Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Аналіз результатів




Аналізуючи результати дослідження, важливо визначити, в першу чергу, стратегію розв'язування досліджуваним завдань, з'ясувавши, наскільки змістовно протікав у них процес мислення. Стратегія розв'язування може бути:

а) хаотичною, невпорядкованою, при якій розв'язував, ня характеризується безсистемним пошуком і висуненням значної кількості задумів, логічно не пов'язаних між собою. Висунуті в цьому разі гіпотези не піддаються остаточній перевірці;

б) формально-алгоритмічною, якій властиве послідовне перебирання можливих варіантів розв'язування з ок­ремими поверненнями до раніше розглянутих, при цьому домінує продуктивний рух у змістовому плані і явно недо­статнє регулювання — у смисловому;

в) змістоадаптивною, коли є логічно пов'язаний рух за семантично вагомими ознаками, коли ведучим є рух дум­ки в рівнях, що утворюють смислову сферу, а саме — в особистісному та в рефлексивному;

г) згорнутою, для якої характерна скороченість оціночні них дій і злиття їх з пошуковими, що дозволяє досить швидко знаходити правильний розв'язок.

Рефлексія мислення дозволяє під час розв'язуванні завдань виробити найбільш ефективну стратегію і при­скорити мислительну діяльність. У запропонованій мето­диці рефлексивність проявляється в зміні стратегії розв'я­зування в ході виконання завдання. При цьому потрібно звернути увагу на вплив розв'язку попередньої анаграми на наступні.

Важливо врахувати у навчанні роль мислення. Високий рівень розвитку властивостей мислення, які входять у структуру навчання, забезпечує легкість і швидкість ана­лізу й узагальнення ознак, суттєвих для вирішення проблеми. Цей рівень рефлексивності виконує функції конт­ролю й оцінки людиною власних розумових дій, дає можливість виявляти і враховувати свої помилки, оцінювати правильність пошуків нових шляхів розв'язування заві дань. У дослідженні на цей рівень вказує показник рангу, не нижчий за 12—13.

Рівень сформованості рефлексивності мислення встновлюють за допомогою таблиці, в якій літерою К позначено коефіцієнт сформованості рефлексії.

К Рівень сформованості рефлексивності мислення
0 – 0,3 0,31-0,7 0,71-1,0 Низький Середній Високий

На основі даних про рівень сформованості рефлексив­ності мислення, аналізу стратегії розв'язування анаграм і показника швидкості розумових процесів доцільно скласти рекомендації досліджуваному про поліпшення його навчаль­ної діяльності, враховуючи при цьому індивідуальні особ­ливості темпераменту, властивості характеру і навички роботи з літерами.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-08; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 589 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2229 - | 2060 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.006 с.