Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 


Технології соціально-психологічної реабілітації




Підготовка сучасного фахівця напряму підготовки Соціальна педагогіка передбачає отримання конкретної спеціалізації. Навчальний курс «Технології соціально-психологічної реабілітації» упроваджений в навчальний план підготовки майбутніх соціальних педагогів зі спеціалізацією Соціально-психологічна реабілітація.

Мета курсу— формування основ професійної компетентності в галузі проектування та реалізації в різних інституційних умовах технологій соціально-психологічної реабілітації різних категорій осіб зі специфічними соціальними потребами й проблемами.

Когнітивні вимоги характеризуються наступними компетенціями:

  • використання теоретичних і практичних знань для проектування реабілітаційної середовища, для аналізу різних технологій соціально-психологічної реабілітації, для організації соціального партнерства, для побудови системи оцінки власної діяльності;
  • поповнення професійних знань на основі використання сучасних джерел інформації і участі в інноваційних дослідженнях;
  • вибір тієї чи іншої концепції, підходу, технології на основі її критичного осмислення.

Завдання:

  • сприяння освоєнню методологічної бази професійної соціально-психологічної реабілітації;
  • підготовка до вирішення професійних завдань з розробки і застосування технологій соціальної-психологічної реабілітації осіб різного віку з порушеннями сенсорної, інтелектуальної, мовної і рухової сфери;
  • формування професійної компетентності в частині проектування та реалізації технологій соціально-психологічної реабілітації стосовно до осіб з різними поведінковими розладами;
  • сприяння оволодінню технологічними основами професійної соціально-психологічної реабілітації щодо осіб, які потрапили у важку життєву ситуацію.

На екзамен виносяться такі питання:

Поняття і суть реабілітації. Соціально-психологічна реабілітація. Аналізпоняття реабілітація. Основні принципи реабілітації. Зміст реабілітації. Об’єкти та суб’єкти соціальної-психологічної діяльності. Завдання установсоціальної-психологічної реабілітації. Традиційні напрями соціально-психологічної реабілітації. Технологія індивідуальної соціально-психологічної реабілітації вихованця.

Соціально-психологічна реабілітація осіб з обмеженими можливостями здоров’я. Теоретичні основи соціально-психологічної реабілітації інвалідів: наукові концепції соціалізації і інвалідизації. Соціальні обмеження інвалідів і моделі інвалідності. Принципи і структура соціально-психологічної реабілітації. Соціальне середовище життєдіяльності інвалідів. Житлове середовище. Містобудівне середовище. Соціально-психологічне середовище. Освітнє середовище для інвалідів. Виробниче середовище як умова соціально-психологічної реабілітації інвалідів. Фізкультура і спорт як специфічна (оздоровча) середовище у соціально-психологічної реабілітації інвалідів. Середовище в стаціонарних установах соціального обслуговування осіб з обмеженими можливостями. Програми соціально-психологічної реабілітації: індивідуальна програма реабілітації інвалідів. Соціально-психологічна реабілітація осіб старших віку в стаціонарних установах соціального обслуговування. Реабілітаційна індустрія.

Технології соціально-психологічної реабілітації різних категорій осіб з обмеженими можливостями здоров’я. Особливості соціально-психологічної реабілітації інвалідів з порушеннями функцій опорно-рухового апарату. Соціально-побутова реабілітація інвалідів з порушеннями слуху. Соціальна реабілітація інвалідів з порушеннями зору. Особливості соціальної реабілітації інвалідів з психічними порушеннями і інтелектуальною недостатністю. Практика роботи установ соціального обслуговування інвалідів: вітчизняний і зарубіжний досвід. Реабілітаційні установи. Досвід реабілітації інвалідів за кордоном.

Особливості технологій соціально-психологічної реабілітації дітей з обмеженими можливостями здоров’я у сучасних умовах. Зміст понять інвалідність і реабілітація, види реабілітації. Технології соціально-психологічної реабілітації дітей з обмеженими можливостями здоров’я. Особливості соціально-психологічної реабілітації дітей-інвалідів, що мешкають поза сім’єю. Сучасні підходи до проблем дітей-інвалідів. Труднощі соціально-психологічної реабілітації дітей-інвалідів. Розвиток здібностей подолання труднощів соціальної-психологічної реабілітації. Практичне рішення проблем дитячої інвалідності.Особа фахівця та її професійна компетентність з соціально-психологічної реабілітації дітей з обмеженими можливостям здоров’я. Морально-етичні аспекти в роботі фахівця з соціально-психологічної реабілітації дітей з обмеженими можливостями здоров’я.

Технології соціально-психологічної реабілітації дітей з обмеженими можливостями здоров’я художньо-естетичними засобами. Професійно-трудова реабілітація в галузі образотворчого мистецтва. Типологія моделей реабілітації дітей. Проект навчально-реабілітаційного комплексу професійного навчання дітей з обмеженими можливостями здоров’я образотворчому мистецтву. Соціально-психологічний аспект реалізаціїпроекту. Художньо-естетичні засоби і технології соціально-психологічної реабілітації дітей з обмеженими можливостями здоров’я. Реабілітаційний потенціал образотворчих засобів мистецтва. Технологія соціально-психологічної реабілітації дітей з обмеженими можливостями здоров’я засобами давньоруського живопису. Бесіди з іконопису.

Технології соціально-психологічної реабілітації осіб з розладами поведінки. Технології соціально-психологічної реабілітації наркозалежних. Технології соціально-психологічної реабілітації осіб з алкогольною залежністю. Технології соціально-психологічної реабілітації осіб з поведінковими (нехімічними) формами залежності. Технології соціальної-психологічної реабілітації осіб з особистісними розладами.

Технології соціально-психологічної реабілітації осіб, які потрапили у важку життєву ситуацію. Технології соціально-психологічної реабілітації дітей, які залишилися без піклування батьків. Технології соціально-психологічної реабілітації неповнолітніх правопорушників та осіб, що вийшли з місць позбавлення волі. Технології соціально-психологічної реабілітації осіб літнього і похилого віку.

Технологія соціально-психологічної реабілітації людей, що страждають ігровою залежністю. Ігрова залежність: основні поняття та стадії. Технологія соціально-психологічної реабілітації людей, що страждають ігровою залежністю від азартних ігор іншою ігровою діяльністю. Технологія соціально-психологічної реабілітації та лікування людей, що страждають ігровою залежністю від ігрових автоматів. Реабілітація людей з ігровою залежністю від комп’ютерних ігор та Інтернету.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1420 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2373 - | 2051 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.