Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Системи розробки з кріпленням




Система розробки з розпірним кріпленням відноситься до класу систем з кріпленням. Суттєвість цієї системи полягає в тому, що родовище розробляють знизу догори, причому для бурильника в виробленому просторі встановлюють полки з дощок, викладених на розпірне кріплення (рис. 12-12).

Застосовують систему при розробці родовищ з кутом падіння 0-60°. При крутому падінні транспортування руди в блоці здійснюється самопливом. При положистому заляганні відбиту руду транспортують струменем води. При падінні покладу вище 60° переходять на більш економічну систему з магазинуванням руди. Товщина покладу не повинна перевищувати 3 м, так як при більшій товщині елементи кріплення мають велику вагу і виникають труднощі в його встановленні.

Рис. 12‑12 – Система з розпірним кріпленням

Відкатний штрек 1 часто закріплюють рамами вразбіжку, а виїмку першого шару здійснюють на рівні покрівлі штреку. Однак проводять штрек без кріплення з залишенням над ним цілика висотою 2-3 м, вище якого виймають перший шар руди.

Надштрековий цілик, як правило, не залишають, щоб запобігти втрат руди. Крім того, при наявності цілика приходиться додатково проходити підсічний штрек і дучки. Надштрековий цілик залишають, якщо ліс для кріплення коштовний, а підтримання штреку без такого цілика не можливе.

Блокові підняттєві 2, що проводяться від відкатного штреку, закріплюють розпірним кріпленням.

Виїмку першого шару здійснюють також, як при системі горизонтальних шарів з закладкою. Потім продовжують виїмку руди горизонтальними шарами знизу догори. Після виїмки кожного шару встановлюють розпірне кріплення і на нього укладають настил з дощок, на якому розташовується бурильник. Порядок очисних робіт, провітрювання, техніка безпеки дуже сходні з аналогічними процесами при системі з закладкою.

Продуктивність праці вибійників змінюється від 0.5 до 1,3 м³ за зміну. Витрати лісу близько 0,1 м³ на 1 м³ виробленого простору.

Переваги системи: незначні втрати руди.

Недоліки системи: низька продуктивність праці і значні витрати лісу.

Область застосування системи: значно менш, ніж системи розробки з магазинуванням руди. Застосовують її в тих випадках, коли падіння покладу круте і тому неможливо застосування інших систем.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 504 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2305 - | 2068 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.