Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Принцип дії польового транзистора




Конструкція польового транзистора з керуючим p-n переходом

У такого ПТ канал протікання струму являє собою шар НП, наприклад, n-типу, вміщений між двома p-n переходами. Канал має контакти із зовнішніми електродами. Електрод, від якого починають рух носії заряду (у даному разі електрони), називається витоком В, а електрод, до якого вони рухаються – стоком С.

НП шари р-типу, що створюють із n-шаром два p-n переходи, виконані з більш високою концентрацією основних носіїв, ніж n-шар. Обидва p-шари центрично з'єднані і мають зовнішній електрод, що називається затвором З .

Принцип дії польового транзистора

Вихідна напруга підмикається між стоком і витоком (), а вхідна напруга (керуюча) – між витоком та затвором (), причому на затвор подається зворотна щодо витоку напруга. Зі змінами вхідної напруги змінюється ширина p-n переходів, що являють собою ділянки НП, збіднені носіями зарядів (запірний шар). Оскільки p-шармає більшу концентрацію домішки, зміна ширини p-n переходів відбувається, головним чином, за рахунок більш високоомного n-шару. При цьому змінюється переріз струмопровідного каналу, а отже і його провідність і відповідно вихідний струм Іс приладу.

Особливість цього транзистора полягає у тому, що на провідність каналу впливає як керуюча напруга U3B, так і напруга UCB. Вплив напруг на провідність каналу ілюструє рисунок

 

На рисунку а) зовнішню напругу прикладено лише у вхідному колі транзистора. Збільшення зворотної напруги на p-n переході призводить до зменшення провідності каналу за рахунок зменшення його перерізу (вздовж усього каналу). Та оскільки , вихідний струм Іс=0.

Рисунок б) ілюструє зміну перерізу каналу під впливом лише напруги . Коли UCB>0, через канал протікає струм. Внаслідок цього виникає розподілений по каналу спад напруги, що зростає у напрямку стоку. Сумарний спад напруги ділянки стік-витік дорівнює UCB.Відповідно, потенціали точок каналу вздовж нього неоднакові: зростають у напрямку стоку від нуля до UCB.Потенціал точок p-шару відносно витоку визначається потенціалом затвора відносно витоку і у даному випадку дорівнює нулю. У зв'язку із зазначеним, зворотна напруга, прикладена до p-n переходів, зростає у напрямку витік-стік і p-n переходи розширюються у напрямку стоку. Це явище призводить до клиновидного зменшення перерізу каналу. Підвищення напруги UCB викликає збільшення спаду напруги у каналі і подальше зменшення його перерізу, а отже, і провідності каналу. При певному значенні UCB межі обох p-n переходів змикаються і опір каналу стає великим.

Очевидно, що за сумарної дії UCB та U3Bзмикання p-n переходів відбувається швидше. При цьому у приладі діє автоматична система керування, що забезпечує протікання фіксованого значення Іс за подальшого після змикання росту UCB– струм через канал не залежить від UCB.

Аналогічно працюють транзистори з каналом р-типу, лише полярність напруг повинна бути зворотною.

Умовні позначення ПТ з керуючим p-n переходом:

Характеристики польових транзисторів:

1. Стокові (вихідні) характеристики, наведені на рисунку:

Стокові (вихідні) характеристики показують залежність струму стоку від напруги стік-витік за фіксованої напруги затвор-витік:

На ділянці 1 (0-а)маємо значну залежність Іс від вихідної напруги UCB. Це неробоча ділянка для випадку використання приладу як підсилюючого елемента. Тут його використовують як керований резистор.

На ділянці 2 (а-в) залежність вихідного струму від вихідної напруги мала. Це робоча ділянка у режимі підсилення.

Ділянка 3 відповідає пробою приладу.

Точці а відповідає змикання p-n переходів (напруга UCBa). Причому, чим вища напруга U (абсолютна величина), тим швидше змикаються p-n переходи.

Напруга на затворі, за якою струм вихідного кола Іс=0, називається напругою запирання або напругою відтинання U3B n. Числове значення U3B 0 дорівнює UCB у точці а ВАХ транзистора.

2. Стік-затворні (передаточні) ВАХ відображають залежність струму стоку від напруги затвор-витік за фіксованої напруги стік-витік:

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 803 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2239 - | 2103 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.