Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Загальні поняття обліку експортних операцій




Експорт - це продаж товарів чи послуг іноземним суб'єктам господарської діяльності та вивезення продукції за межі митних кордонів України з метою отримання доходів від виробничої або інших форм господарської діяльності.

Експортна операція - комерційна діяльність, пов'язана з продажем та вивезенням за кордон товарів, робіт, послуг для передачі їх у власність іноземному контрагенту.

В умовах ЗЕД існують наступні види експортних операцій:

- експорт товару за наявні грошові кошти;

- експорт товару в межах державного або комерційного кредиту, або за рахунок відстрочки платежу;

- експорт товару на умовах консигнаційної угоди;

- експорт товару на умовах бартерної угоди;

- експорт товару в рахунок надання допомоги.

Крім товарів можливий ще експорт робіт (наприклад, будівництво об'єктів за кордоном) та експорт послуг (технічні послуги, навчання фахівців і т.п.).

Експорт товарів (робіт, послуг) може здійснюватися у разі виконання певних вимог: здійснення експортних операцій повинно бути передбачене її статутними документами;

контракт на експорт товарів (робіт, послуг) має бути укладений у письмовій формі і відповідати всім вимогам, встановленим Положенням про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів).

Експорт робіт, послуг класифікується як експорт капіталу, тобто як вивезення за межі України капіталу в будь-якій формі з метою отримання прибутку від виробничої та інших форм господарської діяльності.

Але при укладенні експортних угод слід пам'ятати, що деякі види експорту в Україні заборонені, зокрема: експорт з території України предметів, які представляють національне, історичне або культурне надбання українського народу, що визначається відповідно до ЗУ; експорт товарів, який здійснюється з порушенням прав промислової та інтелектуальної власності.

Детальний перелік товарів, експорт яких заборонений, затверджується ВР за поданням Кабінету Міністрів України.

Експортні товари — це товари, вивезені для реалізації за межі митного кордону України, незалежно від валюти, якою проводиться розрахунок.

При виборі методу експортування товару (прямого або через посередників) необхідно враховувати: кількість потенційних замовників; частоту продаж; тип продукту, що продається; обсяг замовлень.

Для здійснення експортної діяльності використовуються генеральні, разові та відкриті (індивідуальні) ліцензії. З кожного виду товару встановлюється лише один вид ліцензії.

В основі облікової вартості товарів лежить їх фактична вартість. Вона залежить від виду експортної операції.

Витрати на експорт товарів складаються з чотирьох основних елементів:

1) Витрати виробника товару: -собівартість продукції; -витрати на пакування та маркірування товару; - прибуток.

2) Витрати в країні експортера: -навантаження товару на складі продавця; перевезення товару зі складу до основного транспорту перевезення (залізничної станції, порту);

розвантаження товару (на залізничній станції, в порту); складування товарів в пункті перевалки вантажів (на залізничній станції, в порту); навантаження товарів на основний транспорт (судно, вагон, автомашину до пункту і перетину кордону); перевезення товару до кордону експортера; страхування товару до кордону експортера; інші витрати в країні експортера (комісійна винагорода посереднику, реклама,); експортні формальності (митне оформлення, експортне мито, сертифікат якості, ліцензія); перевезення товару до кордону імпортера.

3) Витрати на основне перевезення: транспортування товару від пункту перевалки в країні експортера до пункту перевалки в країні імпортера; страхування товару від пункту перевалки в країні експортера до пункту перевалки в країні імпортера.

4) Витрати в країні імпортера: розвантаження товару з основного транспортного засобу в пункт перевалки вантажів; складування товару в пункті перевалки; навантаження товару в пункті перевалки; перевезення товару від основного транспортного засобу до складу покупця; страхування товару в країні імпортера; розвантаження товару на складі покупця; доставка товару до пункту перевалки.

Експорт товару оформляється контрактом, 1 екземпляр якого зберігається у головного бухгалтера, що контролює стан розрахунків. Розрахунки за договором поставки здійснюються валютними операціями. У контракті обов'язково вказується порядок розрахунків за наявні грошові кошти чи в кредит, тобто з розстрочкою платежу.

Документальне оформлення експортного вантажу повинне відповідати вимогам міжнародних стандартів.

Відповідно до митного режиму «Експорт» суб'єкт ЗЕД, в залежності від предмету експорту, повинен подати до митниці наступні документи: вантажну митну декларацію;





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 735 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студенческая общага - это место, где меня научили готовить 20 блюд из макарон и 40 из доширака. А майонез - это вообще десерт. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2317 - | 2272 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.