Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Обробка результатів




Тепер підрахуйте, в якому розділі у вас найбільше кружеч­ків — це і є ваш домінуючий тип сприймання.

Тип А (зоровий аналізатор): часто використовуються слова і речення, які пов'язані із зором, з образами і уявою. Наприклад — «не бачив цього», «це, звичайно, роз'яснює всю справу», «помітила чудову особливість».

Малюнки, образні описи, світлини говорять типу А більше, ніж слова. Люди, які належать до цього типу, миттєво схоплюють те, що можна побачити: кольори, форми, лінії, гармонію і безлад.

Тип В (дотик, нюх, смак): у даному випадку частіше використо­вуються слова «не можу цього зрозуміти», «атмосфера тут нестерпна», «її слова глибоко мене вразили», «подарунок для мене був чимось схожий на теплий дощ». Сприйняття і враження людей даного типу стосуються головним чином того, що пов'язане з дотиком, інтуїцією, здогадами. У розмові їх цікавлять внутрішні переживання.

Тип С (слуховий аналізатор): переважно вживаються такі зво­роти, як «не розумію, що ти мені говориш», «це звістка для мене погана», «не виношу таких голосних мелодій» — це характерні вислови для людей такого типу. Велике значення для людей цього типу сприймання має все екустичне: звуки, слова, музика, шумові ефекти.

 

 

Заняття 7-10. Дослідження пам’яті

Методика 1. Дослідження обсягу короткочасної пам’яті

Мета дослідження: визначення обсягу короткочасно­го запам'ятовування за методикою Джекобсона.

Матеріали та обладнання: бланк з чотирма набора­ми рядів чисел, аркуш для записів, ручка і секундомір.

Процедура дослідження.

Дослід можна проводити з одним досліджуваним або з групою з 6—8 осіб. Він включає чотири аналогічні серії. У кожній з них експериментатор зачитує досліджуваному один з наведених наборів цифрових рядів.

Перший набір

Другий набір

Третій набір

Четвертий набір

8560 86

Елементи рядів пред'являються з інтервалом 1 с. Після прочитування кожного ряду через 2—3 с. за командою "Пишіть!" досліджувані на аркуші паперу відтворюють елементи ряду з тією послідовністю, з якою вони пред'яв­ились експериментатором. У кожній серії, незалежно від результату, зачитуються всі сім рядів. Інструкція для всіх серій експерименту однакова. Інтервал між серіями ста­новить 6—7 хв.

Інструкція досліджуваному:"Я назву Вам кілька цифр. Слухайте уважно і намагайтеся запам'ятати їх як­найбільше. Після закінчення диктування за моєю коман­дою "Пишіть!" запишіть те, що запам'ятали, з тією послідов­ністю, з якою вони пред'являлися. Увага! Починаємо!"





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-08; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 764 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Что разум человека может постигнуть и во что он может поверить, того он способен достичь © Наполеон Хилл
==> читать все изречения...

2473 - | 2286 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.