Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розрахунок економічної ефективності заходів з навчання персоналу




Оцінювання економічної ефективності професійного навчання персоналу передбачає виділення таких аспектів: особистісного, навчального закладу, організації та суспільного.
Особистісний аспект зводиться до методів економічної оцінки інвестування у людський капітал. Як правило, дослідники ефективності у сфері людського капіталу звертаються до техніки аналізу «витрати—вигоди» Аналіз за цим методом ділиться на три етапи: ідентифікація вигод (зисків) та їх вартісна оцінка з урахуванням фактору часу; ідентифікація витрат та їх вартісна оцінка також здійснюються з урахуванням фактору часу;

завершальним етапом аналізу «витрати—вигоди» є порівняння величини вигод з величиною витрат.

Для приведення вигод і витрат до одного моменту праці застосовують метод дисконтування. Розрахунок зисків від вкладень у людський капітал передбачає проведення прогресивного дисконтування вигід, порівняння їх з поточними витратами, оскільки вигоди, що отримаються у майбутньому, завжди мають для людей меншу цінність порівняно з тими вигодами, які одержуються сьогодні.
Відповідно до концепції людського капіталу різниця між дисконтованими величинами витрат і вигод — «чиста приведена вартість» — вважається критерієм доцільності інвестиційного проекту в людський капітал розраховується за формулою:

де NPV — чиста приведена вартість (net present value), грн.;
Bt — дохід від інвестицій у людський капітал в період t, грн.;
Ct — величина витрат у період t, грн.;
n — кількість періодів;
r — індекс ставки відсотка, або ставка дисконтування.
Застосування на практиці методу ускладнює та обставина, що важко вирішити, який рівень відсотка має бути вибраний як коефіцієнт дисконтування. Інвестиції в людський капітал є доцільними, якщо поточна вартість майбутніх вигод (грошових і моральних) більша або хоча б рівна витратам.
Для подолання труднощів, пов’язаних з розрахунком коефіцієнта дисконтування, для визначення ефективності інвестицій у людський капітал був запропонований метод внутрішньої норми віддачі. Цим методом оцінюються майбутні вигоди та інвестиційні витрати, вираховується ставка дисконтування, що урівнює поточну вартість вигод з інвестиційними витратами.
Внутрішня норма віддачі і являє собою таку норму відсотка, за якої приведена вартість майбутніх вигід дорівнює приведеній вартості витрат [1]:

До основних показників економічної ефективності професійного навчання кадрів у професійно-технічних та вищих навчальних закладах відносять такі: середня річна вартість утримання учня, студента чи слухача; середня вартість підготовки одного робітника, фахівця з вищою освітою, керівника; втрати коштів унаслідок відсіву учнів, студентів або слухачів у навчальних закладах.

Розглянемо методичні підходи до визначення показників економічної ефективності заходів з професійного навчання персоналу. Так, збільшення обсягів прибутку фірми за рахунок професійного навчання внаслідок підвищення продуктивності праці працівників розраховується за формулою:
(4.6)
де Eeп2 — річний економічний ефект від збільшення обсягу прибутку фірми у результаті професійного навчання персоналу, грн;

Пн1 і, Пнп2 і — середня продуктивність праці персоналу і- тої професії, які відповідно не пройшли і пройшли навчання за програмою підготовки, грн;

Чп i — чисельність працівників і- тої професій, які пройшли професійне навчання за направленням фірми, осіб;
і — рівень прибутку у розрахунку на 1 грн виготовленої продукції (наданих послуг) працівниками і- тої професії, %.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 554 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2210 - | 2142 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.