Оцінювання знань, умінь і навичок студентів з курсу „Правознавство” враховує види занять, передбачених навчальним планом, (лекційних та семінарських занять), виконання індивідуальних завдань (рефератів, індивідуальних навчально-дослідних та розрахункових завдань).
Студенти у процесі опанування навчальною дисципліною здійснюють підготовку до семінарських, практичних занять, яка обумовлює самостійне вивчення окремих питань, а в деяких випадках і тем за переліком рекомендованої літератури, виконують розрахункові письмові роботи за основними розділами курсу, виконують індивідуальні завдання (реферати, індивідуальні навчально-дослідні роботи тощо). Крім того, передбачається самостійна робота студента до підсумкового модульного контролю чи до складання іспитів. Виконання студентом зазначеної самостійної роботи передбачає методи контролю поточних (рубіжних) та підсумкових знань, які реалізуються шляхом:
· опитування на семінарських і практичних заняттях та індивідуальних консультаціях;
· фіксованих доповідей щодо проблемних і дискусійних питань;
· написання рефератів за індивідуальними завданнями;
· виконання домашніх навчально-дослідних та розрахункових завдань;
· поточне тестування; відпрацювання пропущеного матеріалу (занять);
· написання модульних контрольних робіт за основними структурними частинами курсу дисципліни (модулями);
· проведення підсумкового контролю.
ЗДІЙСНЕННЯ ПОТОЧНОГО ТА ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ
Поточний контроль усне опитуванняздійснюється під час проведеннясемінарських занять. Воно дозволяє виявити ступінь засвоєння матеріалу та самостійного опрацювання студентами навчального матеріалу, наукових джерел, фахових видань, виконання завдань. Індивідуальні завдання орієнтовані на перевірку вмінь самостійно поглиблено працювати з літературою над вирішенням конкретної проблеми, аналізувати різноманітні ситуації та здійснювати самостійну оцінку з розробкою конкретних пропозицій чи рекомендацій за отриманими результатами. В ході виконання домашніх письмових робітстуденти відпрацьовують практичні навички вирішення певних завдань з предмету дисципліни і набувають вміння творчого пошуку щодо поглиблення знань у сфері предмету дисципліни та прийняття рішень. Усі завдання повинні бути надруковані на аркушах формату А 4 і скріплені.
Модульний контроль здійснюється згідно з графіком навчального процесу після вивчення розділів навчальної дисципліни, об’єднаних у модуль, виходячи з оцінок поточного контролю та на підставі модульної контрольної роботи чи модульного тестування. Тест містить певну кількість запитань одиночного та множинного вибору, а також ситуаційні завдання, які охоплюють пройдений матеріал та мають комплексний характер щодо перевірки знань тем курсу дисципліни.
Підсумковий контроль здійснюється шляхом складання заліку.
Студент вважається допущеним до заліку, якщо він виконав усі види робіт, передбачених навчальним планом. Допуск до складання підсумкового контролю здійснюється шляхом оформлення залікової відомості.
Студенти, які не з’явилися на підсумковий контрольний захід без поважних причин, вважаються такими, що не склали залік.
КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ
· проводиться за шкалою, визначеною кафедрою, за такими критеріями:
· розуміння, ступінь засвоєння теорії та методології проблем, що розглядаються;
· ступінь засвоєння фактичного матеріалу курсу;
· обізнаність з основною (обов’язковою) та додатковою літературою, а також із сучасною вітчизняною і зарубіжною літературою з питань, що розглядаються;
· уміння поєднувати теоретичні знання з вирішенням практичних завдань при розгляді ситуаційних завдань, винесених на обговорення аудиторії;
· логіка, структура, стиль викладу матеріалу при виступах в аудиторії, уміння захищати свою позицію та здійснювати узагальнення інформації, отриманої з доповідей інших осіб.
Відповідаючи на білет, студент повинен показати знання програми навчального матеріалу, уміння пояснювати основні поняття, виділяти їх спільні і відмінні риси, порівнювати та аналізувати різні точки зору з проблемних питань, ясно викладати думки з поставлених питань.
З метою якісної оцінки рівня знань студентів при складанні заліку з навчальної дисципліни “Правознавство” використовуються “Критерії оцінки рівня знань студентів”, які містять основні вимоги до оцінки, а саме:
Оцінку “відмінно” отримує студент, якщо він:
- грамотно, повно, обґрунтовано, з посиланням на діючі нормативно-правові акти, відповів на всі запропоновані питання;
- показав глибокі і повні знання курсу;
- вільно володіє матеріалом;
- вміє аргументовано викладати сутність питань і застосовувати набуті теоретичні правові знання при розв’язанні практичних завдань.
Оцінку “ добре” отримує студент, якщо він:
1. засвоїв матеріал курсу;
2. вміє аргументовано викладати сутність питань і застосовувати правові знання для правильної оцінки конкретних ситуацій;
3. але не повно відповів на всі запропоновані питання або допустив несуттєві помилки.
Оцінку “ задовільно” отримує студент, якщо він:
- відповів на більшу половину запропонованих питань або частково відповів на питання, але без посилання на діюче законодавство;
- допустив суттєві помилки;
- нездатний правильно застосовувати правові знання для оцінки конкретних ситуацій.
Така оцінка виставляється також і у випадку недостатньо чіткої та послідовної відповіді на запитання.
Оцінку “незадовільно” отримує студент, який:
- не розкрив зміст запропонованих питань або допустив суттєві помилки, пов’язані з недостатнім знанням матеріалу курсу;
- не володіє нормативним матеріалом, юридичною термінологією;
- відповідь носить безсистемний характер.