Лекции.Орг


Поиск:
Методика вивчення теми „Час та його вимірювання”
Внаслідок вивчення теми „Час та його вимірювання” в учнів повинні бути сформовані уявлення про таку одиниці вимірювання часу, як століття, рік, місяць, тиждень, доба, година, хвилина, секунда. Учні повинні знати таблицю мір часу, порядок днів тижня і місяців у році; вміти перетворювати іменовані числа, виражені мірами часу, та виконувати дії додавання та віднімання над ними; вміти визначати час за годинником, використовувати табель–календар та модель годинника. Важливо навчити учнів розв’язувати задачі, пов’язані з визначенням тривалості події, її початку або кінця в межах доби, місяця і року.

Конкретне уявлення про добу, годину і хвилину формується в учнів на основі власних спостережень і їх практичної діяльності.

Година — це приблизно тривалість уроку і перерви. Хвилина — це час, протягом якого, наприклад, можна назвати 60 двоцифрових чисел, чи прочитати певну кількість слів, або пройти певну відстань.

На цьому ж уроці учні записують співвідношення між одиницями вимірювання часу:

1 доба = 24 години, 1 год. = 60 хв., 1 хв. = 60 с.

Виконуючи практичні вправи з моделями годинника, учні навчаються визначати час за годинником.

Почати роботу з формування в учнів уявлень про рік і місяць доцільно з повідомлення про те, що одиниці вимірювання часу пов’язані із рухом планети Земля навколо Сонця, рухом Місяця навколо Землі, обертанням Землі навколо власної осі. Земля робить оберт навколо Сонця приблизно за 365 днів і 6 год. Для зручності лічби з давніх часів прийняли 3 роки називати простими, по 365 днів у кожному, а четвертий — високосним. У високосному році 366 днів. За час, протягом якого Земля робить оберт навколо Сонця 1 раз, Місяць навколо Землі робить 12 обертів. Тому рік поділяють на 12 проміжків — 12 місяців. Проміжок часу обертання Землі навколо своєї осі — доба ділиться на 24 рівні частини — години. 1 год. — це 1/24 доби. Година поділяється на 60 рівних частин — хвилин, а хвилина — на 60 секунд, 1с — це 1/60 хвилини.

Вивчені учнями одиниці вимірювання часу систематизуються у вигляді таблиці, яка складається самими учнями під безпосереднім керівництвом вчителя.

Одиниці часу Позначаються скорочено Співвідношення між одиницями часу
Секунда с  
Хвилина хв. 1хв=60с
Година год. 1год=60хв
Доба   1доба=24год
Місяць міс. 1міс=30 або 31 день (у лютому28 або 29)
Рік р. 1звичайний рік– 365 1 високосний — 366
Століття ст. 1століття—100 років

Як і при вивченні інших мір, учні розв’язують вправи на розроблення і перетворення іменованих чисел, виражених мірами часу і дії над ними.

Крім цього розглядаються текстові задачі трьох типів, які становлять систему взаємно–обернених задач:

1) на визначення тривалості події, якщо відомо її початок і кінець;

2) на визначення тривалості події, якщо відомо її кінець і тривалість

3) на визначення тривалості події, якщо відомо її початок і тривалість

Окремі з текстових задач розв’язуються за допомогою табелів–календарів та стрічки часу.

Важливо, щоб при виконанні дій, діти усвідомлювали не десяткові співвідношення між різними мірами часу і не спиралися на десяткові співвідношення які притаманні мірам довжини й маси.

Щоб попередити такі помилки слід на тривалий час вивішувати таблицю мір часу.

Для загального інтелектуального розвитку дитини — важливо навчити її користуватися годинником і визначати час.

Працюючи з годинником, слід забезпечити учнів моделями циферблата годинника (в тому числі виготовити саморобну).

Учні повинні запам’ятати:

1) велика стрілка називається хвилинною, а маленька — годинною;

2) велика стрілка протягом доби здійснює 24 оберти, а мала — 2 оберти;

3) циферблат годинника являє собою шкалу у вигляді круга, яка поділяла на 12 рівнів частин великими поділками, великі поділки позначають години і біля кожної з них написані відповідні числа;

4) відстань між двома сусідніми поділками мала годинникова стрілка проходить за 1 годину, а велика стрілка — зробить повний оберт; відстань між двома сусідніми великими поділками велика стрілка проходить за 5 хвилин, тому відстань між двома сусідніми поділками розділяють на п’ять рівних частин. Зрозуміло, що 5 * 12 = 60, тобто вся шкала, що становить повний оберт містить 60 хвилин.

Зручно використовувати циферблат годинника, шкала якого містить подвійне зображення: від 1 – до 12 і від 12 до 24.Однак на практиці користуються дванадцятковим відліком, уточнюючи, якої пори доби визначена година (6 год. вечора, 6 год. ранку).

Слід навчити правильно визначати час в межах години і хвилини.

 

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 2411 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

577 - | 526 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.