Лекции.Орг

Поиск:
Класифікація дробарок
Машини, за допомогою яких дроблять матеріал, називають дробарками.

По конструкції й основному засобі роздрібнення дробарки класифікують на такі типи:

щокові, що працюють за принципом роздавлювання, розколювання і зламу. Матеріал руйнується між двома поверхнями, одна з яких нерухома;

конусні, що працюють за принципом роздавлювання і зламу. Матеріал руйнується між двох конусних поверхонь, одна з яких нерухома;

валкові (зубцюваті), що працюють за принципом розколювання. Матеріал руйнується між двома обертовими назустріч валеннями;

барабанні, працюючі за принципом удару. Матеріал руйнується при вільному падінні й ударі об корпус обертового барабана;

молоткові і роторні, що працюють за принципом удару швидко обертових біл по матеріалу.

Щокові дробарки застосовують для роздрібнення гірничої маси, що містить крупнокускову породу середньої і великої тривкості. Конструкції дробарок відрізняються характером прямування рухливої щоки, засобом її кріплення і механізмом приводу.

Конусні дробарки застосовують для роздрібнення гірничої маси і міцної породи. Розвантажувальний отвір має кільцевиглядну форму, що утвориться продукт падає униз під дробарку. Ширину розвантажувального отвору регулюють підняттям або опусканням конуса , що дробить.

Найбільше поширення одержали зубцюваті двовалкові дробарки типу ДДЗ. Їх використовують для значного і середнього роздрібнення гірничої маси з коефіцієнтом міцності по М. М. Протодияконову f ≤ 4…6. Принцип дії дробарки полягає в тому, що два валка з зубцюватими бандажами, обертаючись назустріч друг другу, захоплюють вугілля і розколюють його зубами. Устрій , що амортизує , дозволяє регулювати відстань між валками (від 50 до 150 мм) для одержання необхідної крупності дробленого матеріалу. Ступінь роздрібнення в зубцюватих валкових дробарках i = 4—6.

Дробарки молоткові і роторні можна класифікувати: на одно- і двороторні; на реверсивні і нереверсивні; із колосниковими гратами і без них; із нерухомими і рухливими плитами.

Молоткові дробарки застосовуються для дрібного роздрібнення промпродукту і рідше для значного роздрібнення гірничої маси; роторні - для роздрібнення твердих порід. Елементами молоткових і, що дроблять, роторних дробарок є обертові біли (молотки). У молоткових дробарках біли (молотки) закріплені на дисках обертового ротора шарнірно, а в роторних - жорстко.

Роторні дробарки по конструкції відрізняються від молоткових дробарок. Замість комплектного набору молотків у ряду встановлюють один масивний молоток на всю довжину ротора. Для додроблення матеріалу до необхідної крупності служать відбійні плити, що вільно підвішені на осях і мають пружинні амортизатори.

Барабанні дробарки застосовують для видалення з гірничої маси крупнокускової породи й інших сторонніх предметів. Принцип дії дробарки заснований на використанні ефекту виборчого роздрібнення, тобто більш швидкої руйнації вугілля, чим породи, при вільному падінні й ударі шматків об решета дробарки.

 


Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 684 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Поиск на сайте:© 2015-2022 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.004 с.