Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


А, 8 - перелік необхідних для реєстрації документів




5. Заява в довільній формі на офіційному бланку суб'єкта підприємницької діяльності - заявника за підписом його керівника.

6. Інформаційна картка зовнішньоекономічного договору (контракту).

7. Оригінал зовнішньоекономічного договору з усіма додатками, специфікаціями, а також його копія, засвідчена у встановленому порядку.

7а. Оригінал іншого договору і його засвідчені копії, якщо виконання зовнішньоекономічного договору доручено іншому суб'єкту ЗЕД.

8. Документ, що свідчить про оплату послуг за реєстрацію зовнішньоек договору.

9. Перевірка достовірності інформації, зазначеної в документах. Розгляд документів, поданих для обліку (реєстрації), здійснюється тільки: 1) на предмет відповідності даних контракту даним інформаційної картки зовнішньоекономічного договору; 2)відповідності контрактних цін індикативним.

Несанкціоновані дії органів, уповноважених здійснювати реєстрацію.

10. Право вимоги. Заборонено вимагати документи та інформацію, крім зазначених вище.

11. Відмова в реєстрації зовнішньоек договору допускається лише в таких випадках:

· при неподанні всіх необхідних для реєстрації документів;

· при невідповідності даних контракту даним інформаційної картки;

· якщо умови зовнішньоек договору не відповідають законодавству України;

· якщо до суб'єктів ЗЕД України, які звернулися за реєстрацією зовнішньоекономічного договору, застосовані санкції відповідно до ЗУ "Про ЗЕД";

· якщо існує заборона з боку іноземних держав щодо ввезення на їхню митну територію відповідних товарів походженням з України;

· якщо вичерпані імпортні квоти (контингенти), встановлені іноземними державами і митними союзами на ввезення відповідних товарів походженням з України;

· якщо до іноземного контрагента - суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності України - застосований режим індивідуального ліцензування;

· якщо є інформація щодо порушення суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності законодавства України.

Підсумок реєстрації.

Зовнішньоекономічний договір (контракт) вважається зареєстрованим, після чого можна приступити безпосередньо до здійснення зовнішньоекономічних операцій.

Відображення в обліку зобов'язань за зовнішньоекономічними контрактами. Балансовий облік.

Процеси постачання та реалізації на будь-якому підп.-ві необхідно розглядати як такі, що складаються з окремих госп операцій - угод. Такі операції, як правило, здійснюються за згодою сторін, тому вони оформлюються і виступають у формі договорів. В б/о відображення договірних зобов'язань ведеться як на балансових рахунках, так і поза балансом. Коли договір попадає безпосередньо в баланс через його об'єкт, на облік процесів постачання (реалізації) впливають істотні і звичайні умови. Договори, що планують обмін та відповідають критеріям неухильності, виступають об'єктами позабалансового обліку. (для 14 вопр.тоже)

Балансовий облік

Часто підприємства укладають договір купівлі-продажу, яким передбачається, що перехід права власності на товар виникає після його оплати. Бухгалтерія такого підприємства повинна враховувати наявність в договорі умов про перехід права власності і відображати відповідним чином. Це означає, що списувати продукцію з балансу навіть після її відвантаження не можна. Крім того, не виникає в момент відвантаження і податкових зобов'язань з ПДВ та податку на прибуток.

Відобразити таке відвантаження можна на субрахунках, які підприємство має право самостійно вводити.до синтетичних рахунків. Наприклад, можна ввести окремі субрахунки по рахунках 26 "Готова продукція" - 262 "Відвантажена продукція", а по рахунку 28 "Товари" -286 "Відвантажені товари". За умови використання запропонованих субрахунків, продавець буде відображати відвантаження: Д-т 262 і К-т 261. Покупець повинен показати таку продукцію на субрахунку 023 "Матеріальні цінності на відповідальному зберіганні".

Якщо в термін, передбачений договором, переданий товар не буде оплачений або не відбудуться інші обставини, при яких право власності переходить до покупця, продавець має право вимагати від покупця повернути йому товар, якщо інше не передбачено договором. В цих випадках покупець формально ще не є власником отриманого товару і тому не мас права відображати його на балансових рахунках - він повинен відображати товар по дебету рахунку 02 "Активи на відповідальному зберіганні". В подальшому можливі два варіанти:

· оплата товару (або настання інших прямо обумовлених в договорі обставин) і перехід його у власність покупця;

· повернення товару постачальнику. В першому випадку здійснюються наступні бухгалтерські записи:

· зняття товару з позабалансового обліку - К-т рахунку 02 "Активи на відповідальному зберіганні";

· оприбуткування товарів - Д-т рахунків обліку активів (281 "Товари на складі") - К-т 63 рахунку "Розрахунки з постачальниками і підрядниками".

У випадку повернення товару це відображається лише одним бухгалтерським записом (на підставі відповідних актів передачі і накладних) -К-т рахунку 02 "Активи на відповідальному зберіганні".

В договорі можна також обумовити, що до переходу права власності на товар до покупця останній є орендарем переданого йому товару (договір найму-продажу). При цьому, якщо інше не передбачено договором, покупець стає власником товару з моменту оплати товару.

15. Відображення в обліку зобов'язань за зовнішньоекономічними контрактами. Позабалансовий облік. + См. Вопр.14.

Договірні зобов'язання обліковуються на позабалансовому рахунку 03 "Контрактні зобов'язання". Цей рахунок призначений для узагальнення інформації про наявність та рух зобов'язань по укладених контрактах, а також контролю за їх виконанням. На рахунку 03 "Контрактні зобов'язання" здійснюється облік по деривативах (форвардних і ф'ючерсних контрактах, опціонах) та інших контрактах.

Дериватив - стандартний документ, що засвідчує право або зобов'язання придбати або продати цінні папери, матеріальні або нематеріальні активи, а також кошти на визначених ним умовах у майбутньому. Відповідно до виду цінностей деривативи розподіляються на фондові, валютні, товарні.

Основними ознаками форвардного валютного контракту є те, що це:

· обов'язковий до виконання контракт;

· це контракт на конкретну суму в іноземній валюті. Суб'єкт господарювання не може вибрати для купівлі або продажу суму, більшу або меншу тієї, що вказана в контракті;

· контракт повинен бути виконаним на конкретну дату в майбутньому.

Іншим видом строкових договорів є ф'ючерси. У 99 % випадків ф'ючерсний контракт використовується не для страхування ризиків, а з метою одержання спекулятивного доходу, тому що він не виконується. У випадку використання ф'ючерсів для зменшення ризиків він стає схожим на форвардний контракт, якщо зміна цін задовольняє його власника, а у протилежному випадку схожий на опціон. Особливістю опціонних контрактів є те, що вони можуть взагалі не виконуватись, якщо, наприклад, валютний курс змінився в сторону невигідну для держателя такого контракту.

Облік зобов'язань здійснюється в оцінці, передбаченій контрактами.

Списуються контрактні зобов'язання з рахунку у разі виконання, ліквідації, відмови від виконання, передачі або продажу зобов'язання за контрактом іншим особам.

Аналітичний облік контрактних зобов'язань ведеться за видами зобов'язань.

Для підвищення ефективності використання облікової інформації підприємство може вести до позабалансового рахунку 03 "Контрактні зобов'язання" субрахунку 031 "Договірні зобов'язання" і 032 "Договірні права".

Контроль за виконанням оплати окремих договорів здійснюється за допомогою комп'ютерних програм. Аналітичний облік буде вестись в двох паралельних розрізах - контрагентів та договорів.

Інші договірні зобов'язання і права обліковуються на рахунках 04 "Непередбачені активи й зобов'язання" і 05 "Гарантії та забезпечення надані". Зокрема, на рахунку 05 відображається: 1) вартість активів підприємства, які оформлено договорами застави (та за сумами, визначеними в них), при цьому з балансу вартість цих активів не списується; 2) вартість прийнятих на себе зобов'язань за договорами поруки.

Облік забезпечення здійснюється за вартістю, вказаною в документах про гарантії та забезпечення. Аналітичний облік гарантій та забезпечень ведеться за кожною наданою гарантією та забезпеченням.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 580 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2351 - | 2153 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.