Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Теоретичні аспекти правового статусу іноземців в Україні




Вступ

Конституція України 1996 року істотно демократизувала правовий статус людини і громадянина. Це має позитивне значення і для забезпечення правового статусу іноземних громадян, що проживають в Україні. Для розуміння основ їхнього правового статусу в нашій республіці принципове значення має положення ст. 26 Основного Закону про те, що іноземці й особи без громадянства, що знаходяться в Україні на законних підставах, користуються тими ж самими правами і свободами, а також виконують такі ж обов'язку, як і громадяни України, – за виключеннями, установленими Конституцією, законами і міжнародними договорами України. Указується, що іноземцям і особам без громадянства може бути наданий притулок у порядку, установленому законом. Законодавство України про правовий статус іноземців одне з найбільш демократичних у світі, і повною мірою відповідає світовим стандартам взаємин держави з іноземцями і біженцями.

На території України проживають не тільки її громадяни, але й інші особи, правовий статус яких у визначеній мері відрізняється від правого положення її громадян. Розвиток міжнародних зв'язків України, її успішне входження у світове співтовариство, визнання більшістю країн світу має істотне значення для розширення гуманітарного співробітництва нашої держави з іншими країнами. І, насамперед, у сфері забезпечення прав і свобод людини і громадянина. У нашу країну усе більше приїжджає іноземців у наукових, культурних, туристичних і інших цілях. З моменту становлення України як суверенної, незалежної, демократичної, правової держави вона чітко проводить політику миру і мирного співіснування, що на сучасному етапі наповняється новим змістом у зв'язку з вступом у Раду Європи. Розвиваються зв'язки з країнами СНД. Політика миру і співробітництва з іншими країнами і народами базується на конституційному законодавстві, спирається на концепцію всілякого забезпечення прав і свобод особи, знаходить висвітлення в законодавстві України, у міждержавних договорах і угодах, у практичній діяльності органів державної влади.

На сучасному етапі інтенсивно йде процес зміцнення гуманітарного співробітництва України з іншими країнами, особливо Європейського континенту. Воно охоплює зв'язки держав у використанні масової інформації для забезпечення світу і безпеки народів, розширення міжнародних зв'язків у здійсненні політичних, соціально-економічних, особистих і культурних прав людини. Взаємодія держав і їхньої владної структур сьогодні особливо необхідно в зв'язку з рішенням у гуманному і позитивному дусі питань возз'єднання родин, висновку шлюбів між громадянами різних держав, розвитком контактів між людьми, організаціями, зміцненням співробітництва в сфері культури, мистецтва, науки, утворення, медицини, в інших областях життєдіяльності. Важливе роль в ефективній та плідній взаємодії відіграє законодавче закріплення в Україні статусу іноземних громадян, надання їм такого кола прав та свобод, яке відповідає вимогам Світового Співтовариства. Саме цей факт і зумовлює надзвичайну важливість та актуальність теми даної роботи на сучасному етапі.

Теоретичні дослідження проведені у 60–70‑х роках вченими колишнього СРСР стосовно правового статусу іноземців на сьогодні або є недостатніми, або не відповідають реаліям часу і потребують перегляду. У вітчизняній монографічній літературі питання правового статусу іноземців в Україні майже не знайшли свого висвітлення. Правовому становищу іноземців присвячені здебільшого окремі розділи навчальних посібників з міжнародного права. Тому питання правового статусу іноземців в Україні потребує самостійного теоретичного дослідження.

Метою даного дослідження є аналіз сучасного українського законодавства з питань правового статусу іноземців в Україні, реалізації ними своїх прав та обов’язків з метою внесення пропозицій щодо удосконалення правового регулювання суспільних відносин в цій сфері.

Методологічною основою дослідження став системний підхід, який виявився у комплексному аналізі правового статусу іноземців в Україні та порядку їх прав та обов’язків. Історичний метод дозволив дослідити розвиток доктрини із зазначених питань. Порівняльний метод застосовувався для виявлення позитивного правотворчого досвіду іноземних держав у досліджуваній сфері правового регулювання та можливості його переймання Україною. Використання методів моделювання та прогнозування дозволило формулювати редакції норм законодавства України, міжнародних договорів за її участю та запропонувати створення нових нормативно – правових актів України.


Теоретичні аспекти правового статусу іноземців в Україні

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 308 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студенческая общага - это место, где меня научили готовить 20 блюд из макарон и 40 из доширака. А майонез - это вообще десерт. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2376 - | 2323 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.