Лекции.Орг

Поиск:
Системи розробки з кріпленням
Система розробки з розпірним кріпленням відноситься до класу систем з кріпленням. Суттєвість цієї системи полягає в тому, що родовище розробляють знизу догори, причому для бурильника в виробленому просторі встановлюють полки з дощок, викладених на розпірне кріплення (рис. 12-12).

Застосовують систему при розробці родовищ з кутом падіння 0-60°. При крутому падінні транспортування руди в блоці здійснюється самопливом. При положистому заляганні відбиту руду транспортують струменем води. При падінні покладу вище 60° переходять на більш економічну систему з магазинуванням руди. Товщина покладу не повинна перевищувати 3 м, так як при більшій товщині елементи кріплення мають велику вагу і виникають труднощі в його встановленні.

Рис. 12‑12 – Система з розпірним кріпленням

Відкатний штрек 1 часто закріплюють рамами вразбіжку, а виїмку першого шару здійснюють на рівні покрівлі штреку. Однак проводять штрек без кріплення з залишенням над ним цілика висотою 2-3 м, вище якого виймають перший шар руди.

Надштрековий цілик, як правило, не залишають, щоб запобігти втрат руди. Крім того, при наявності цілика приходиться додатково проходити підсічний штрек і дучки. Надштрековий цілик залишають, якщо ліс для кріплення коштовний, а підтримання штреку без такого цілика не можливе.

Блокові підняттєві 2, що проводяться від відкатного штреку, закріплюють розпірним кріпленням.

Виїмку першого шару здійснюють також, як при системі горизонтальних шарів з закладкою. Потім продовжують виїмку руди горизонтальними шарами знизу догори. Після виїмки кожного шару встановлюють розпірне кріплення і на нього укладають настил з дощок, на якому розташовується бурильник. Порядок очисних робіт, провітрювання, техніка безпеки дуже сходні з аналогічними процесами при системі з закладкою.

Продуктивність праці вибійників змінюється від 0.5 до 1,3 м³ за зміну. Витрати лісу близько 0,1 м³ на 1 м³ виробленого простору.

Переваги системи: незначні втрати руди.

Недоліки системи: низька продуктивність праці і значні витрати лісу.

Область застосування системи: значно менш, ніж системи розробки з магазинуванням руди. Застосовують її в тих випадках, коли падіння покладу круте і тому неможливо застосування інших систем.


Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 447 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

166 - | 143 -


© 2015-2023 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.