Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Заг. Характеристика системи оподаткування під-ств в Україні




Система оподаткування - це продукт діяльності держави, її важливий атрибут. Кожна держава формує свою систему оподаткування з урахуванням досвіду інших країн, стану економіки, розвитку ринкових відносин, необхідності вирішення конкретних економічних і соціальних завдань, власних національних особливостей.

Становлення системи оподаткування в Україні почалося з ухваленням 25 червня 1991 р. Закону "Про систему оподаткування". У ньому було визначено принципи побудови і призначення системи оподаткування, дано перелік податків, зборів, названо платників та об'єкти оподаткування. Таким чином було закладено основи системи оподаткування, створено передумови для її наступного розвитку.

Ураховуючи зміни в податковій політиці держави, необхідність дальшого вдосконалення оподаткування, 2 лютого 1994 р. було ухвалено другий варіант Закону "Про систему оподаткування". Третій варіант цього закону Верховна Рада України ухвалила 18 лютого 1997 р.

В останньому варіанті закону дано більш повне і чітке визначення принципів побудови системи оподаткування, а також понять системи оподаткування, платників податків і зборів, об'єкта оподаткування; обов'язків, прав і відповідальності платників податків; видів податків, зборів і порядку їх зарахування до бюджету та державних цільових фондів.

Система оподаткування - це сукупність податків і зборів, (обов'язкових платежів) до бюджетів різних рівнів, а також до державних цільових фондів, що стягуються в порядку, установленому відповідними законами держави.

Законом "Про систему оподаткування" визначено такі важливі принципи її побудови:

- стимулювання підприємницької виробничої діяльності та інвестиційної активності;

- стимулювання науково-технічного прогресу, технологічного оновлення виробництва, виходу вітчизняного товаровиробника на світовий ринок високотехнологічної продукції;

- обов'язковість;

- рівнозначність і пропорційність;

- рівність, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації;

- соціальна справедливість;

- стабільність;

- економічна обгрунтованість;

- рівномірність сплати;

- компетентність;

- єдиний підхід;

- доступність.

Підприємства сплачують як загально державні податки та місцеві под.. і збори.

Непрямі податки та їх вплив на господарську д-сть під-ва.

Непрямі п-ки —п-ки, які визначаються розміром споживання і не перебувають у тісному зв’язку з доходами або майном платника і встановлюються у вигляді надбавки до ціни товарів чи послуг.

Джерелом сплати є ціни або тарифи, оплачені споживачем.

ПДВ вноситься до ціни товарів і сплачується на всіх етапах руху товарі є ціноутворюючим елементом.

Основними елементами доданої вартості (база оподаткування) є: 1)вартість сировини, матер-в, компл-чих виробів без ПДВ; 2)сума амортизац-х відрахувань; 3)затрати пов’язані зі створеням матер-х благ; 4)сума прибутку; 5)сума акцизного збору; 6)сума мита.

Платниками п-ку є 1)підп-ва, в яких обсяг опадаткованих операцій протягом останніх 12 місяців перевищує 36000 неоподат-х мінімумів доходів громадян; 2)під-ва, які продають товари на митній терит-рії Укр. За готівкові кошти, сплач-ть п-к не залежно від обсягів продаж.

Існує 2 ставки оподаткування: 20% та нульова ставка (повне відшкодування п-ку сплаченого постачальниками за товари) – застосовують з продажу вітчизняних товарів за межі України.

Дата виникнення податкових забовязень – по першій із подій отримання або відгрузки.

Податковий кредит – це сума, на яку підприємство-платник п-ку має право зменшити податкове забовязання у звітному періоді.

Податковий період: якщо обсяг опад-них операцій перевищує 7200 неоподатк-них мінімумів громадян, то подат-вий період= календарному місяцю, якщо менше, то календарний місяць або квартал.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 368 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Люди избавились бы от половины своих неприятностей, если бы договорились о значении слов. © Рене Декарт
==> читать все изречения...

2447 - | 2243 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.