Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Загальні відомості про місце і час проходження педагогічної практики




Звіт

про проходження переддипломної педагогічної практики

студенткою ІV курсу групи В – 41

відділення дошкільної освіти

Батієвської Злати Михайлівни

в період з ____ по ____

у дошкільному навчальному закладі

Кременчуцької міської ради

Полтавської області

(ясла-садок) № 65 «Äåëüô³í»

 


Загальні відомості про місце і час проходження педагогічної практики.

 

У сьогоденні дошкільний навчальний заклад №65 – це заклад з власною моделлю художньо-естетичного виховання малюків, який відрізняється своїм стилем, традиціями, та особливістю освітньо-виховного процесу.

Тип ДНЗ – загального розвитку.

Вид ДНЗ – ясла-садок.

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №65 знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Êè¿âñüêà, 12.

Площа закладу – власна. Форма власності – комунальна.

Сайт - http://ds65.org.ua

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №65 відкрився у 1983 році. На сьогоднішній день ДНЗ №65 відвідує 265 дітей. У ньому функціонує 11 груп, з них: 1 молодших-3, 2 молодших-3, середніх-3, старших-2.

Режим роботи ДНЗ №65: 7.00.-17.30, чергова група 7.00.-19.00.

Наповнюваність груп відповідає нормам (271 дитина).

Завідуюча закладу – Ò³òàðåíêî Íàòàëÿ ²ëë³âíà, методист – Âàêóí Îëüãà Âàñèë³âíà.

Колектив дошкільного навчального закладу нараховує 50 працівників, в тому числі 23 педагогічних працівника: 1 завідуюча, 1 вихователь-методист, 18 вихователів, 2 музичних керівника, 1 керівник гуртка з вивчення іноземної (англійської) мови.

ФАХОВИЙ РІВЕНЬ ПЕДАГОГІВ:

В садочку працює педагогічний колектив, який впроваджує в практику сучасні методи та прийоми виховання, що допомагають зробити цікавим кожне заняття, змістовнішою кожну гру, пізнавальною кожну прогулянку.

Метою працівників закладу є забезпечення для кожної дитини повноцінного і гармонійного розвитку – розумового, психічного, фізичного.

Педагоги беруть активну участь у методичному житті міста, педагогічних об'єднаннях. Вони спостерігають роботу вихователів, виявляють кращі прийоми та методи їх роботи. Удосконалюються форми роботи з кадрами. Кожна служба має чіткий графік роботи. Всі питання роботи обговорюються на виробничих нарадах, п'ятихвилинках.

Суттєву допомогу в організації навчально-виховного процесу надають: медична сестра, лікар, музичні керівники.

Загалом, силою в справі успішного виховання та оздоровлення дітей – є психологічний комфорт, який створено теплими серцями та чуйними руками працівників дитячого садочка.

Працівники закладу прикладають всі сили для того, щоб наші діти були здоровими, дужими, щасливими і розумними, повними сил для вступу в нове життя – життя школярів.

Діяльність дошкільного закладу визначено Концепцією розвитку дошкільного навчального закладу та регламентується планом роботи на рік, який схвалений педагогічною радою, затверджений завідуючою та погоджений управлінням освіти.

Зазначено відповідність річного та календарного планування концептуальним та проблемним завданням, над якими працює колектив, що забезпечує раціональну й впорядковану роботу всіх підрозділів закладу в поетапній реалізації поставлених завдань.

Основні завдання дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 65 на 2014-2015 навчальний рік і оздоровчий період 2015року:

1. Забезпечувати системний підхід до організації дитячої праці як необхідної умови формування соціально - побутової компетентності вихованців, а також – невичерпного джерела розвитку творчих здібностей дітей.

2. Створювати належні умови для поліпшення співпраці між дошкільним закладом та школою з метою забезпечення наступності щодо впровадження державних стандартів в галузі дошкільної освіти та початкової школи з метою сприяння реалізації в освітньому процесі педагогічних інновацій, передового педагогічного досвіду задля удосконалення роботи з дітьми та їх батьками щодо національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.

3. Продовжувати роботу над впровадженням здоров'язбережувальних технологій з метою зміцнення фізичного, психічного та соціального здоров'я дошкільнят у взаємодії з батьками, спрямувати діяльність педагогічного колективу на налагодження тісної співпраці з батьківською громадськістю для забезпечення більш якісного фізичного розвитку дітей, організації їх безпечного відпочинку,соціалізації кожної особистості у відповідності до вимог сучасності.

4. Розширювати діапазон заходів, спрямованих на формування громадянської свідомості дітей шляхом долучення до національних звичаїв,традицій,національного мистецтва, спрямувати роботу на розвиток всіх компонентів мовлення дітей засобами художньо - театралізованої діяльності та шляхом використання найкращих зразків усної народної творчості та національного фольклору.

Матеріальна база закладу задовільна. В дошкільному закладі №65 створені належні умови для всебічного повноцінного розвитку та комфортного перебування дітей.

Оформлення груп, кабінетів, залів є педагогічно-доцільним, відповідає естетичним та педагогічним вимогам. В музичній залі є проектор і екран. Інтер’єр зали змінюється відповідно порі року. Спортивна зала обладнана сучасним спортивним обладнанням. Спортивні куточки у групах забезпечені нетрадиційним обладнанням, яку сприяє підвищенню мотивації дошкільників.

Кожне групове приміщеня естетично оформлене, має свій оригінальний стиль. В групах облаштовані розвивальні предметно-ігрові осередки: ігрові, самостійної художньої діяльності, книги, природничої, пошуково-дослідницької діяльності, розвиваючих ігор, мовленнєво - театральні, національні із врахуванням вимог до предметно-ігрового середовища. Тематика осередків оформлена й наповнена матеріалами, посібниками та іграшками із врахуванням освітніх вимог та вікових особливостей вихованців, що дозволяє задовольнити індивідуальні інтереси дітей, зробити навчально-виховний процес диференційованим. Облаштування ігрового та розвивального простору кожної групи дає можливість вихованцям діяти як невеличкими підгрупами так і індивідуально.

Підвищення майстерності педагогів, поповнення їх теоретичних та практичних знань здійснюється через різноманітні форми методичної роботи. У дошкільному закладі організовуються семінари-практикуми, колективні перегляди, консультації, бесіди. Однією з ділянок методичної служби є систематичне вивчення, узагальнення та впровадження передового досвіду з питання фізичного виховання в практику роботи вихователів.

Особливу увагу пед. колектив зосереджує на пошук сучасних форм побудови навчально-виховного процесу, здійснення диференційованого та індивідуального підходу до дітей. Протягом останніх років були впроваджені у навчальний процес різноманітні розвиваючі ігри та вправи з розвитку логічного мислення та виховання валеологічної культури.

Методична робота дошкільного закладу спрямована на вивчення та впровадження в практику роботи педагогічних працівників теорії і методики розвитку, навчання і виховання.

За останні 5 років педагогічним колективом впроваджувались в навчально-виховний процес методики:

- Е. І. Шийко «Розвиток пізнавальної сфери дитини на третьому році життя» (вихователь Ñòåïàí÷óê Ë. À.);

- Технологію естетико-екологічного виховання Г. В. Тарасенко (вихователь Ïîë³ùóê Ã. Â.);

- Технологію розвитку логіко-математичних здібностей дітей дошкільного віку Н. М. Баглаєвої (вихователь Òèõîíþê Ë. Ì.);

Програма з основ здоров'я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку "Про себе треба знати, про себе треба дбати" (вихователь Òèõîíþê Ë. Ì.) та ін.

У ДНЗ протягом року створювалися необхідні умови для цілеспрямованої творчої роботи: поповнена матеріальна база для здійснення освітньої роботи, придбана методична література, наочні посібники та дидактичні ігри, інформаційні ширми для роботи з батьками, створені умови для організації життєдіяльності дітей.

В методичному кабінеті в наявності теоретичний та практичний матеріал з таких технологій та методик: Н. В. Гавриш «Розвиток мовлення дітей засобами художнього слова», Л. Б. Фесюкова «Виховання казкою», Н. М. Баглаєва «Розвиток логіко-математичних здібностей у дошкільників», Е. І. Шийко «Розвиток пізнавальної сфери дитини на третьому році життя», Н. Д. Харченко «Формування навичок міркування».

В методичному кабінеті ДНЗ зібрана методична та художня література, періодичні видання, серії картинок, репродукції картин та інше. Підібрана методична література на допомогу вихователям по удосконаленню знань з сучасної української мови. Створено «Банк даних» інновацій та нововведень з визначенням проблеми, цілей нововведення, прогнозованих результатів, щорічно поповнюється каталог новітніх освітніх технологій.

У закладі систематично впроваджується в освітню роботу принцип інтеграції, новітні технології і методики: Л.Б.Фесюкової, І.І та І.О.Барташнікових, ТРВЗ, М.М.Єфименка, Л.Ликової, Н.Гавриш. Для вихователів та батьків проводяться консультації: «Корекційна робота з агресивними дітьми», «День народження дитини – родинне свято», «Чи буває ялинка небезпечною», «Індивідуальні особливості дітей та їх врахування при організації освітньої діяльності», «Іграшки для найменших», «Тематичні фізхвилинки для кожної дитинки», «Сучасні підходи щодо морального виховання дітей», «Дитина в сучасному інформаційному просторі», «Розвиток дрібної моторики рук у дітей», «Планування освітньої діяльності влітку».

На належному рівні проводяться різні форми роботи з дітьми: музичні та спортивні свята та розваги, Дні здоров'я, тематичні заняття. До Тижня безпеки проведено спортивну розвагу «Сонце і вода – наші кращі друзі!» (середні та старші групи).

Значна увага приділяється вдосконаленню змісту, форм і методів фізичного виховання дошкільників з метою зміцнення здоров’я кожного вихованця. Питання стану захворюванності в ДНЗ знаходиться під постійним контролем адміністрації та старшої медичної сестри. Систематично проводиться аналіз захворюванності, причин виникнення хвороб. На кожну дитину оформлена папка динаміки показників фізичного здоров’я дитини, проведена плантографія, що дало змогу диференціювати фізичне навантаження дітей під час організації занять фізкультурою.

Невід'ємною складовою фізичного розвитку дітей є фізкультурно-оздоровча робота. Це і ранкова гімнастика, фізкультурні заняття, фізпаузи, свята, розваги, Дні здоров'я. У практику роботи дошкільного закладу щодо зміцнення і загартування дітей впроваджуються інноваційні методи – ходіння босоніж по доріжці здоров'я, полоскання порожнини рота відваром лікарських рослин, умивання холодною водою. Такий підхід забезпечує опірність організму дітей до різних захворювань, поліпшує їх емоційний стан. Двічі на рік інструктор з фізвиховання Ê.Ñ. ²âàíîâà здійснює обстеження кількісних і якісних показників рухових умінь і навичок дітей. Діаграма рівня фізпідготовки по основних рухах дітей середнього і старшого віку складає 68-92 %, що є такою, як і у попередні роки.

Нормативно-правова база ДНЗ:

Закони України:

§ Про освіту

§ Про дошкільну освіту

§ Про охорону праці

§ Про дитяче харчування

§ Про фізичну культуру і спорт

§ Конвенція про права дитини

§ Про мови в Українській РСР

§ Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Укази Президента України.

Постанови Кабінету Міністрів України.

Акти Кабінету Міністрів України.

Накази Міністерства.

Листи Міністерства.

Накази інших Міністерств.

Листи інших Міністерств.

Розпорядження Міністерства.

В дошкільному навчальному закладі ведеться ділова документація відповідно до «Інструкції про ділову документацію в ДНЗ», затвердженої наказом Міністра освіти України від 30 січня 1998 р., за № 32, та зареєстрованої у міністерстві юстиції України 15 червня 1998 р. за №378/2818 та у відповідності до пункту 2.43 – 2.54 додатка 2 Інструкції МОН, молоді та спорту від 01.10. 2012 року № 1059 (Про затвердження Примірної інструкції з діловодства у дошкільних навчальних закладах).

Документи своєчасно оформляються, охайно ведуться. Вся ділова документація ведеться українською мовою.

Основна документація дитсадка.

1. Ліцензія на право ведення освітньої діяльності.

2. Статут ДНЗ.

3. Свідоцтво про державну атестацію (1 раз у 10 років).

4. Книга наказів.

5. План роботи ДНЗ (перспективний і річний).

6. Книга протоколів засідань пед. ради.

7. Книга обліку особового складу працівників.

8. Графіки роботи працівників.

9. Особові справи працівників.

10.Трудові книжки.

11.Книга записів контролю.

12.Книга реєстрації прийому та передачі документів при зміні керівника. Акт передачі.

13.Копія статистичних звітів.

14.Журнал обліку дітей.

15.Документація з питань атестації працівників.

16.Документація з питань охорони праці.

17.Книга протоколів виробничих та профспілкових зборів.

У відповідності до пункту 2.43 – 2.54 додатка 2 Інструкції МОН, молоді та спорту від 01.10. 2012 року № 1059 (Про затвердження Примірної інструкції з діловодства у дошкільних навчальних закладах) у книзі протоколів ведеться реєстрація:

- засідань педагогічних рад дошкільного навчального закладу;

- загальних зборів (конференцій) колективу дошкільного навчального закладу та батьків;

- засідань ради дошкільного навчального закладу;

- виробничих нарад дошкільного навчального закладу;

- загальних зборів трудового колективу дошкільного навчального закладу;

- засідань атестаційної комісії дошкільного навчального закладу;

- засідань тарифікаційних комісій.

Навчально-виховний процес (навчальна, трудова, ігрова діяльність та ін.) забезпечений у відповідності до Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція) та програм «Дитина» і «Впевнений старт».

У закладі діє два гуртка: англійської мови та хореографічний гурток.

Характеристика виконання індивідуального плану студента.

 

Підготовка до переддипломної практики.

Перед початком переддипломної практики відвідано настановчу конференцію (12.01.2015р.), на якій зав.відділенням дошкільної освіти Бровата О. Б. ознайомила з особливостями проходження практики: завдання та зміст практики; педагогічні уміння, якими повинні оволодіти студенти; планування; оформлення та ведення документації; особливості підведення підсумків практики та захист звіту з виробничої практики. Також було наголошено на необхідності дотримання вимог технічного оформлення документації.

13.01.2015 р. прийнято участь у групових консультаціях, на яких викладачі методик ознайомили з особливостями планування та проведення освітньої роботи під час переддипломної практики.

У ході підготовки до практики було поглиблено знання Базового компоненту дошкільної освіти та удосконалено вміння користуватись ним під час планування, навички роботи по варіативній його частині; підібрано дидактичний матеріал відповідно зимовій тематиці (ігри, вірші, пісні, прислів’я, літературні твори, фіз.хвилинки, музичний супровід, дид. матеріал та ін.).

Перед практикою пройдено у коледжі інструктаж з техніки безпеки.

В перший день знаходження в ДНЗ (21.01.2015р.) теж пройдено інструктаж з техніки безпеки, який провела методист закладу. Було оформлено наступну документацію:

1. План навчально-виховної роботи.

2. Щоденник практики.

3. Табель успішності студента.

В цей же день я вивчала матеріальну базу та планування роботи ДНЗ.

Так, було ознайомлено з роботою завідуючої, методичного кабінету. Ознайомилась з плануванням роботи ДНЗ: річним планом, календарним планом вихователя закріпленої групи. Вивчено матеріальне забезпечення навчального процесу в закріпленій групі. Результати описано на початку звіту.

Отже, в дошкільному навчальному закладі створені необхідні умови для організації, оздоровлення, виховання, навчання дітей.

Система правовідношень, що складаються між працівниками колективу в ході виконання виробничих завдань, регламентується Правилами внутрішнього розпорядку. Всі працівники знають свої права та обов'язки, а також розуміють, що від узгодженості в роботі всіх ланок залежить нормальний хід життя в дошкільному закладі.

Проведена професійно-педагогічна діяльність включає:

1. Самостійне проведення освітньо-виховної роботи в 1 половину дня.

2. Самостійне проведення освітньо-виховної роботи в 2 половину дня.

3. Проведення інтегрованих занять.

Проведена освітньо-виховна робота відповідала річному та календарному плануванню вихователя. Планування в закладі тематичне, тому щодня зміст мого плану відповідав темі, яка зазначена в плані вихователя. Освітня робота в групі велася за програмою «Впевнений старт».

Так, під час самостійного планування та проведення освітньо-виховної роботи в 1 половину дня, враховано наступні заходи:

Ранок:

Прийом дітей.

Рухливі гри.

Дидактична гра.

Спостереження.

Індивідуальні роботи.

Ранкова гімнастика.

Трудова діяльність (чергування по їдальні)

Підготовка до сніданку.

Сніданок.

Трудова діяльність (чергування в куточку природи)

Заняття (в тому числі інтегровані).

Трудова діяльність (чергування по заняттю)

Прогулянка:

Підготовка до прогулянки.

Трудова діяльність (доручення винести іграшки, прибирання на майданчику,....)

Спостереження

Рухливі гри.

Дидактична гра.

Індивідуальна робота.

Підготовка до творчої гри.

Самостійна ігрова діяльність дітей.

Повернення з прогулянки.

Трудова діяльність (доручення занести іграшки)

Підготовка до обіду.

Трудова діяльність (доручення по їдальні)

Обід.

Підготовка до сну.

Сон.

Під час самостійного планування та проведення освітньо-виховної роботи в 2 половину дня, враховано наступні заходи:

Підйом дітей.

Гігієнічні процедури.

Гігієнічна гімнастика.

Трудова діяльність (чергування по їдальні)

Підготовка до вечері.

Вечеря.

Творча гра.

СХД

Розвага.

Театралізована діяльність.

Малорухлива гра.

Дидактична гра.

Спостереження.

Індивідуальна робота.

Самостійна ігрова діяльність дітей.

Повернення дітей додому.

Робота з батьками.

Конспекти проведених інтегрованих занять та розваг знаходяться у «Скарбничці з конспектами проведених занять».

Одне з проведених занять було відкритим (17.02.2015р.). Тема інтегрованого заняття на тему: «...». На занятті було інтегровано розділ «ознайомлення з природою» та «малювання». На ньому були присутні завідуюча, методист дошкільного закладу, методист з училища, шість вихователів ДНЗ. Після проведення було обговорення, на якому було проведено аналіз заняття та висунуто ряд рекомендацій. Протокол обговорення відкритого заняття також знаходиться у «Скарбничці з конспектами проведених занять». Фотозвіт заняття знаходиться в дод. А.

Під час проходження практики була проведена фізкультурно-оздоровча робота.

Пріоритетним питанням у вихованні дітей всіх вікових груп та діяльності дошкільного закладу залишається фізичне виховання. Його успіх залежить від правильної організації режиму дня, рухового, санітарно-гігієнічного режимів, всіх форм роботи з дітьми та інших чинників. Руховий режим впродовж дня, тижня визначався мною комплексно, відповідно до віку дітей. Орієнтовна тривалість щоденної рухової активності дітей старшого дошкільного віку – до 4 – 5 годин.

Оптимізацію рухового режиму забезпечено шляхом проведення різноманітних рухливих, спортивних ігор, вправ, занять з фізичної культури, фізкультурної розваги (28.01.2015р.), самостійної рухової діяльності тощо. Особливого значення надано оволодінню дітьми системою доступних знань про дотримання здорового способу життя, основ безпеки життєдіяльності.

З метою зниження захворюваності в дошкільному навчальному закладі впроваджувалися різноманітні профілактично-оздоровчі заходи, що направлені на охорону і зміцнення здоров’я, підвищення опірності захисних сил дитячого організму: ранкова та гігієнічна гімнастика, заняття з фізкультури, загартування природними засобами, дихальні гімнастики, ходьба по масажним килимкам, прогулянки на свіжому повітрі, День здоров’я (10.02.2015р.) та розвага. Сценарій розваги розміщено у «Скарбничці з конспектами проведених занять». Фотозвіт розваги знаходиться у дод. Б.

У 2 половину дня була впроваджена театралізована діяльність.

Так, було використано різні види театру:

1. тіньовий театр (23.01.2015р.);

2. пальчиковий театр (29.01.2015р.).

Нетрадиційні театри:

3. театр, виготовлений з коробок (бі-ба-бо) (12.01.2015р.);

4. театр на дисках (26.01.2015р.).

Фотозвіт проведеної роботи надано в додатку В.

 

Значна увага протягом практики приділялась роботі з батьками. Спільна робота з сім'єю будувалася на таких основних положеннях, що визначають її зміст, організацію та методику:

1. Єдність, яка досягається в тому випадку, якщо цілі і завдання виховання здорової дитини добре зрозумілі не тільки вихователям, а й батькам, коли сім'я знайома з основним змістом, методами і прийомами фізкультурно-оздоровчої роботи в дитячому садку, а педагоги використовують кращий досвід сімейного виховання.

2. Систематичність і послідовність роботи (відповідно з конкретним планом) протягом всього року і всього періоду перебування дитини в дошкільному закладі.

3. Індивідуальний підхід до кожної дитини і до кожної сім'ї на основі врахування їх інтересів і здібностей.

Так, було проведено консультацію для батьків на тему «...» та використано наочно-інформаційні форми роботи з батьками – стенди. Тематика стендів була наступна: «...» (22.01.2015р.), «...» (28.01.2015р.), «...» (03.02.2015р.), «...» (11.02.2015р.), «...» (17.02.2015р.) та ін. Методичні рекомендації для роботи з батьками я розмістила у оформлену звітну папку «Методичні рекомендації для роботи з батьками».

23.01.2015р. прийнято участь у батьківських зборах, де обговорювались питань підготовки до школи. Проведено індивідуальні бесіди з батьками по проблемі розвитку пізнавальних інтересів дітей. Була проведена виставка книг (23.02.2015р.) по проблемі підготовки до навчання у школі та анкетування (20.02.2015р.) з метою вивчення уявлень батьків про готовність дитини до школи. Результати анкетування оголошено під час індивідуальних бесід. Зразок анкети та бланки відповідей батьків розміщено в дод. Г.

Одним із завдань під час проходження практики є виготовлення наочних посібників. Так, було виготовлено наочний матеріал до дидактичних ігор «...», «...», «...», «...» та «...». Рухливих ігор «...», «...», «...». Багато матеріалу виготовлено для індивідуальної роботи з дітьми. У зв’язку з вимогами часу частково наочні посібники було замінено на комп’ютерні. Використано презентації «...», «...», «...», «...», «...» та «...», відеофільми про.................

Виготовлений дидактичний посібник до розвивальної гри «...» входить до звітної документації. Фото в дод. Е.

Під час проходження переддипломної практики, було прийнято участь у методичній роботі закладу. 21.01.2015р. відвідано методичну раду, а 26.02.2015р. прийнято участь у педагогічній раді, на якій виступлено з докладом на тему «...». Доклад представлено в дод. Д. 19.02.2015р. відвідано відкрите інтегроване заняття, проведене студенткою Павленко О. Л.

Підсумки педагогічної практики.

На останньому тижні переддипломної практики з 23.02.2015р. оформлено звітну документацію. Так, було дооформлено та закінчено виконання:

1. Плану навчально-виховної роботи.

2. Щоденника практики.

3. Табеля успішності студента.

4. Скарбнички з конспектами проведених занять (5 конспектів, 1 протокол), розваг.

5. Дидактичного посібника.

6. Методичних рекомендацій для роботи з батьками.

7. Звіту.

Вихователь в цей час написала характеристику.

27.02.2015р. передано документацію методисту по практиці і здано залік з результатів проходження переддипломної практики.

У коледжі на підсумковій конференції проведено звітування і презентовано дидактичний посібник до гри «...» Фото посібника в дод. Е.

 

Висновок.

Проходження переддипломної педагогічної практики має велике значення для становлення особистості студента як фахівця дошкільної освіти та формування професійної компетентності.

На практиці:

- сформувалось уміння самостійно застосовувати набуті в коледжі теоретичні знання із спеціальних дисциплін;

- удосконалилось уміння самостійно складати конспекти, готувати і проводити заняття з різних розділів програми, розваги, ігрову і трудову діяльність дошкільників;

- сформувались навички роботи з дитячим колективом з урахуванням вікових особливостей дітей;

- удосконалились навички роботи з батьками, навчилася проводити різні форми роботи з батьками: індивідуальні і групові бесіди, анкетування, консультації, підготовка папки-пересувки, батьківського куточка та ін.;

- набувся досвіду роботи з колективом, а саме - виступу на пед.раді, тощо.

Пропозиції щодо поліпшенню організації і проведення педагогічної практики.

На своєму досвіді я впевнилась, що безперервність практики сприяє кращому розумінню всього педагогічного процесу в дошкільному закладі вцілому, коли простежуються взаємозв’язки між усіма ланками. Тому і пробна практика була б ефективніше, якби була безперервною.

Тривалість переддипломної практики теж бажано було б збільшити.

Надати більше можливостей для впровадження розробок практичних матеріалів до курсової роботи, так як за короткий період неможливо в повному обсязі провести всі заплановані види діяльності.

 

Дата Підпис студента ________________

 


Додаток А

Фотозвіт відкритого інтегрованого заняття:





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 2342 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2299 - | 1987 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.