Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Взаємовідносини з банком. Порядок відкриття поточного рахунку в інвалюті для юридичних та фізичних осіб




Основними суб’єктами міжнар.розрахунків є експортери, імпортери та банки, що їх обслуговують. Останні виступають не тільки в ролі посередників між експортерами й імпортерами. Вони виконують ф-ції кредиторів, що фінансують зовнішньо-торгові угоди, функції контролю, виступають також в ролі гарантів. Банки можуть висувати свої вимоги до умов розрахунків і форм платежу, які експортери й імпортери зобов’язані брати до уваги. Більшість розрахунків проводиться безготівково, через записи на банківські рахунки.

Поточний валютний рахунок – призначений для проведення безготівкових і готівкових розрахунків в ін..валюті при здійсненні поточних операцій.

Для відкриття поточного рахунку в іноземній валюті юридична особа подає уповноваженому банку такі документи:

■ заяву на відкриття рахунку, яку підписують керівник і головний бухгалтер;

■ картку із зразками підписів осіб, яким надано право розпоряджатися рахунком і підписувати платіжні та інші розрахункові документи, засвідчену відповідно до вимог;

■ копію свідоцтва про державну реєстрацію в органі державної виконавчої влади, засвідчену нотаріально чи органом, який видав це свідоцтво;

■ копію належним чином зареєстрованого статуту (положення), засвідчену нотаріально чи реєструючим органом;

■ копію документа, що підтверджує взяття підприємства на податковий облік, засвідчену податковим органом, нотаріально або уповноваженим банком;

■ копію документа про реєстрацію в органах Пенсійного фонду України, засвідчену нотаріально або органом, що видав цей документ.

Для відкриття поточного валютного рахунку фізична особа подає до уповноваженого банку такі документи:

■ заяву встановленого зразка;

■ паспорт чи інший документ, що посвідчує особу;

■ картку із зразком підпису, який проставляється в присутності працівника банку, що відкриває рахунок (картка засвідчується цим працівником);

■ ідентифікаційний код.

Між клієнтом і банком укладається договір на відкриття поточного рахунку в ін. валюті.

Порядок придбання, продажу та використання валютних коштів.

Операції купівлі й продажу інвалюти на території Укр здійснюють як резиденти, так і нерезиденти ч/з уповноважені банки й інші кредитно-фінансові установи, що одержали на це ліцензію НБУ. Порядок умов торгівлі ін.валютою визначається Правилами № 127.

Проводяться ці операції винятково на міжбанківському валютному ринку України, на аукціонах НБУ й уповноважених банках із продажу валютних засобів.

Інвалюта може здобуватися з ініціативи підприємства на різні цілі, а також для забезпечення виконання зобов'язань перед нерезидентами України.

На величину суми, необхідної для придбання інвалюти, впливають 2 фактори — обмінний курс гривні до відповідної ін.валюти, комісійна винагорода банку і збір у ПФ.

Збір у ПФ сплачується юрид. й фіз. особами в розмірі 1 % від суми в гривнях, витраченої на купівлю валюти, без обліку комісійної винагороди з цих операцій.

Для купівлі інвалюти на УМВБ підприємство подає заявку в уповноважений банк, у якій вказується: повне найменування покупця (поштова адреса, телефон, факс);П.І.Б. співробітника, уповноваженого на рішення питань з договорів;найменування і номер МФО банку;номер валютного рахунку;мета використання валюти;сума інвалюти;курс і сума в гривнях, відповідно до цього курсу;сума комісійної винагороди банку;зобов'язання покупця зробити своєчасну оплату придбаної валюти.

До заявки додається копія контракту. Після передачі заявки підприємство перераховує гривневий еквівалент у банк за аукціонним курсом попередніх торгів плюс комісійна винагорода. Крім комісійної винагороди уповноваженому банку покупець робить сплату комісії УМВБ у розмірі 0,2 % від суми угоди в інвалюті.

Продаж іноземної валюти

Операції з продажу іноземної валюти бувають наступні:

- обов'язковий продаж валютної виручки;

- обов'язковий продаж іноземної валюти, раніше придбаної на МВРУ і не використаної протягом 5 днів відповідно до цільового призначення;

- вільний продаж інвалюти.

Постановою НБУ «Про введення обов'язкового продажу надходжень в інвалюті на користь резидентів - юридичних осіб» № 349 від 04.09.98 р. передбачена необхідність продажу 50 % надходжень іноземної валюти, на користь резидентів – юридичних осіб, І групи Класифікатора іноземних валют.

Зазначеним документом визначений також перелік засобів в іноземній валюті, які не підлягають обов'язковому продажу:

- засоби, які надходять у виді кредитів (позик, фінансової допомоги) від уповноважених банків і уповноважених кредитно-фінансових установ;

- засоби, що переводяться на територію України з метою здійснення інвестицій;

- депозити, розміщені резидентами в уповноважених банках і уповноважених кредитно-фінансових установах (включаючи відсотки, нараховані з них);

- засоби, які надходять безкоштовно у виді добровільних пожертвувань;

- %, нараховані на залишки засобів в інвалюті на рахунках резидентів - юридичних осіб.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 540 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2418 - | 2130 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.