Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Б – скрубер Вентурі з виносним краплевідбійником: 1 – труба-розпилювач; 2 – циклон-пиловловлювач




Пінний апарат із стабілізатором пінного шару. На провальних ґратах встановлюється стабілізатор, що є стільниковими ґратами з вертикально розташованих пластин, і які розділяють перетин апарату і пінний шар на невеликі комірки. Завдяки стабілізатору відбувається значне накопичення рідини на тарілці, збільшення висоти піни в порівнянні з провальною тарілкою без стабілізатора. Застосування стабілізатора дозволяє суттєво зменшити витрата води на зрошування апарату.

Рекомендуються наступні розміри стабілізатора: висота плас­тин 60 мм, розмір комірок від 35x35 до 40x40 мм. У апараті встановлюються дірчасті провальні тарілки з діаметром отворів 3-6 мм і вільним перетином 0,14-0,2 м22 або щілинні (трубчасті) тарілки з діаметром отворів 3-6 мм і вільним перетином 0,12-0,18 м22. Продуктивність за газом апаратів із стабілізаторами змінюється від 3000 до 90 000 м3/год.

Газопромивачі ударноінерційної дії. У цих апаратах контакт газів з рідиною здійснюється за рахунок удару газового потоку об поверхню рідини з подальшим пропусканням газорідинної суспензії через отвори різної конфігурації або безпосереднім відведенням газорідинної суспензії в сепаратор рідкої фази. В результаті такої взаємодії утворюються краплі діаметром 300–400 мкм.

Найбільш простим за конструкцією є апарат в якому газ зі великою швидкістю входить в колону зверху і відводиться через верхній штуцер. При повороті на 180° відбувається інерційне осадження часток пилу на краплинах рідини. У основі процесу осадження лежить "механізм удару". Є і інші конструкції апаратів цього типу (скрубер Дойля, СУД).

У нижній частині труби скрубера Дойля встановлені конуси для збільшення швидкості виходу газу. У щілині вона рівна 35-55 м/с. Газ ударяється об поверхню рідини, створюючи завісу з краплин. Гідравлічний опір від 500 до 4000 Па. Питома витрата рідини складає 0,13 дм33.

Газопромивачі відцентрової дії. Найбільше поширені відцентрові скрубери, які за конструктивною ознакою можна розділити на два види: 1) апарати, в яких закручування газового потоку здійснюється за допомогою центрального лопатевого пристрою; 2) апарати з бічним тангенціальним або равликом підведенням газу. Останні зрошують через форсунки, встановлені в центральній частині апарату, крім того рідина, що стікає по внутрішній поверхні стінки апарату, утворює плівку.

Більшість вітчизняних відцентрових скруберів мають тангенціальне підведення газів і плівкове зрошування. Такі апарати використовують для очищення будь-яких видів пилу, що не цементується. Для створення на внутрішній поверхні стінки плівки рідини її тангенціально вводять в апарат через ряд трубок, які розташовані у його верхній частині.

При вмісті пилу, що перевищує 2 г/м3, до очищення в циклоні з водяною плівкою рекомендується попереднє очищення газів в апараті іншого типу. Для уловлювання змочуваного пилу (за винятком волокнистого і такого, що цементується) при початковій концентрації до 5 г/м3 використовують швидкісні промивачі СІОТ.

Для очищення димових газів від попелу застосовують відцентровий скрубер ЦС-ВТІ.

Скрубер Вентурі. Для очищення газів від мікронного і субмікронного пилу головним чином застосовують швидкісні скрубери. Принцип дії цих апаратів заснований на інтенсивному дробленні газовим потоком, що рухається із швидкістю 40-150 м/с, рідини, котра зрошує скрубер. Осадженню часток на краплинах зрошуючої рідини сприяють також високі відносні швидкості між ними.

Скрубер Вентурі є найбільш поширеним представником швидкісних скруберів. Вони – найбільш ефективні з апаратів мокрого очищення газів. У зв'язку з безперервно зростаючими вимогами до глибини очищення газоповітряних викидів промислових підприємств скрубери Вентурі поступово стають домінуючим видом мокрих пиловловлювачів. Скрубер Вентурі є трубою-розпилювачем, в яку підводиться зрошуюча рідина, із встановленим за нею краплевловлювачем. Дія труби-розпилювача аналогічна роботі пневмофорсунки, і застосування труби Вентурі забезпечує мінімальні (не пов'язані з розпилюванням) гідравлічні втрати при проходженні газом розпилюючого пристрою. Проте, з конструктивних міркувань, досить часто доводиться відмовлятися від суворого виконання труби-розпилювача у вигляді труби Вентурі, а в деяких випадках її конструкція практично нічим не нагадує трубу Вентурі. Робота скруберів Вентурі заснована на дробленні води турбулентним газовим потоком, захваті краплинами води часток пилу, подальшій їх коагуляції і осадженні в краплевловлювачі інерційного типу.

Апаратвключає трубу Вентурі і прямоточний циклон. Труба Вентурі складається з конфузора, котрий збільшує швидкість газу, в якому розміщують зрошувальний пристрій, горловини, де відбувається осадження частинок пилу на краплях води, і дифузора, в якому протікають процеси коагуляції, а також за рахунок зниження швидкості відновлюється частина тиску, витраченого на створення високої швидкості газу в горловині. У краплевловлювачі тангенційного введення газу створюється обертання газового потоку, внаслідок чого змочені і укрупнені частки пилу відкидаються на стінки і безперервно виводяться з крапле­вловлювача у вигляді шламу.

Скрубери Вентурі можуть працювати з високою ефективністю: η = 96-98 % для пилу з середнім розміром частинок 1–2 мкм і уловлювати високодисперсні частинки пилу (до субмікронних розмірів) в широкому діапазоні початкової концентрації його в газі - від 0,05 до 100 г/м3. При роботі в режимі тонкого очищення від високодисперсного пилу швидкість газів в горловині повинна підтримуватися в межах 100-150 м/с, а питома витрата води - в межах 0,5 – 1,2 дм33. Це обумовлює необхідність великого перепаду тиску (Δ р = 10–20 кПа) і, отже, значних витрат енергії на очищення газу. У ряді випадків, коли труба Вентурі працює тільки як коагулятор перед подальшим тонким очищенням (наприклад, в електрофільтрах) або для уловлювання крупного пилу розміром частинок більше 5–10 мкм, швидкості в горловині можуть бути знижені до 50–100 м/с, що значно скорочує енерговитрати.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 796 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2538 - | 2233 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.