Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Ий принцип ТД. Ентропія. Статистичне тлумачення 2-го принципу ТД




Перетворення Лоренца. Власний час. Додавання швидкостей.

Перетворення Лоренца – це сукупність формул, за якими треба перетворювати координати і час подій в одній інерціальній системі, щоб правильно описати її в іншій інерціальній системі. Відповідно до спеціальної теорії відностності перетворення Лоренца дають перехід від однієї інерціальної системи відліку до іншої, пов”язують фізичні величини в двох інерціальних системах відліку, коли рухома система відліку, зберігаючи паралельність відповідних осей, рухається вздовж осі ОХ. Ці формули мають вигляд:

; ;

Де v – переносна швидкість рухомої системи, с – швидкість світла у вакуумі, x,y,z,t – координати і час події в нерухомій системі відліку, , , , - в рухомій системі відліку. Формули Лоренца втрачають свій зміст, коли v = c, о скільки тоді в знаменнику з”являється нуль, а ділення на нуль неможливе. Це означає, що ніякі дві системи відліку не можуть мати відносну швидкість, яка б дорівнювала швидкості світла. Власний час – час Δ t ′, який відлічується годиником, що рухається разом з рухомим об”єктом або системою відліку, в якій годинник нерухомий. Якщо інерціальна система К умовно нерухома, а відносно неї рухається інша інерціальна система відліку К′ (з якою нерухомо зв”язаний годинник з відносною швидкістю v, то час Δ t ′, показаний цим годинником, менший від часу Δ t, який показують годинником в системі К

< Δ t,

отже власний час рухомого об”єкту завжди менший ніж відповідний проміжок часу в нерухомій системі, а рухомий годинник іде повільніше, ніж нерухомий. Нехай у двох системах відліку К і К′ вивчається рух тіла, яке переміщується прямолінійно і рівномірно паралельно осям х і х′ обох систем відліку. Нехай швидкість тіла визначена в системі К є u а швидкість того самого тіла визначена в системі К′ рівна u′. Швидкість системи К′ відносно К позначимо v. Тоді релятивіська формула додавання швидкостей: .

БІЛЕТ 24

ий принцип ТД. Ентропія. Статистичне тлумачення 2-го принципу ТД.

2-й принцип ТД у різних тлумаченнях: Ф ормулювання Клаузіуса: теплота не може самодовільно переходити від більш холодного до більш нагрітого тіла. Формулювання Томсона: неможливий циклічний двигун, який б виконував роботу лише за рахунок охолодження джерела. Формулювання Больцмана: природа прямує від стану з менш імовірного до стану більш імовірного. Ентропія (з грец. поворот, перетворення) – функція стану системи, яка визначається тим, що її повний диференціфл dS при елементарному оборотному процесі дорівнює відношенню нескінченног малої к-сті теплоти δQ, що її дістала система, до термодинамічної температури Т системи. При оборотнтх процесах (процес, при якому проведеному в оберненому напрямку система система проходить через ті ж проміжкові стани, що і в прямому напрямку): ∫δQ/T=dS. При необоротних процесах (процес, який не може бути проведений оборотним шляхом): ∫δQ/T<S2-S1. Фізичний зміст етропії: будь-яка система, яку залишаємо на саму себе, буде прямувати до рівноважного стану. Рівноважний стан є найбільш імовірним і ентропія буде максимальною. Ентропія визначає напрям протікання природничних процесів. Л.. Больцман виявив звязок між ентропією та імовірністю: S=klnw, де w – ТД-на імовірність.

Основне р-ня ТД: TdS=dU+δA.

Основна нерівність ТД: TdS>dU+δA.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 518 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Велико ли, мало ли дело, его надо делать. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2455 - | 2137 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.