Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Позаурочні форми організації виховання




До найпоширеніших спеціальних форм організації виховної роботи належать: виховні бесіди, диспути, тематичні вечори, конференції, екскурсії, конкурси, спортивні гуртки, зустрічі з відомими людьми. науково-пошукова діяльність, презентації тощо.

Виховні бесіди проводяться здебільшого з проблем дисциплінарного порядку, морально-етичного, ідеологічного, полі­тичного. Вони здійснюються як педагогом, так і представниками керівництва навчального закладу. Бесіда є найбільш поширеною формою організації виховної роботи, оскільки може проводитися без попередньої підготовки, за першої потреби виявлення потрібної інформації.

Диспути як форма виховної роботи організовують для роз­в'язання дискусійних проблем, ситуацій шляхом вільного висловлення вихованцями своїх думок і вироблення ними най­більш прийнятних рішень. Вони проводяться під керівництвом педагога чи авторитетної у колах молоді особистості. Диспути сприяють пізнанню істинного, отриманню додаткової чи рані­ше не знаної інформації, "шліфуванню" своїх поглядів на життєво важливі події.

Тематичні вечори організовують актив вихованців, пред­ставник педагогів, або спільно належно від того, чому присвя­чується захід, якого рівня підготовки він потребує, реалізацію якої мети передбачає. Для таких форм виховної роботи харак­терною є масовість, пізнавальне спрямування, орієнтація на сприйняття змісту заходу аудиторією інтелектуалів. Такі ве­чори проводяться здебільшого на наукові, науково-популярні, етичні та естетичні теми.

Учнівські і студентські конференції організовуються науково-педагогічними кадрами навчального закладу, його окре­мого структурного відділення. Вони можуть бути присвячені виховним проблемам колективу, і тому є однією з форм орга­нізації виховної діяльності. Вихованці, зазвичай, готуються до виступів на теми, які є цікавими для них та їх ровесників. Інформація може суттєво виливати на мораль слухачів, якщо її ретельно готувати під керівництвом обізнаних із заявленою проблемою спеціалістів.

Екскурсії влаштовують як самі вихованці, так і під керівниц­твом педагогів. Вони спрямовані на отримання та накопичен­ня певної інформаціїі, безперечно, здійснення того чи іншого виховного виливу на молодь. Екскурсії сприяють організації вихованця та самовихованню, підвищенню свого інтелекту­ального рівня, наповненню життя цінними ідеями, збагачен­ню його цікавою і життєво необхідною інформацією.

Конкурси сприяють виявленню молодих талантів серед студентів. Вони стимулюють їх до правильної організації на­вчальної праці і відпочинку, викликають прагнення до жит­тєвої активності і спонукають до розвитку наявних здібностей. Задоволення від перемог у конкурсах призводить до високого рівня активності у навчанні. Конкурси бувають різними за своїм спрямуванням (спортивні, літературні, мистецькі). Вони підсилюють прагнення молоді до повноцінного життя, наси­чення його змістовними подіями.

Спортивні змагання як форма виховної роботи з молоддю мають досить вагоме значення для їх фізичного розвитку та вироблення впевненості у собі, стриманості, стійкості, бажан­ня досягати позитивних результатів. Вони організовуються як студентським активом відділення, факультету, так і викладачами фізичної культури за сприяння керівництва навчального закладу, педагогів. Спортивні змагання підвищують життєву активність тих, хто вчить, і тих, хто вчиться.

Зустрічі а відомими людьми,організовані за бажанням вихованців зі сприяння представників педагогічного складу або заплановані керівництвом навчального закладу, сприяють розвиткові у них наполегливості на шляху досягнення поставленої мети, орієнтують у виборі ідеалу або особистості, яка може слугувати зразком у професійному становленні, власному та громадському житті молодої людини. Вони є невід'ємною складовою виховної роботи, оскільки орієнтують молодь на все краще, змістовніше, вагоміше.

Науково-пошукова діяльність - форма організації виховання у ВНЗ у тому разі, коли вона спрямована фахівцями у напрямі розкриття змісту конкретної наукової проблеми. Пошуку фактів для підтвердження того чи іншого наукового явища, обгрунтування здобутої інформації і сприяє розвитку стриманості, наполегливості, активності, комунікабельності тощо. Науково-пошукова діяльність окремих студентів здебільшого базується на їх бажанні власного інтелектуального вдосконалення і зосередженні у подальшому житті своїх сил у сфері науково-дослідних установ за обраним профілем або викладання у ВНЗ.

Презентації останнім часом набули рівня форми організації виховної роботи, оскільки мають різне спрямування (особливо презентації наукових, науково-методичних, методичних, ху­дожніх видань) і допомагають молоді орієнтуватись у потоці необхідної інформації, добирати джерела як для навчання, так і з виховною метою: для пізнання цікавих явищ, пошуку зразків поведінки, підтвердження правильності чи неправиль­ності своєї життєвої позиції тощо. Вони стимулюють розвиток оціночних суджень, допомагають виробленню власної думки щодо ставлення до навколишнього світу.

Зазначені форми організації виховної діяльності мають сприяти примноженню духовних цінностей молоді. За умови правильного застосування вони забезпечують наповнення ви­ховного процесу необхідним змістом.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 446 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2250 - | 1984 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.