Лекции.Орг

Поиск:
Відбійка руди
Основними виробничими процесами при виїмці руди являються відбійка, вторинне дроблення, доставка руди до відкатних виробок і управління гірським тиском.

Відбійку руди в більшості випадків здійснюють за допомогою буропідривних робіт (БПР). Заряди вибухових речовин розташовують у шпурах, свердловинах або, значно рідше, в гірничих виробках у вигляді зосереджених зарядів. Шпури мають довжину 1,5-5 м і діаметр 25-45 мм. Бурять їх ручними або телескопічними перфораторами. Свердловини мають довжину приблизно від 5 до 40-50 м. Діаметр їх коливається в широких межах 70-150 мм. Свердловини бурять як правило станками БА-100 або НКР за допомогою пневмоударників.

Відбійку шпурами здійснюють при підошвоуступній або потолкоуступній формах вибою. Іноді форма вибою може мати вигляд горизонтальної поверхні (рис.12-2). При відбійці є дві або три оголені поверхні.

Цей спосіб відбійки є найбільш трудомісткім і коштовним, так як швидкість буріння ручними перфораторами низька, при підриванні зарядів у шпурах утворюються „стакани”, в наслідок чого корисно використовується тільки 80-90% довжини шпурів. Але спосіб в свою чергу дозволяє відбивати руду з найменшими втратами.

Рис. 12‑2 – Відбійка руди шпурами:

а – при підошвоуступному вибої, б – при потолклуступному вибої, в – при вибої з горизонтальною поверхнею

Рис. 12‑3 – Відбійка руди при бурінні:

а – паралельних свердловин, б – повного віяла, в – віяла свердловин

Спосіб відбійки руди свердловинами з’явився в 30-ті роки минулого століття, коли були створені перші конструкції станків для буріння в підземних умовах. Вибій при відбійці свердловинами може бути розташований вертикально або горизонтально (рис. 12-3). Свердловини бурять паралельно площині вибою. Розташування свердловин в площі, паралельній вибою, - паралельне або віялоподібне. При віяловому розташуванні зменшується кількість бурових виробок, але на 40-60% збільшується загальна довжина свердловин. В рудах середньої тривкості і слабких, коли швидкість буріння висока, приймають віялове розташування, в тривких породах краще пройти додаткові виробки и бурити свердловини паралельно, щоб скоротити їх довжину.

Застосування свердловин глибиною 30-50 м дозволяє звести до мінімуму нарізні роботи. При цьому умови праці значно покращуються, так як при бурінні свердловин утворюється мало пилу і вимагаються невеликі витрати фізичного труда. Сучасні станки дозволяють бурити свердловини з великою швидкістю. Створені високопродуктивні самохідні бурові агрегати з дистанційним керуванням.


Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 635 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

257 - | 226 -


© 2015-2022 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.003 с.