Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Корпус; 2 – решітка




Зазвичай жалюзійні пиловловлювачі застосовують для уловлювання пилу з розміром часток >20 мкм. Недолік жалюзійних пиловловлювачів – знос пластин при високій концентрації пилу.

Ефективність уловлювання частинок залежить від ефектив­ності самих ґрат і ефективності циклону, а також від частини газу, що відсмоктується.

Циклони. Циклонні апарати найбільше поширені в проми­словості. Вони мають наступні переваги: 1) відсутність рухомих частин в апараті; 2) надійність роботи при температурах газів аж до 500 °С (для роботи при вищих температурах циклони виготовляють зі спеціальних матеріалів); 3) можливість улов­лювання абразивних матеріалів при захисті внутрішніх поверхонь циклонів спеціальними покриттями; 4) уловлювання пилу в сухому вигляді; 5) майже постійний гідравлічний опір апарату; 6) успішна робота при високому тиску газів; 7) простота виготовлення; 8) збереження високої фракційної ефективності очищення при збільшенні запиленості газів. Недоліки: 1) високий гідравлічний опір – 1250-1500 Па; 2) погане уловлювання частинок розміром < 5 мкм;
3) неможливість використання для очищення газів від липких забруднень.

Основні конструкції циклонів (за підведенням газів) показані на рис. 2.4. За способом підведення газів в апарат їх підрозділяють на циклони із спіральним, тангенційним і гвинтоподібним, а також осьовим підведенням. Циклони з осьовим (розетковим) підведенням газів працюють як з поверненням газів у верхню частину апарату, так і без нього. Останнійє прямоточним і відрізняється низьким гідравлічним опором і меншою в порівнянні з іншими циклонами ефективністю. Найбільшу перевагу за формою з погляду аеро­динаміки має підведення газів по спіралі. Проте на практиці всі способи підведення газу можуть використовуватися в рівній мірі.

Принцип роботи циклону показаний на рис. 2.4, а. Газ обертається усередині циклону, рухаючись зверху вниз, а потім рухається вгору. Частинки пилу відкидаються відцентровою силою до стінки. Зазвичай в циклонах відцентрове прискорення в декілька сотень, а то і тисячу разів більше прискорення сили тяжіння, тому досить маленькі частки пилу не в змозі слідувати за газом, а під впливом відцентрової сили рухаються до стінки.

 

Рисунок 2.4 – Основні види циклонів





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 486 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Что разум человека может постигнуть и во что он может поверить, того он способен достичь © Наполеон Хилл
==> читать все изречения...

2456 - | 2270 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.