Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розділ 5. Фінанси населення 6 страница




Існують такі види фінансово-господарської діяльності, порушен­ня в яких найімовірніші. У такому разі документи перевіряють суцільним способом. Наприклад, це операції з рухом коштів у касі, у підзвітних осіб, на рахунках у банку, дорогоцінних металів, інших особливо цінних речей. Несуцільний контроль характерний для ре­візії облікових записів і первинних документів у разі здійснення найбільш масових господарських операцій (руху товарно-матеріаль­них цінностей, нарахування заробітної платні та ін.). Саме в такій ситуації дуже важливим є підхід до вибірки і відбору первинних


документів. Науково обґрунтований відбір документів і облікових записів підвищує ймовірність виявлення порушень і недоліків, ско­рочує термін ревізій, знижує трудомісткість їх проведення. Наукові підходи до відбору документів виробляються на основі аналізу і уза­гальнення даних ревізійної практики. Аналіз свідчить, що з двох варіантів несуцільного спостереження при ревізії масових господар­ських операцій (перевірки частини документів за всі місяці періоду, який ревізується, або перевірки всіх документів за кілька місяців) доцільніший перший варіант.

У практиці контрольно-ревізійної роботи існують два варіанти вивчення документальної інформації: від первинних документів до реєстрів аналітичного і синтетичного обліку; від звітних, підсумко­вих показників до реєстрів синтетичного і аналітичного обліку і від записів у них — до первинних документів. Другий варіант раціо­нальніший, оскільки дає змогу на основі попереднього аналізу звіт­них показників та інших матеріалів найбільш вдало відібрати пер­винні документи і облікові записи, які необхідно докладно вивчити, зосередивши увагу на найімовірніших ділянках порушень і недолі­ків. А це дає можливість зменшити кількість документів, що переві­ряються, і терміни проведення ревізії.

У разі повної ревізії діяльності підприємств, установ, організацій найчастіше застосовують комбінований підхід — суцільний конт­роль касових та банківських операцій і несуцільний контроль доку­ментів, пов'язаних з іншими господарськими операціями.

Фактичний контроль передбачає вивчення справжнього стану об'єкта, що перевіряється, за матеріалами огляду його в натурі. За допомогою спеціальних прийомів фактичного контролю в разі потре­би встановлюють достовірність первинних документів і облікових записів. Іноді за бездоганно оформленими документами і записами криються розкрадання та інші зловживання. Методичні прийоми фак­тичного контролю мають на меті встановити реальний стан, обсяги і якість виконання робіт, справжнє здійснення господарських опера­цій, що відображені в документах.

Документальний і фактичний контроль доповнюють один одно­го, тому їх поділ на прийоми умовний. Наприклад, інвентаризація товарно-матеріальних цінностей або контрольне виміряння виконан­ня робіт обов'язково завершується порівнянням фактичних даних з обліковими. Зустрічна перевірка документальних даних постачаль-


ника і одержувача товарно-матеріальних цінностей часто супровод­жується перевіркою фактичної наявності цінностей у натурі на скла­ді одержувача.

Основним методом подальшого фінансово-господарського конт­ролю є ревізія. Вона ґрунтується на перевірці бухгалтерської і статис­тичної звітності, первинних документів, облікових реєстрів, фактич­ної наявності коштів і товарно-матеріальних цінностей. У Законі України "Про Державну контрольно-ревізійну службу в Україні" [13] ревізія визначається як метод документального контролю за фі­нансово-господарською діяльністю підприємства, установи, органі­зації, дотриманням законодавства з фінансових питань, достовірні­стю обліку і звітності, спосіб документального розкриття недостач, розкрадань, привласнення коштів і матеріальних цінностей, запобі­гання фінансовим зловживанням.

Перевірка — це обстеження і вивчення окремих ділянок фінансо­во-господарської діяльності підприємства, установи, організації або їх підрозділів.

За результатами ревізії складають акт, а результати перевірок оформлюють у вигляді довідки або доповідної записки про викона­ну роботу.

Висновки ревізій обґрунтовуються документально достовірними доказами. Матеріальну і юридичну відповідальність за виявлені по­рушення несуть конкретні особи. Вони встановлюють також розмір точних збитків від втрат, недостач, розкрадань матеріальних ціннос­тей і обґрунтовують виявлені системою докази (первинні документи, відомості інвентаризації, пояснювальні записки матеріально відпо­відальних осіб та ін.). Найважливішим етапом виконання контроль­ної роботи є розробка програми ревізії (перевірки), де визначаються період ревізії, її мета та основні питання, на яких слід зосередити увагу. На основі програми складають план проведення ревізії (пере­вірки) з визначенням конкретних завдань, періоду перевірки, вико­навців і термінів виконання ревізії.

Залежно від змісту програми ревізії поділяються на повні (комп­лексні) і неповні (некомплексні). Повні (комплексні) ревізії охоп­люють усю діяльність об'єкта контролю за певний проміжок часу. Критерій комплексності полягає насамперед у взаємопов'язаному контролі технічних, трудових, організаційних і фінансово-економіч­них показників, системному вивченні економіки підприємства (уста­нови, організації).


Комплексні ревізії є найефективнішим методом контролю, оскіль­ки передбачають всебічну перевірку виробничої і фінансово-госпо­дарської діяльності суб'єкта господарювання ревізійною групою кваліфікованих фахівців різного профілю. Комплексні ревізії здійс­нюють Рахункова палата, Контрольно-ревізійна служба, відомчі контрольно-ревізійні підрозділи, а також слідчі органи.

Неповні (некомплекснї) ревізії охоплюють один або кілька напрям­ків діяльності об'єкта контролю (наприклад, виробництво, збут, по­стачання), окремі види операцій (касові, розрахункові тощо), збереження і правильність використання різних видів засобів (основ­них засобів, товарів, грошей тощо). Неповні ревізії здебільшого здій­снюють податкові, митні органи, Антимонопольний комітет України, інші державні органи в межах їх компетенції за тими напрямками, які вони мають право контролювати, а також органи внутрішньо­господарського контролю, призначені керівником підприємства (установи, організації).

Важливим і складним є правове врегулювання і практичне зас­тосування правових норм щодо захисту комерційної таємниці під­приємств у процесі фінансового контролю. Поняття "комерційна таємниця" встановлене Законом України "Про підприємства в Укра­їні" [20]: це відомості, пов'язані з виробництвом, технологічною ін­формацією, управлінням, фінансами та іншими напрямками діяльно­сті підприємства, що не є державною таємницею, розголошення (передавання, поширення) яких може завдати збитків інтересам під­приємства. Основним документом, що визначає порядок і умови ор­ганізації охорони комерційної таємниці на підприємстві, є наказ ке­рівника на підставі ч. 2 ст. 30 закону, де зазначено, що склад і обсяг відомостей, які становлять комерційну таємницю, порядок їх захис­ту визначає керівник підприємства. Відомості, які не можуть бути комерційною таємницею, встановлюються постановою Кабінету Мі­ністрів України "Про перелік відомостей, що не складають комер­ційну таємницю" № 611 від 09.08.93. Згідно з цією постановою комер­ційну таємницю не становлять установчі документи, а також такі, що дозволяють займатись підприємницькою або господарською ді­яльністю; інформація з усіх встановлених форм державної звітності; дані, необхідні для перевірки нарахування і сплати податків та інших обов'язкових платежів; відомості про чисельність і склад працюю­чих, їхню заробітну плату загалом і за професіями та посадами, про наявність вільних робочих місць; документи про сплату податків і


обов'язкових платежів; інформація про забруднення навколишнього середовища, недотримання безпечних умов праці, реалізації продук­ції, що завдає шкоди здоров'ю, а також про інші порушення зако­нодавства України і розміри збитків від них; документи про плато­спроможність; відомості про участь посадових осіб підприємства в інших організаціях, що займаються підприємницькою діяльністю; ві­домості, які підлягають оголошенню згідно з чинним законодавством.

Підприємства зобов'язані надавати зазначені відомості органам державної виконавчої влади, а також контролюючим і правоохорон­ним органам. Згідно із Законом України "Про аудиторську діяль­ність" [3] відкриття бухгалтерської звітності, що становить комерцій­ну таємницю, для проведення аудиту і надання інших аудиторських послуг, здійснюється користувачами бухгалтерської звітності. Інши­ми словами, законодавство забезпечує доступ до переважної більшо­сті документів, необхідних для здійснення фінансового контролю, але водночас захищає підприємства від шкоди, яка може бути завда­на розголошенням комерційної таємниці та конфіденційної інфор­мації. Аналіз свідчить, що майже тридцять законів України мають окремі положення щодо захисту комерційної таємниці.

Наприклад, законами України "Про державну податкову службу в Україні" і "Про Державну контрольно-ревізійну службу в Україні" [13] передбачено, що їхні працівники зобов'язані зберігати комерцій­ну і службову таємницю; у Кримінальному кодексі України за на­вмисне розголошення комерційної таємниці передбачено покарання позбавленням волі на термін до двох років.

7.2. Державний фінансовий контроль

Державний контроль здійснюється в багатьох напрямках. Систе­ма контролю передбачає різні типи контролю — адміністративний, фінансовий, архітектурний, санітарний, технічний, екологічний, по­жежний та ін. Державний фінансовий контроль є окремою самостій­ною складовою загальної системи державного контролю і резуль­татом практичного використання державою контрольної функції фінансів.

Наведемо визначення сутності державного фінансового контро­лю: це система заходів забезпечення ефективного використання дер­жавних фінансових ресурсів в інтересах суспільства, які охоплюють


усі операції, пов'язані з рухом державних коштів, і здійснюються у відповідних формах за допомогою спеціальних методів.

Об'єктами державного фінансового контролю є грошові, розпо­дільчі процеси при формуванні й використанні державних фінансо­вих ресурсів в усіх рівнях і складових економіки України. До сфери державного фінансового контролю належать усі господарські опера­ції, що здійснюються з використанням державних коштів.

В умовах ринкових відносин зберігаються передумови існування державного фінансового контролю. Жодна держава не може від ньо­го відмовитись, оскільки такий контроль є однією з необхідних умов існування держави незалежно від того, які економічні відносини в ній панують.

Мало того, дослідження економічних передумов існування дер­жавного фінансового контролю дають підстави стверджувати, що у процесі розвитку ринкової економіки обсяги, сфера застосування, роль державного фінансового контролю не зменшуються, оскільки не зменшується його економічна база, тобто державні фінансові ре­сурси і грошові фонди (бюджетні та позабюджетні), які мають вико­ристовуватись в інтересах суспільства.

Контроль за збереженням і використанням власності — невідділь­не право власника, тому об'єктивною умовою і економічною базою існування системи державного фінансового контролю є державна вла­сність. В Україні державна власність загальнодержавна і комунальна. Державний фінансовий контроль не обмежується перевіркою вико­нання зобов'язань перед державою зі сплати податків і обов'язкових платежів юридичними та фізичними особами. Це лише один напря­мок контрольної діяльності. Аналіз зарубіжного і вітчизняного дос­віду розвитку фінансової системи держави свідчить, що в умовах ринку і приватної власності обсяги коштів і майна, що є державною власністю, не тільки не зменшуються, а й інколи збільшуються разом зі збільшенням національного багатства і ВВП. Через бюджетну си­стему й державні позабюджетні фонди в Україні акумулюється і роз­поділяється майже половина вартості ВВП. За статистичними дани­ми, в Україні через бюджетну систему і Пенсійний фонд у 1990 р. розподілялось 26,2 % ВВП, у 1993 р. — 38,6, у 1995 р. — 46,3, у 1996 р. — 35,8, у 1997 р. — 46,6, у 1999 р. — 35,4 %. Тому в нових еко­номічних умовах необхідно зміцнювати правову базу, удосконалю­вати організацію, методи і прийоми державного контролю, а також підвищувати його ефективність.


Роль, завдання й масштаби державного фінансового контролю без­посередньо пов'язані з поняттям економічної безпеки України, рівень якої необхідно підвищувати. Економічна безпека — це комплексний показник, що складається з таких елементів, як бюджетна безпека, бор­гова, зовнішньоекономічна, валютно-грошова, фінансово-кредитна, податкова, структурно-виробнича, господарсько-правова, інвестицій­на, паливно-енергетична та продовольча. Можна навести багато іс­нуючих нині загроз економічній безпеці України, але звернемо ува­гу тільки на такі, які можна або усунути, або принаймні зменшити за допомогою ефективної системи державного контролю. Такими за­грозами насамперед є недосконалість фінансово-бюджетної системи; неефективність системи контролю за використанням бюджетних коштів, податкової системи, що пригнічує виробництво і призводить до масового ухилення від сплати податків; недосконалість системи державного управління приватизаційними процесами, масові зло­вживання в цій сфері, вивезення за кордон дефіцитної стратегічної сировини; нелегальне вивезення з України капіталу; приховування значних валютних коштів за кордоном суб'єктами господарювання та фізичними особами; збільшення масштабів тіньової економіки; посилення процесів криміналізації; поширення корупції в управлінсь­ких структурах; збільшення кількості шахрайсько-економічних зло­чинів; недосконалість (іноді відсутність) законів, пов'язаних з регу­люванням тих чи інших нових економічних процесів і відносин, що виникають в умовах ринкового реформування.

Без дієвого державного контролю неможливо підвищити найваж­ливішу складову поняття "економічна безпека" — бюджетну безпеку, під якою слід розуміти реальний рівень забезпечення платоспромож­ності держави з урахуванням балансу доходів і видатків державного та місцевих бюджетів.

Бюджетна безпека має підтримуватись досконалою системою бюджетного обліку і контролю, ретельною перевіркою видатків, оскільки через бюджетну систему перерозподіляються значні кошти.

В установах і організаціях, які фінансуються за рахунок бюджет­них коштів, контролюючі органи часто виявляють такі порушення, як нецільове використання, нестача та привласнення коштів і мате­ріальних цінностей. Перевірки свідчать, що в умовах гострого дефі­циту бюджетних коштів практикується надання з місцевих бюджетів безвідсоткових позик суб'єктам господарської діяльності, переда­вання в оренду приміщень без справляння орендної плати і покрит­тя витрат, пов'язаних з користуванням комунальними послугами; трап-


ляються численні порушення при здійсненні взаємозаліків заборговано­сті; надмірність у використанні бюджетних коштів внаслідок завище­них обсягів і вартості виконаних ремонтних робіт і наданих послуг.

Стан державних фінансів потребує систематичного контролю за дотриманням органами державної виконавчої влади та місцевого са­моврядування режиму жорсткого обмеження бюджетних видатків та інших державних витрат.

Посилення і вдосконалення державного фінансового контролю мають бути забезпечені на рівні законодавчої і виконавчої влади.

Як свідчить зарубіжний досвід, незалежно від рівня економічно­го розвитку і політичного устрою держави в багатьох країнах ство­рені органи державного контролю. На рівні законодавчої влади — це різні інститути парламентського контролю, на рівні виконавчої — система урядових контрольно-ревізійних органів. Органи державно­го контролю в зарубіжних країнах здійснюють контроль за витра­чанням державних коштів і використанням державного майна. Вони контролюють витрачання органами управління коштів, виділених на їх утримання та реалізацію державних програм, перевіряють ви­робничо-фінансову діяльність приватних фірм з виконання урядових замовлень. Наприклад, у Німеччині федеральна рахункова палата контролює також усі федеральні підприємства, страхові установи федерації, приватні підприємства з п'ятдесятивідсотковою часткою участі держави, решту організацій, якщо вони розпоряджаються державними коштами. Висока ефективність бюджетно-фінансового контролю в зарубіжних країнах зумовлена різними чинниками і на­самперед тим, що керівники вищих органів державного фінансового контролю призначаються і затверджуються парламентами на трива­ліший час, ніж терміни повноважень цих парламентів (у США — на 15 років, у Канаді — 10 років, у Німеччині, Австрії, Угорщині — на 12 років), і можуть бути звільнені з посади лише за рішенням парла­менту через професійну невідповідність чи здійснення певних зло­вживань; витрати на утримання контролюючих органів затверджу­ються окремою статтею державного бюджету [46].

Державний фінансовий контроль в Україні також здійснюється на рівні законодавчої і виконавчої влади. Органом парламентсько­го контролю є Рахункова палата, що підпорядковується Верховній Раді України. Виконавча влада здійснює контроль через державні органи влади — Державну контрольно-ревізійну службу (ДКРС), Державну податкову службу, Державне казначейство, Митну служ­бу, контрольно-ревізійні підрозділи міністерств та інші центральні


органи виконавчої влади, а також через місцеві органи влади — міс­цеві державні адміністрації. Бюджетний контроль, який виконують законодавчі й виконавчі органи влади, сприяє оптимізації фінансо­вої та бюджетної політики держави, стабільному надходженню кош­тів до бюджетної системи, раціональному і ефективному викорис­танню цих коштів в інтересах суспільства.

Державний фінансовий контроль має базуватися на принципах законності, об'єктивності, регулярності, системності, скоординова-ності та гласності (рис. 7.2).


Законність

Діяльність контролюючих органів згідно з нормами чинного законо­давства, які визначають їх функції, права, обов'язки і відповідальність


Об'єктивність

Забезпечення контролюю­чими органами неуперед-женого рівного підходу до всіх підконтрольних суб'єктів під час здійснен­ня контрольних дій, при узагальненні і реалізації результатів контролю


 


           
     

Регулярність

Здійснення заходів контролю всіма контролюю­чими органами на засадах планомірності в терміни, що регламентують контрольний процес


ДЕРЖАВНИЙ

ФІНАНСОВИЙ

КОНТРОЛЬ


Системність

Забезпечення контролю на всіх стадіях руху державних коштів у фінансовій і виробничій сферах шляхом створення відповідної організаційної системи контролю в країні


 


Скоординованість

Контролюючі органи координують діяльність з метою запобігання дублюванню перевірок і зайвого відволікання працівників підконтрольних органів; у разі потреби організову­ють спільні з іншими контролюючими органами ревізії та перевірки


Гласність

Висвітлення в засобах масової інформації основних результатів діяльності контролюючих органів з перевірок щодо дотримання законодавст­ва, викриття зловживань, запобігання неефективно­му, нецільовому викорис­танню державних коштів


Рис. 7.2. Принципи державного фінансового контролю


Суб'єктами державного фінансового контролю є контролюючі органи, наділені контрольними функціями згідно із законодавством України. Спеціалізованими органами контролю, що виконують ви­ключно контрольні функції, є Рахункова палата, ДКРС, контроль­но-ревізійні підрозділи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Крім того, багато державних органів зобов'язані контролювати тільки окремі операції й напрямки діяльності; вони здійснюють фі­нансовий контроль разом з іншими покладеними на них функціями. До таких органів належать Державна податкова служба, Державне казначейство, Державна митна служба, Антимонопольний комітет, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Фонд дер­жавного майна, Державна інспекція з контролю за цінами.

Розглянемо докладніше функції державного фінансового контро­лю окремих суб'єктів.

Рахункова палата — це орган контролю, який утворюється зако­нодавчим органом — Верховною Радою України, підпорядкований і підзвітний їй, діє самостійно і незалежно від інших органів держави.

Згідно із Законом України "Про Рахункову палату" [21] основне завдання Рахункової палати полягає в організації і здійсненні конт­ролю за своєчасним виконанням видаткової частини Державного бюджету України, а також у контролі:

• за витрачанням бюджетних коштів за обсягами, структурою та цільовим призначенням;

• за утворенням і погашенням внутрішнього та зовнішнього боргу України, визначенням ефективності та доцільності видатків державних коштів, валютних і кредитно-фінансових ресурсів;

• за фінансуванням загальнодержавних програм економічного, нау­ково-технічного, соціального і національно-культурного розвитку, охорони довкілля;

• за дотриманням законності щодо надання Україною позик і еконо­мічної допомоги зарубіжним державам, міжнародним органі­заціям, передбачених у Державному бюджеті України;

• за законністю та своєчасністю руху коштів Державного бюджету України та коштів позабюджетних фондів в установах Національ­ного банку України та уповноважених банках.

До функцій Рахункової палати належать контроль за виконанням законів України та прийнятих Верховною Радою України рішень, за виконанням Державного бюджету України, за фінансуванням за-


гальнодержавних програм, використанням за призначенням коштів загальнодержавних цільових фондів та позабюджетних фондів орга­нами виконавчої влади; ефективністю управління коштами Держав­ного бюджету Державним казначейством України, законністю і своєчасністю руху цих коштів у НБУ, уповноважених банках і кре­дитних установах України; інвестиційною діяльністю органів вико­навчої влади, виконанням рішень Верховної Ради України про надан­ня Україною зовнішніх позик і економічної допомоги; за дорученням Верховної Ради України перевірка кошторису витрат, пов'язаних з її діяльністю, а також діяльністю допоміжних органів і служб Президе­нта та апарату Кабінету Міністрів України; підтримання зв'язків з контрольними органами зарубіжних держав і укладення з ними уго­ди про співробітництво.

Рахункова палата має такі повноваження:

• здійснює експертно-аналітичні, інформаційні та інші види діяль­ності, що забезпечують контроль за використанням коштів загально­державних цільових фондів, позабюджетних фондів, а також за цільовим використанням фінансово-кредитних і валютних ресурсів при реалізації загальнодержавних програм;

• здійснює фінансові перевірки, ревізії в апараті Верховної Ради України, органах виконавчої влади, НБУ, Фонді державного май­на України, інших підзвітних Верховній Раді України органах, а також у місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування, на підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності в тій частині їх діяльності, що стосується викорис­тання коштів Державного бюджету України;

• організовує і здійснює оперативний контроль за використанням коштів Державного бюджету України за звітний період;

• здійснює комплексні ревізії і тематичні перевірки за окремими розділами та статтями Державного бюджету України;

• має право вимагати від керівників установ і організацій, що пере­віряються, будь-яку інформацію про фінансово-господарську діяльність.

Рахункова палата не має територіальних органів, тому в межах своєї компетенції може залучати до контрольно-ревізійної діяльнос­ті решту державних контролюючих органів та їх представників, а також має право на договірний основі залучати до ревізій і переві­рок недержавні аудиторські служби та окремих висококваліфікова­них спеціалістів.


Державна контрольно-ревізійна служба — це контролюючий ор­ган, який утворюється виконавчою владою держави, діє при Мініс­терстві фінансів України і підпорядковується йому.

Ця служба виконує контрольні функції, які полягають у здійснен­ні ревізій і перевірок:

• фінансової діяльності, стану збереження коштів і матеріальних цінностей, достовірності обліку і звітності в міністерствах, відомст­вах, державних комітетах та інших органах державної виконавчої влади, у державних фондах, бюджетних установах, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують кошти з бюджету та державних валютних фондів;

• правильності витрачання державних коштів на утримання місцевих органів державної виконавчої влади, установ і організацій, що діють за кордоном і фінансуються за рахунок державного бюджету;

• повноти оприбуткування, правильності витрачання і збереження валютних коштів.

Нині діяльність органів ДКРС зосереджується переважно на контролі за цільовим і ефективним використанням бюджетних кош­тів та їх збереженням, максимальним відшкодуванням збитків за ра­хунок винних посадових осіб, мобілізації платежів до Державного бюджету та інших надходжень, що не були відображені в обліку та звітності і встановлені перевірками (разом з правоохоронними орга­нами) діяльності суб'єктів господарювання недержавної форми вла­сності. У середньому більш як у 40 % випадків загальної кількості ревізій і перевірок виявляються факти незаконних витрат, недостач і розкрадань.

До складу ДКРС входять Головне контрольно-ревізійне управ­ління (ГоловКРУ) України, контрольно-ревізійні управління в Авто­номній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, а та­кож контрольно-ревізійні підрозділи (відділи, групи) у районах, містах, районах у містах (рис. 7.3).

До контрольно-ревізійних управлінь адміністративно-терито­ріальних утворень обласного рівня входять як відділи з контролю за певною сферою діяльності (освіта, охорона здоров'я, матеріальне виробництво тощо), так і територіальні відділи (районні та між­районні).

В інструкції ГоловКРУ України "Про порядок проведення ревізій і перевірок" [30] визначені основні завдання ревізій (перевірок) за та­кими групами установ, підприємств і організацій:


    Головне контрольно-ревізійне управління України  
    "  
    Контрольно-ревізійні управління адміністративно-територіальних утворень обласного рівня  
      V    
" Г     і'   "   ''
КРУ в АРК     КРУ в області (за 24 областями)   КРУ в Києві   КРУ в Севастополі
  ' г       1   іг   V  
    Контрольно-ревізійні підрозділи (відділи, групи) у районах, містах, районах у містах  
                         

Рис. 7.3. Структура ДКРС України

• фінансові органи і органи Державного казначейства АРК, облас­тей, районів, міст Києва і Севастополя;

• бюджетні установи;

• міністерства та інші центральні органи виконавчої влади;

• підприємства і організації державної та комунальної форм власності;

• підприємства і організації недержавного сектора економіки.

За першою групою основне завдання полягає в перевірці дотри­мання чинних нормативних актів щодо виконання бюджетів відповід­них рівнів, стану діяльності фінансових органів і органів Державного казначейства. Зокрема, ГоловКРУ України здійснює ревізію:





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 270 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент всегда отчаянный романтик! Хоть может сдать на двойку романтизм. © Эдуард А. Асадов
==> читать все изречения...

2395 - | 2153 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.