Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Практичне заняття 2. Теореми додавання і




МНОЖЕННЯ ЙМОВІРНОСТЕЙ

 

1. Теореми додавання ймовірностей.

2. Теореми множення ймовірностей.

 

Задача. Партія містить 12 стандартних і чотири нестандартні деталі. Навмання беруть три деталі. Знайти ймовірність того, що серед узятих деталей:

1) не менш як дві стандартні;

2) усі три нестандартні;

3) принаймні одна стандартна.

Розв’язання. 1) Нехай подія А – «серед трьох узятих деталей не менш як дві стандартні». Тоді її можна подати як суму двох подій: – «серед трьох узятих деталей дві стандартні і одна нестандартна» і – «усі три узяті деталі стандартні». Події несумісні, тому маємо:

Імовірності подій знайдемо згідно з класичним означенням імовірності.

Отже,

2) Подія В – «усі три взяті деталі нестандартні». Цю подію можна подати як добуток трьох подій де і -та деталь нестандартна, Умовою задачі не задано, що деталі беруться з поверненням. Отже, взяти три деталі разом – це те саме, що брати їх по одній без повернення, а тому події залежні. Згідно з цим імовірність події В обчислюємо так:

3) Подія С – «із трьох деталей принаймні одна стандартна». Протилежна подія – «усі три деталі нестандартні». Імовірність цієї події щойно знайдено: . Остаточно маємо:

 

Задача. Маємо 3 партії деталей. Перша партія складається з 10 стандартних і 3 нестандартних деталей, друга – із 15 стандартних і 4 нестандартних, третя – із 20 стандартних і 5 нестандартних деталей. Із кожної партії беруть по одній деталі. Знайти ймовірність того, що серед узятих деталей:

1) тільки одна стандартна;

2) тільки дві стандартні.

Розв’язання. Нехай згідно з умовою з кожної партії взято по одній деталі. При цьому можуть відбутися події , які полягають відповідно в тому, що деталь, яку взяли з першої, другої і третьої партії виявилась стандартною.

1) Подія А – «тільки одна із трьох деталей виявилась стандартною». Цю подію можна подати так: Групи подій, сумою яких є подія А, несумісні між собою, а події в кожній групі незалежні. Тому ймовірність події А обчислимо так:

2) Подія В – «тільки дві деталі із трьох виявились стандартними». Подамо цю подію через події та протилежні до них:

Подію В подано як суму несумісних груп подій. У кожній групі події незалежні. Знайдемо ймовірність події В:

 

Задача. Перевезення вантажів для підприємства забезпечують два автогосподарства, які з цієї метою щодня в першу зміну мають виділяти по одному автомобілю. Імовірність виходу автомобіля на лінію в першому автогосподарстві дорівнює 0,7, а в другому – 0,6. Знайти ймовірність того, що в першу зміну на підприємстві перевозитимуться вантажі.

Розв’язання. Розглянемо події: А – «на підприємстві в першу зміну перевозитимуться вантажі»; – «для перевезення вантажів прибув автомобіль із першого автогосподарства»; – «для перевезення вантажів прибув автомобіль із другого автогосподарства». Тоді Події сумісні, тому Очевидно, що події незалежні і Остаточно дістаємо:

 

Задача. Прилад складається із трьох вузлів, які працюють незалежно один від одного, причому другий і третій вузли взаємозамінювані. Ймовірності виходу з ладу вузлів на заданому часовому проміжку становлять відповідно 0,2; 0,3 і 0,4. Знайти ймовірність того, що протягом заданого часу прилад працюватиме.

Розв’язання. Розглянемо події: А – «прилад працює протягом заданого часу»; – «перший вузол працює»; – «другий вузол працює»; – «третій вузол працює». Подія А настає, якщо працюють перший та другий вузли, або перший та третій вузли, або всі три вузли разом. Звідси: За умовою задачі маємо, що події незалежні, а події – сумісні. Тому

Під час обчислення враховано, що умовою задачі задано ймовірності протилежних подій.

 

Задача. Ймовірність того, що справним є перший комп’ютер , другий – ,третій .Знайти ймовірність того, що справними є принаймні два комп’ютери.

Розв’язання. Нехай – подія, яка полягає в тому, що перший комп’ютер справний, – подія, яка полягає в тому, що другий комп’ютер справний, – подія, яка полягає в тому, що третій комп’ютер справний, – подія, яка полягає в тому,що справними є принаймні два комп’ютери.

Виразимо подію через події ,а також події їм протилежні.

Використовуючи теореми додавання та множення ймовірностей, маємо

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1928 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Есть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © Аристотель
==> читать все изречения...

2217 - | 2173 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.