Лекции.Орг

Поиск:
Системи розробки з магазинуванням руди
Суттєвість системи з магазинуванням руди і відбійкою шпурами заключається в тому, що при розробці покладу, який круто залягає, частину відбитої руди залишають у камері, а бурильник знаходиться на цій руді. Руду випускають повністю після відробки камери (рис. 12-10).

Застосовують систему при розробці жильних родовищ товщиною 2-5 м. Падіння покладу повинно бути більш 60° (при менших кутах падіння руда затримується на лежачому боці). Руда і породи повинні бути середньої стійкості або стійкими, так як після випуску з камери відбитої руди породи деякий час не повинні обвалюватися. Руда не повинна бути схильною до злежування і самозаймання, тому що тривалий час знаходиться в камері в відбитому стані.

Відкатний штрек 1проводиться по покладу. Зі штреку через 40-80 м проходять підняттєві 2, а для випуску руди – дучки 3.

Рис. 12‑10 – Система за магазинуванням і відбійкою руди шпурами

Над штреком залишають цілину товщиною 3-4 м і вище цієї цілини виймають перший шар руди. Відбиту руду по дучкам спускають на відкатний штрек.

Іноді над штреком цілини не залишають і виїмку першого шару проводять на рівні покрівлі відкатного штреку. Штрек в цьому випадку кріплять рамами і на підошву камери укладають настил. Далі продовжують відбійку шарів в напрямку знизу догори, причому після відбійки кожного шару випускають близько 50% руди, щоб між відбитою рудою і масивом залишався простір висотою 2 м, в якому на відбитій руді розташовувався бурильник. Відбивають руду вертикальними шпурами глибиною 1,5-2 м. Вторинне дроблення, якщо воно необхідне, здійснюють у вибої. Після того як вся руда в межах камери буде відбита, приступають до повного її випуску. В цей період відроблений блок стає якби бункером, що заповнений відбитою рудою.

Переваги системи: невелика кількість підготовчих виробок, незначна витрата лісу і наявність запасу відбитої руди (дозволяє підтримувати постійною продуктивність руднику).

Недоліки системи: жорсткі вимоги до умов застосування (правильна форма покладу, круте падіння, незначна товщина); можливість окислювання, злежування або самозаймання руди, а також всі недоліки, що притаманні відбійці руди шпурами.

В Радянському Союзі близько 40% руди з таких родовищ (жильних) розроблювали системами з магазинуванням руди. Застосовують на рудниках кольорових металів і золота багатьох районів Росії.


Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 396 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

59 - | 58 -


© 2015-2022 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.003 с.