Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розкрити роль та значення виставкових та мистецьких заходів як засобів підняття туристського іміджу України




Останнім часом все більшої популярності серед туристів набуває етнічний туризм. Етнічну культуру можна порівняти з унікальними екосистемами, які зберігаються переважно на природоохоронних територіях. Одним з чинників, що може позитивно впливати на відновлення культури етносів і народів, є туризм.

Етнічний туризм – поїздки для побачення з родичами, відвідання батьківщини своїх предків, знайомства з автентичною культурою, звичаями народу. Мотивацією до вибору етнічного туризму стає унікальність, неповторність культури того чи іншого етносу, її автентичність і атрактивність. Досить часто анімація стає складовою програми перебування туристів у країні чи регіоні. Ці програми передбачають різні форми ознайомлення з культурою того чи іншого народу. Серед них основними стають пізнавальні екскурсії по осередках культури, історії, архітектури.

Ефективними з точки зору популяризації народної культури стають етноанімаційні програми, представлені етнографічними музеями, особливо музеями народної архітектури і побуту. Ці музеї мають, як правило, всі умови для відтворення різного роду святковостей, обрядів, ритуалів, що яскраво характеризують національну культуру.

На прикладі Державного музею народної архітектури та побуту України можна пересвідчитися в ефективності музейної анімації. Щоправда, постійно діючої анімаційної групи, як у західних музеях типу „Скансен”, у цьому музеї немає, але анімаційна діяльність на його території відбувається регулярно і досить ґрунтовно. Музей протягом року пропонує відвідувачам цілу низку анімаційних заходів, серед яких слід виділити основні релігійні і дохристиянські свята: Різдво, Великдень, Трійця, Зелені свята, свято Івана Купала тощо. На території музею відбувається багато виставок, ярмарків, культурологічних акцій, важливою складовою яких є анімація. Так, щорічно у травні тут відбувається виставка-ярмарок сільського туризму „Українське село запрошує”. Представники регіональних осередків сільського туризму презентують на виставці свій туристичний продукт. Однією з основних форм презентації виступає етношоу. Кожен регіон представляє етноанімаційну програму, з якої гості дізнаються про особливості культури того чи іншого регіону. Спектр засобів виразності, запропонований етноаніматорами, включає фольклорні музику і танець, слово і пісню, обрядові дійства і ритуали.

Подібні виступи фольклорних колективів практикуються і під час міжнародних конференцій, семінарів, конгресів. У невимушеній, розважальній формі представники національних культур знайомлять гостей країни з автентичним мистецтвом свого народу.

Багато туристичних фірм при розробці екскурсійних та рекреаційних турів пропонують урізноманітнити процес відпочинку анімаційними програмами, що поєднуються з процесом харчування.

Як правило, це відбувається під час вечері або після неї. Базою для проведення подібних заходів стає ресторан готелю, де проживають туристи. В окремих випадках організатори пропонують туристам за додаткову плату відвідати спеціальні шоу-центри, які функціонують у багатьох туристичних і курортних містах світу. Тут виступи професійних фольклорних колективів відбуваються в залах типу вар’єте (зі столиками), де гостям пропонують скуштувати національні страви, солодощі і напої.

Великим фольклорним святом українців став Сорочинський ярмарок.

Головною темою ярмаркової анімації у Сорочинцах стало життя українського села. На спеціально облаштованих майданчиках реконструюються побутові події, виступають колективи художньої самодіяльності.

Попри досить яскраву палітру етноанімаційних подій, Україна лише на шляху до створення належних умов для розвитку і популяризації традиційних форм національної культури через анімаційну діяльність у туризмі.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-07; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 451 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2296 - | 2123 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.