Існує легенда, яку Дісней охоче підтримував. Ніби він геть позбавлений музичного слуху - тому і його дитяча музична освіта, на якій наполягав батько, обмежилась гамами. Проте він поставив музичну серію “ Нехитрі симфонії ”, що відкрила новий і досить успішний етап в його творчості.
Дісней створить повнометражний музичний фільм “ Фантазія ”, де симфонічні твори супроводжуються рухомими малюнками. Один підбір композиторів чого вартий! Мусоргський, “ Ніч на Лисій горі ”, Бетховен, “ Пасторальна симфонія ”, твори Баха, “ Лускунчик ” Чайковського, “ Весна священна ” Стравінського, “ Аве Марія ” Шуберта... Над “ Фантазією ” він працював разом з видатним диригентом Леопольдом Стоковским. “ Зверніть увагу на цей пасаж, - говорив Уолт. - Я абсолютно виразно бачу ритмічний рух скрипкових смичків...” І майже соромливо додавав: “ Це моя власна, довільна реакція на музику, враження, які вона у мене викликає. Може бути, це мистецтво? Не знаю...”
Якось під час поїздки до США з Діснеєм зустрівся Сергій Прокоф'єв, зіграв йому ще не опубліковану п'єсу “ Петя і Вовк ” і подарував ноти. “ Цю музику я склав з надією, що вона коли-небудь викличе у вас бажання поставити по ній фільм ”, - сказав композитор. Уолт надію виправдав.
“ Дісней - разючий, неперевершений майстер у створенні звукозорових еквівалентів музики через самостійний рух линів та інтерпретації внутрішнього ходу музики... Інтонаційний жест в музиці він відчуває, як ніхто, і цей жест він вміє вплести в контури своїх фігурок. Це у Діснея геніально ”. Це Сергій Ейзенштейн. Так сама робота розвінчала легенду про музичної глухоті Діснея...
Успіх “ нехитрої симфонії ” не обійшовся без ложки дьогтю. Ділок, який займався просуванням фільму, самим нахабним чином обібрав майстра, присвоївши величезні суми. Багато пізніше, отримавши 8 мільйонів за легендарну “ Білосніжку і сім гномів ”, Дісней скаже: “ Мене не захоплює володіння грошима. Я міг би за бажання мати їх набагато більше. Але було б неправильним думати, що я не приділяю уваги грошам. Я дбаю про їх отримання як дбаю за робочим інструментом. Вони потрібні мені не дивідендами в банку, а для роботи ”. Чи не тому він був занадто скупий, коли мова йшла про особисті витрати та оплату співробітників?
Різнокольоровий успіх
З 1932 року на мультиплікатора обрушився дощ нагород. Першого “ Оскара ” за мальований фільм отримала його перша кольорова картина “ Квіти і дерева ”. Згодом хіміки зробили Діснею безцінний подарунок - розробили 1200 формул для отримання найрізноманітнішої гами відтінків всіх кольорів. У 1935-му Перший Московський міжнародний кінофестиваль зазначив третьою премією фільми “ Дивні пінгвіни ”, “ Міккі-диригент ” і “ Троє поросят ”. Тільки-но з'явившись на екрані, “ Троє поросят ” стали кіно-хітом. Успіху фільму багато в чому сприяла пісенька “ Хто злякався великого злого вовка? ” “ Нам не страшний сірий вовк ”), блискавично облетіла Америку, потім - мало не весь світ. Але не один лише бадьорий мотивчик залучив глядачів. У роки жорстокої кризи, що потряс могутні капіталістичні держави, припала до часу нескладна мудрість фільму: чим тремтіти і журитися, краще будувати міцний будинок і захищатися. Ходили чутки, що сам президент Рузвельт, стверджуючи свій “ новий курс ” подолання кризи, звернувся одного разу до людей які втратили віру у порятунок з питанням: хто злякався великого злого вовка? У тому ж 35-му особливою медаллю нагороджує Діснея Ліга Націй, розцінила його твори “ як символ міжнародної доброї волі ”. Це не було перебільшенням. Його добрі, щирі герої, викликали веселий сміх з'єднували дорослих і дітей, людей різних національностей і суспільного становища, різних поглядів і переконань. Всіх. Слава не запаморочила йому голову. Він цурався голлівудських урочистостей і помпезних збіговиськ. Для нього, за власними словами, “ набагато важливіше лягти раніше спати і з ранку добре почати роботу ”.