Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Світова організація торгівлі як міжнародна економічна організація




Міжнародна торгівля є одним із важливих напрямів міжнародного економічного співробітництва. До таких організацій належить і Світова організація торгівлі (далі — СОТ), створена 1994 р. у м.Маракеші (Марокко) на основі Генеральної угоди з тарифів та торгівлі (ГАТТ).

Метою ж створення СОТ є здійснення міжнародних торговельних зв’язків через розроблення системи правових норм міжнародної торгівлі, контроль за їх дотриманням, а також забезпечення умов проведення багатосторонніх переговорів, спрямованих на глобальну лібералізацію торгівлі. СОТ діє в напрямі забезпечення тривалого і стабільного функціонування системи міжнарод­них торговельних зв’язків, лібералізації міжнародної торгівлі, досягнення рівноправності в торгівлі для всіх держав (із застосуванням норм про режим найбільшого сприяння, національний режим, заборону будь-яких форм дискримінації), поступового скасування митних і торговельних обмежень та вирішення інших завдань.

Членство в СОТ, як правило, передбачає обов’язкову участь держави у багатосторонніх угодах., СОТ є постійно діючою організацією, СОТ займається поряд з організацією міжнародної торгівлі іншими пов’язаними з нею питаннями, зокрема питаннями інтелектуальної власності.

Важливі принципи діяльності СОТ — це торгівля без дискримінації, розширення доступу до ринків, сприяння справедливій конкуренції, розумне використання митних зборів, заохочення розвитку і здійснення економічних реформ.

Правовою базою СОТ є ряд багатосторонніх торговельних угод,. Основні з них такі: Генеральна угода з тарифів і торгівлі (ГАТТ) 1994 р., яка визначає єдині норми і принципи міжнародної торгівлі товарами; Генеральна угода з торгівлі послугами (ГАТС), яка регулює відносини у торгівлі послугами; Угода про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (ТРІПС); Угода про правила і процедури вирішення спорів; Угода про сільське господарство; Угода про застосування санітарних та фітосанітарних заходів; Угода про технічні бар’єри в торгівлі; Угода про правила походження товарів; Угода про процедури імпорт­ного ліцензування; Угода про передвідвантажувальну інспекцію; Угода про пов’язані з торгівлею інвестиційні заходи; Угода про субсидії та компенсаційні заходи; Угода про захисні заходи.

СОТ здійснює міжнародну торговельну політику і міжнародну торгівлю на основі таких принципів:

  • принцип найбільшого сприяння і недискримінації;
  • принцип національного режиму;
  • принцип захисту національної промисловості;
  • принцип створення стійкої основи торгівлі;
  • принцип сприяння справедливій конкуренції;
  • принцип заборони кількісних обмежень імпорту;
  • принцип можливих дій в умовах надзвичайних ситуацій;
  • принцип регіональних торговельних домовленостей.

 

Міжнародні торговельні зв'язки здійснюються в основному фізичними та юридичними особами, діяльність яких регулюється внутрішнім правом. Робиться це по-різному. У результаті норми однієї держави нерідко суперечать нормам іншого. Будучи створеним на національній основі, право держав мало пристосоване до вимог міжнародної торгівлі. Все це створює перешкоди на шляху її розвитку, особливо в тих масштабах, які вона набуває в наш час.

Основним засобом вирішення проблеми є уніфікація, під якою розуміється створення за допомогою міжнародних договорів однакових норм, що підлягають сприйняттю правом держав і таким шляхом що забезпечують подолання розбіжностей у регулюванні міжнародних торговельних зв'язків.

Уніфікація - багатоплановий процес. Він відбувається на універсальному та регіональному рівнях, стосується норм загального та спеціального характеру. У ньому беруть участь як держави, так і організації.

Сьогодні на універсальному рівні уніфікацією зайнято чимало як міждержавних, так і неурядових органів і організацій. До найстарішим відноситься Гаазька конференція з міжнародного приватного права. Основна сфера її діяльності - уніфікація колізійного права, включаючи норми, які вирішують колізії права в галузі міжнародної торгівлі.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 408 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2385 - | 2188 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.097 с.