Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Нормативна база, яка регулює зовнішньоекономічну діяльність підприємств




Основним законом, який регламентує ЗЕД є: 1.закон України про зовнішньоекономічну діяльність;2.положення про порядок видачі разових ліцензій, закон УКР.про регулювання товарообмінних (бартерних операціях) у сфері ЗЕД; 3.ЗУ «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україні», митний кодекс України, правила «Енкотермс 2000», конвенції ООН, ЗУ Про режим іноземного інвестування, ЗУ про міжнародні договори України, ЗУ про між нар. Приватне право; ПСБО 21.

Органи, які здійснюють валютне регулювання, їх функції та вповноваження

Головною ланкою системи управління зовнішньо-екон. Зв’язками України є:міністерство зовнішньо-економічних зв’язків і торгівлі. Окремі сфери ЗЕД регулюють: 1.міністерства економіки України;2НБУ;3.державна митна служба (здійснює митний контроль в Україні);4.антимонопольний комітет України (контролює додержання суб’єктами ЗЕД антимонопольного законодавства);4.міжвідомча комісія з між народ.торгівлі.6.кабмін. і ВР.7.органи місцевого управління ЗЕД. До компетенції ВР України належить: прийняття, зміна та скасування законів, що стосуються ЗЕД; затвердження головних напрямів зовнішньоек.політики України; уклад. міжнар.договорів відповідно до ЗУ про міжнародні договори. КабМін: вживає заходи для здійснення зовнішньоек.політики Укр. відповідно до ЗУ; здійснює координацію діяль-сті міністерств, держ.комітетів та відомств України з регулювання зовнішньоек.діяль-сті; приймає нормативні акти з питань ЗЕД. НБУ: зберігаєі використовує золотовалютний резерв Укр. та інш. держ.коштовностей; представляє інтереси Укр. у відносинах з центр.банками інших держав; регулює курс нац..валюти Укр.до грош.одиниць інших держав.

Відповідальність за порушення валютного законодавства: види та санкції.

До правопорушень банків, інших кредитно-фінансових установ, резидентів і нерезидентів валютне законодавство відносить: - пропуск термінів розрахунків у валютних операціях при виконанні зобов’язань за угодами; -здійснення валют.операцій без генеральної чи індивід.ліцензіїї НБУ; -незаконне приховування в інш.державах валютних цінностей, що належать резидентам; несвоєчасне подання, приховування або перекручення звітності про валютні операції.

За вказані порушення передбачені санкції: -штраф у розмірі, еквівалентому вартості валютних цінностей на суму яких відбулось порушення; -штраф у сумі, що встановлюється НБУ: пеня; позбавлення ліцензії НБУ; виключення з реєстру банків та кредитно-фінансових установ.

Відповідальність за конкретні види правопорушень передбачена в Декреті КабМіну «Про систему валютного регулювання і валют.контролю», положенні НБУ про валют.контроль

Завдання обліку ЗЕД

Організація та здійснення зовнішньоекономічної діяльності потребують дотримання певних цілей дотриманням наступних вимог:

ü відображення в бухгалтерському обліку валютних операцій в валюті їх здійснення та паралельно в валюті звітності за курсом НБУ на дату здійснення такої операції;

ü своєчасне надання адміністрації, податковим і статистичним органам інформації про результати діяльності підприємства, в т.ч. зовнішньоекономічної;

ü забезпечення своєчасних і правильних розрахунків за зовнішньоторговельними операціями.

Для виконання зазначених вимог та досягнення поставлених цілей необхідно вирішити комплекс задач бухгалтерського обліку (рис 1.3).





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 507 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2294 - | 2150 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.