткові вигини рифлення по сторонах осередку;

частково рифлені (ЧР), у яких дроти утка мають додаткові вигини, а дроти основи, як у простих сит.

Переваги дротових сит - порівняно великий живий перетин, висока якість грохочення і малої маси; недолік - швидкий знос дротів (особливо в місцях з'єднань). Дротові сита застосовують для класифікації на середні і дрібні класи.

Гумові сита струнного типу складаються зі значних гумових шнурів і підтримуючих планок, що забезпечують необхідний крок між гумовими струнами. Сита можна встановлювати на грохотах будь-яких типів. Розмір отвору гумових сит 6; 12; 20; 25 мм; діаметр шнура 6; 10; 12; 15 мм. Переваги гумових струнних сит - щодо високий термін служби, підвищена продуктивність, зниження рівня шуму і перезмільчення в процесі грохочення, можливість розсіву вугілля, що має високу вологість; недолік - налипання матеріалу на струни і планки, що призводить до зниження ефективності класифікації.

Сита струнно-тросові виготовляють з оцинкованого троса діаметром 2,2-4 мм. Поверхня, що просіває, складається з окремих секцій (карт).

Сита струнно-дротові виготовляють із дротових струн діаметром 1,8-2 мм, що розташовуються уздовж грохоту. Сито призначене для сухої класифікації вугілля із підвищеною вологістю по крупності 13 мм.

Щілинні сита виготовляють із латуні або нержавіючої сталі трапецієподібного перетину. Розмір отворів сит 0,3; 0,5; 0,75 і 1,0 мм. Щілинні сита міцні, але мають малий коефіцієнт живого перетину (9-27%). Їх застосовують для збезводнювання продуктів збагачення.

При збезводнюванні дрібних і тонких класів вугілля на грохотах використовують сітки тканинні «Луганка», «Волна» і «Южанка».


Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 491 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

263 - | 202 -


© 2015-2022 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.