Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Практичні завдання до теми




Задачі для самоконтролю

Задача 1.

Комерційне підприємство звернулося до банку з проханням про надання кредиту на розширення виробництва в сумі 500 тис. грн.. строком на шість місяців. Відсоткова ставка за кредит становить 24% річних. Відсотки сплачуються щомісячно. Повернення кредиту передбачається почати через два місяці після видачі щомісячно рівними частками. Сласти графік погашення кредиту, якщо кредит буде виданий 3 червня, та визначити суму відсотків за кожний місяць.

Питання для самостійного вивчення

1. Календарне планування інвестиційного проекту.

2. Система державного регулювання економіки, що склалася у США 1929-1933 рр.

3. Сутність і державне регулювання в інвестиційній діяльності.

4. Інвестиційна привабливість України.

Рекомендована література

14,15,17,25

Термінологічний словник

«Амортизаційне» погашення інвестиційного кредиту – погашення (повернення) позички, яке здійснюється або однією сумою одночасно по закінченні строку користування позичкою, або періодично (поступово) протягом усього терміну дії кредитної угоди.

Адміністративні витрати – це загальногосподарські витрати, спрямовані на управління будівельно-монтажною організацією та її обслуговування, що не включаються у собівартість будівельно-монтажних робіт.

Альтернативна вартість – це втрачена вигода від використання обмежених ресурсів для досягнення однієї мети замість іншої або одного з найкращих варіантів, що залишилися.

Аналіз чутливості проекту – аналіз, за допомогою якого можна показати, як змінюється чистий прибуток або прибутковість інвестицій за різних значень заданих змінних (питомої продажної ціни, питомих витрат, обсягу продажів та ін.).

Балансова (бухгалтерська) вартість об’єкта – вид вартості, який визначається балансовим рахунком як сума його активів за мінусом зносу, а також сум короткострокових та довгострокових зобов’язань. При цьому основні фонди оцінюються з урахуванням останньої переоцінки за мінусом зносу та амортизації.

Будови – сукупність будівель та споруд (об’єктів), будівництво, розширення яких здійснюється, як правило, за єдиною проектно-кошторис­ною документацією зі зведеним кошторисним розрахунком вартості будівництва, на які у встановленому порядку затверджується титул будови.

Бюджет капітальний – це форма подання показників поточного чи оперативного фінансового плану капітальних вкладень (фінансового забезпечення реалізації інвестиційного проекту).

Бюджет поточний – форма подання показників поточного чи оперативного плану фінансового забезпечення операційної (виробничо-комерційної) діяльності підприємства за окремими аспектами цієї діяльності або окремими господарськими операціями.

Валові капіталовкладення – це загальна сума одноразових витрат капіталу на просте та розширене відтворення виробничих основних фондів та об’єктів соціальної інфраструктури.

Відкритий тендер з попередньою кваліфікацією – тендер, за якого пропозиції мають право подавати тільки ті претенденти, які за результатами попередньої кваліфікації допущені до участі в тендерах.

Відновлена (поточна) вартість – балансова вартість з урахуванням переоцінки активів на дату оцінки вартості.

Відсотковий ризик – ризик, який зумовлений тим, що середня вартість залучених коштів банку (депозитів та взятих у борг грошей) може протягом дії строку кредиту перевищити середню відсоткову ставку за кредит.

Внутрішня норма дохідності (IRR) – ставка дисконту, використання якої забезпечило б рівність поточної вартості очікуваних грошових відпливів та поточної вартості очікуваних грошових припливів від реалізації інвестиційного проекту.

Внутрішня, або фундаментальна, вартість – аналітична оцінка об’єкта нерухомості, яка базується на знаннях та обліку його фінансового стану, а також перспектив одержання прибутку та чистого доходу. Розрахунок внутрішньої вартості можливий за наявності доступу до повної інформації про оцінювальний об’єкт.

Генеральний підрядник – юридична особа, що найнята замовником на контрактній основі для забезпечення будівельно-монтажних робіт, включаючи пуск в експлуатацію.

Генеральні угоди – укладаються на виконання будівельно-монтажних робіт, а також на поставку і монтаж устаткування, коли генпідрядник бере на себе зобов’язання забезпечити виконання на об’єкті всього комплексу робіт і поставок.

Державна концесія – це уступка державою на відповідних засадах своїх майнових прав і прав на окремі види господарської діяльності недержавним компаніям, організаціям та іншим юридичним особам.

Державний інвестиційний кредит – кредит, який надається на фінансування капітальних вкладень виробничого призначення шляхом надання бюджетних позик безпосередньо міністерствам та відомствам, іншим державним органам виконавчої влади для фінансування підприємствами, організаціями та об’єднаннями через банківські установи об’єктів, будівництво яких тільки починається, на конкурсній основі, а також для фінансування раніш початих перспективних будов, технічного переоснащення та реконструкції діючих підприємств, які перебувають у державній власності, за пріоритетними напрямами економіки України.

Договірна ціна – це вартість робіт, за яку підрядна організація, визначена виконавцем робіт, згідна виконати об’єкт замовлення.

Ефект виробничого левереджу (або операційного важеля) – явище, за якого зміна виручки від реалізації продукції та послуг значно впливає на зміну прибутку.

Забудовник – юридична особа, яка забезпечує фінансування капітальних вкладень та їх освоєння підрядним або господарським способом.

Загальновиробничі витрати – витрати будівельно-монтажної організації, які включаються до виробничої собівартості будівельно-монтажних робіт.

Замовник – головна дійова особа або майбутній власник чи співвласник і користувач результатів проекту. Це юридична особа, яка видає замовлення на виконання робіт (послуг) на будівництво об’єктів, укладає підрядний договір (контракт), контролює вартість, терміни, якість виконаних робіт та здійснює їх оплату.

Зведення витрат – це кошторисний документ, що об’єднує зведені кошторисні розрахунки вартості будівництва.

Інвестиції – це кошти, цільові банківські вклади, паї, акції та інші цінні папери, технології, машини та устаткування, ліцензії, кредити,будь-яке інше майно, майнові права, інтелектуальні цінності, що вкладаються в об’єкти підприємницької та інших видів діяльності з метою одержання прибутку або досягнення соціального ефекту.

Інвестиції валові - сумарні вкладення, необхідні для відшкодування і приросту основного капіталу.

Інвестиції з фіксованим доходом – вкладення капіталу в об’єкти інвестування з наперед передбаченою ставкою дохідності (облігації, ощадні сертифікати, векселі, привілейовані акції, депозитні вклади).

Інвестиції портфельні – кошти, вкладені в цінні папери довготермінового характеру, які не передбачають отримання швидкого доходу.

Інвестиції реальні – вкладення в основний капітал і на приріст матеріально-виробничих запасів.

Інвестиції-інновації – одна з форм реального інвестування, що здійснюється з метою реалізації технологічних інновацій у практичну діяльність підприємства.

Інвестиційна вартість – конкретна вартість об’єкта, що оцінюється, для конкретного інвестора, виходячи з його особистих інвестиційних цілей.

Інвестиційна кредитоспроможність позичальника – можливість погашення інвестиційного кредиту в результаті успішної реалізації інвестиційного проекту.

Інвестиційна привабливість країни – це сукупність політичних, соціальних, інституційних, екологічних, макро- і мікроекономічних умов функціонування національної економіки, що забезпечує стабільність інвестиційної діяльності вітчизняних і зарубіжних інвесторів.

Інвестиційне кредитування – кредитування прямих інвестиційних заходів або реальних інвестицій (вкладень в основний капітал та на приріст матеріально-виробничих запасів).

Інвестиційний кредит – економічні відносини між кредитором і позичальником з приводу фінансування інвестиційних заходів на засадах повернення і, як правило, з виплатою відсотка.

Інвестиційний проект – це повний комплект організаційно-технічних і фінансово-економічних документів та заходів, необхідних для досягнення поставленої мети в умовах обмеженості наявних ресурсів з обов’язковим отриманням позитивного економічного чи соціального ефекту.

Інвестиційний цикл – період часу від ідеї до випуску продукції, який включає в себе розробку та реалізацію інвестиційного проекту і який охоплює три фази: передінвестиційну (попередні дослідження до остаточного прийняття інвестиційного рішення); інвестиційну (проектування, укладання договорів, підряду, будівництво); виробничу (етап експлуатації новостворених об’єктів).

Інвестиційні позики – позики, що йдуть на фінансування технічної реконструкції окремих існуючих підприємств певної галузі або регіону, створення нових підприємств або надання коштів на поповнення оборотних коштів підприємств.

Інвестор – це особа або група осіб (юридичних чи фізичних), що забезпечують інвестування даного проекту.

Інвестор – юридична (фізична) особа, яка приймає рішення про вкладення власних, позичкових або залучених коштів у формі капіталовкладень в об’єкти будівництва.

Інвесторська кошторисна документація – це сукупність кошторисів (кошторисних розрахунків), відомостей кошторисної вартості об’єктів (будов, пускових комплексів, черг будівництва, окремих об’єктів), складених на стадії розробки проектної документації.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 532 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Большинство людей упускают появившуюся возможность, потому что она бывает одета в комбинезон и с виду напоминает работу © Томас Эдисон
==> читать все изречения...

2535 - | 2193 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.015 с.