Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


Ќев≥дчутн≥сть послуг
Ќев≥дчутн≥сть послуг означаЇ, що њх неможливо продемонстру≠вати побачити, спробувати, почути тощо до моменту њх придбанн€. ѕац≥Їнт €кий звертаЇтьс€ до л≥кар€, не може заздалег≥дь знати про результат л≥куванн€; власник автомоб≥л€ не зможе оц≥нити €к≥сть ро≠боти станц≥њ техобслуговуванн€ до завершенн€ ремонту; кл≥Їнт перу≠карн≥ оц≥нить роботу перукар€ т≥льки тод≥, коли, €к правило, виправи≠ти що-небудь у зач≥сц≥ вже неможливо. ”се це створюЇ проблеми €к у покупц≥в, так ≥ у продавц≥в послуг. ѕокупцю складно роз≥братис€ й оц≥≠нити, що ж в≥н купуЇ до придбанн€ послуги, а ≥нод≥ нав≥ть п≥сл€ њњ одер≠жанн€. ѕокупець повинен або в≥рити продавцю послуг на слово, або дов≥ритис€ думц≥ тих людей, що вже отримували послуги в даного продавц€. “ому з боку споживач≥в послуг дуже важливу роль в≥д≥граЇ фактор дов≥ри до продавц€, що необх≥дно враховувати в маркетингу послуг.

” той же час нев≥дчутн≥сть послуг створюЇ додатков≥ труднощ≥ ≥ дл€ виробник≥в послуг. ¬они не можуть продемонструвати св≥й товар ≥, отже, њм складно по€снити кл≥Їнтам, за що ж вони сплачують грош≥. ÷е ускладнюЇ створенн€ рекламного продукту, просуванн€ ≥ збут по≠слуг, утруднюЇ процес ц≥ноутворенн€. ¬иробники можуть лише описати т≥ вигоди ≥ той ефект, що маЇ одержати покупець послуг п≥сл€ њх прид≠банн€, що також потребуЇ дов≥ри з його боку. ƒл€ зм≥цненн€ дов≥ри споживач≥в виробники послуг можуть вжити р€д конкретних заход≥в.

ѕо-перше, вони мають п≥двищити в≥дчутн≥сть своњх послуг. Ќа≠приклад, фах≥вець з ≥нтер'Їру або дизайнер можуть надати кл≥Їнтам макети, еск≥зи майбутнього оформленн€ оф≥су або квартири. ‘≥нан≠совий консультант може запропонувати комп'ютерну модель вироб≠ничо-ф≥нансовоњ д≥€льност≥ ф≥рми або результат≥в зд≥йсненн€ €когось ≥нвестиц≥йного проекту.

ѕо-друге, продавець послуг може не просто описати свою по≠слугу, а п≥дкреслити користь або вигоду, що одержить покупець, ско≠риставшись нею. “ак, представник вузу, бес≥дуючи з аб≥тур≥Їнтами, може розпов≥сти не т≥льки про навчальн≥ плани вузу й умови житт€ студент≥в, але й про т≥ можливост≥, що в≥дкриваютьс€ перед його ви≠пускниками.

ѕо-третЇ, дл€ п≥двищенн€ ступен€ в≥дчутност≥ послуг виробни≠ку варто розробити й активно пропагувати св≥й ф≥рмовий знак, до рек≠лами варто залучити людей, що користуютьс€ попул€рн≥стю ≥ дов≥рою в потенц≥йних споживач≥в послуг. ƒуже корисно з ц≥Їю метою ви≠користовувати брошури, буклети, ≥нш≥ матер≥альн≥ нос≥њ ≥нформац≥њ, ўо допомагають зрозум≥ти й оц≥нити послуги, що надаютьс€.

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-05-08; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 570 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

—туденческа€ общага - это место, где мен€ научили готовить 20 блюд из макарон и 40 из доширака. ј майонез - это вообще десерт. © Ќеизвестно
==> читать все изречени€...

723 - | 640 -


© 2015-2023 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.007 с.