Позначення аналітичних показників твердого палива складаються з:
символу, що характеризує основний показник палива;
нижнього індексу символу, що доповнює характеристику основного показника;
верхнього індексу символу, що уточнює стан палива, до якого відноситься відповідна властивість.
Основні символи:
А - зола, W - волога, М - мінеральна речовина, V – вихід летучих речовин, Q - теплота згорання, Y - товщина пластичного шару, RI - індекс Рога.
Значення верхніх індексів:
r - робочий стан палива з вологою і зольністю добутого або використовуваного вугілля; а - аналітичний стан палива, приведений у рівновагу з умовами лабораторного помешкання; d - сухий стан палива без утримання загальної вологи; daf - сухий беззольний стан палива, що не містить загальної вологи і золи; о - органічна маса палива без змісту вологи і мінеральної маси; аf - вологий беззольний стан палива без змісту золи, але з вологістю, що відповідає даному стану палива.
При спаленні вугілля мінеральні домішки зазнають хімічні перетворення й утворять твердий залишок, називаний золою.
Волога в вугіллі зустрічається в трьох формах: хімічно зв'язана з вугіллям, зв'язана (, ув'язнена в порах вугілля і що видаляється тільки при нагріванні до 105°С протягом 2 годин), зовнішня (Wex, зосереджена на поверхні частинок вугілля, вона може бути віддалена при просушці вугілля на повітрі або нагріванням).
Сірка зустрічається в вугіллях в основному в трьох різновидах: органічна (So, хімічно зв'язана з вугільною речовиною), піритна (Sp,у виді включень у вугіллі зерен піриту), сульфатна (SSO4,у виді включень у вугіллі сульфатів кальцію і залоза). Зміст сірки в вугіллях різноманітний і не залежить від типу вугілля. У Донбасі зміст сірки в вугіллі коливається від 1 до 7%. При механічному збагаченні вугілля з нього віддалиться частина піритної сірки.
При нагріванні вугілля без доступу повітря до 850-900о С він розкладається на газоподібні продукти - летучі речовини і твердий залишок - кокс.
Вихід летучих речовин Vdaf на суху беззольну масу коливається від 8 до 55%.
Товщина пластичного шару Y, мм - максимальна відстань між межами твердих фаз незмінюваного вугілля і напівкоксу, тобто між межами, де вугілля знаходиться в пластичному стані. Розмір Y характеризує коксівність вугілля.
Індекс Рога характеризує спікаємість вугілля.