Лекции.Орг

Поиск:
Основні аналітичні показники
Позначення аналітичних показників твердого палива складаються з:

символу, що характеризує основний показник палива;

нижнього індексу символу, що доповнює характеристику основного показника;

верхнього індексу символу, що уточнює стан палива, до якого відноситься відповідна властивість.

Основні символи:

А - зола, W - волога, М - мінеральна речовина, V – вихід летучих речовин, Q - теплота згорання, Y - товщина пластичного шару, RI - індекс Рога.

Значення верхніх індексів:

r - робочий стан палива з вологою і зольністю добутого або використовуваного вугілля; а - аналітичний стан палива, приведений у рівновагу з умовами лабораторного помешкання; d - сухий стан палива без утримання загальної вологи; daf - сухий беззольний стан палива, що не містить загальної вологи і золи; о - органічна маса палива без змісту вологи і мінеральної маси; аf - вологий беззольний стан палива без змісту золи, але з вологістю, що відповідає даному стану палива.

При спаленні вугілля мінеральні домішки зазнають хімічні перетворення й утворять твердий залишок, називаний золою.

Волога в вугіллі зустрічається в трьох формах: хімічно зв'язана з вугіллям, зв'язана ( , ув'язнена в порах вугілля і що видаляється тільки при нагріванні до 105°С протягом 2 годин), зовнішня (Wex, зосереджена на поверхні частинок вугілля, вона може бути віддалена при просушці вугілля на повітрі або нагріванням).

Сірка зустрічається в вугіллях в основному в трьох різновидах: органічна (So, хімічно зв'язана з вугільною речовиною), піритна (Sp ,у виді включень у вугіллі зерен піриту), сульфатна (SSO4 ,у виді включень у вугіллі сульфатів кальцію і залоза). Зміст сірки в вугіллях різноманітний і не залежить від типу вугілля. У Донбасі зміст сірки в вугіллі коливається від 1 до 7%. При механічному збагаченні вугілля з нього віддалиться частина піритної сірки.

При нагріванні вугілля без доступу повітря до 850-900о С він розкладається на газоподібні продукти - летучі речовини і твердий залишок - кокс.

Вихід летучих речовин Vdaf на суху беззольну масу коливається від 8 до 55%.

Товщина пластичного шару Y, мм - максимальна відстань між межами твердих фаз незмінюваного вугілля і напівкоксу, тобто між межами, де вугілля знаходиться в пластичному стані. Розмір Y характеризує коксівність вугілля.

Індекс Рога характеризує спікаємість вугілля.


Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 566 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

57 - | 59 -


© 2015-2022 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.